Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spolehlivý ftp uploader velkých souborů i "na pokračování"  (Přečteno 1515 krát)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Zdravím,
má, prosím, někdo vyzkoušený a ověřený nějaký program, který spolehlivě umí uploadovat velké soubory přes linku s mizerným uploadem a bez problémů zvládá pokračování uploadu v případě výpadku spojení?

Mám "venkovskou" ADSL s mizerným uploadem a sem tam bych potřeboval nahrát na server nějaké větší video, tentokrát 2.7GB, což v mém případě obnáší cca den a půl uploadu. Běžně používám Krusader, takže jsem zatím neměl potřebu řešit ftp s něčím jiným. Jenže v Krusaderu jsem nenašel možnost pokračovat v uploadu po výpadku spojení.
Tak jsem zkusil bareftp, kterej krásně navázal tam, kde to před tím skončilo, ovšem při 1.5GB se zastavil a prohlásil, že má hotovo. Následně jsem tedy sáhl po filezille. Opět krásně navázala, ale cílový soubor si přejmenovala na nějaký "blbý pracovní jméno" tak šikovně, že po prvním výpadku měl cílovej soubor 0 bytů. Potvora jedna...

Na další pokusy už nemám náladu, takže pokud má někdo vyzkoušeno, jak spolehlivě dostat na ftp server nějakou xGB obludu klidně po y kouscích, nechť se, prosím, o své vědění podělí.

Děkuji.

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: Spolehlivý ftp uploader velkých souborů i "na pokračování"
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2011, 12:15:33 »
Jaký máte sw na tom serveru? Jaký OS a jaký FTP server?
Používám Filezillu několik let, na Woknech i na Linuxu, už jsem před časem uploadoval soubory přes 7 GB bez zádrhelů.


mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Spolehlivý ftp uploader velkých souborů i "na pokračování"
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2011, 12:41:53 »
Ubuntu 10.04.2 LTS na virtualu. Jaké ftp tam běží, netuším.

Na serveru bych problém neviděl. Kdyby mi nevypadlo spojení od kyslíků, což se u nás běžně stává, že najednou pár minut nejede, tak bych to tam normálně v pohodě napral i přes ten Krusader.

Ta filezilla vypadala slibně až na to, že si ten cílovej soubor nejdřív přejmenovala na jakýsi "pracovní název" a po výpadku spojení zůstal na serveru soubor s původním jménem a délkou 0 bytů. Třeba to jde někde nastavit, ovšem zatím netuším kde, nebo filezillu normálně nepoužívám a tudíž neznám...

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Spolehlivý ftp uploader velkých souborů i "na pokračování"
« Odpověď #3 kdy: 29 Července 2011, 14:00:04 »
Čas od času nahrávám 2x 9 GB Ubuntu obrazů k Ivanovi na server pomocí gftp a jsem s tím spokojen. Nejsem si jistý, jak je to pokračování souborů spolehlivé; měl by to umět, ale použil jsem to jen párkrát.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Spolehlivý ftp uploader velkých souborů i "na pokračování"
« Odpověď #4 kdy: 29 Července 2011, 14:12:10 »
Vyzkouším... na něčem menším... :-)

P.S.
Tu podporu pokračování nahrávání (recovery upload) deklaruje kdejaký program. Tak uvidíme.
« Poslední změna: 29 Července 2011, 14:14:51 od mka »

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: Spolehlivý ftp uploader velkých souborů i "na pokračování"
« Odpověď #5 kdy: 29 Července 2011, 14:18:46 »
Taky jsem slyšel chválu na wput (je to CLI program, ale použil jsem jej pouze asi dvakrát, takže nevím, jak se zachová při mizerném spojení). 
http://wput.sourceforge.net/

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Spolehlivý ftp uploader velkých souborů i "na pokračování"
« Odpověď #6 kdy: 29 Července 2011, 14:59:26 »
Tak gftp cvičně OK. Uvidíme, co udělá v ostrém provozu :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.