Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problem s instalaciou cez WUBI  (Přečteno 12084 krát)

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
problem s instalaciou cez WUBI
« kdy: 31 Července 2011, 19:19:35 »
dobry den

rozhodol som sa vyskusat Ubuntu, nechcel som len cez Live CD ale plnohodnotnu instalaciu, a kedze som dostal NB so SUSE, a ten sa tam drzal ako kliest, nesiel vymazat a tak, nechcel som riskovat 2 diskove oddieli s W7 a Ubuntu :)

stiahol som Ubuntu 11.4 64 bit ISO, skontroloval ci sedi velkost, vypalil, spustil WUBI, nainstaloval ako program, ktory sa da v W7 vymazat, vybral cca 5GB miesta pren, dal heslo atd... klasicka instalacia :)  problem nastal v tom, ze po restartovani by sa mala instalacia dokoncit, ale nedokonci a vyhodi mi takuto obrazovku
pri vlozenom isntalacnom CD
 

a pri nevlozenom instalacnom CD

ospravedlnujem sa za kvalitu foto, je to fotene len mobilom
pri restartovani mam na vyber W7 a ubuntu, ale ako dam ubuntu nabehnu len jedna z tychto obrazoviek a zhas, vypnut a zapnut :(
chcel by som byt ubuntu user, ale, akosi mi to nie je asi sudene

a druhy dotaz, ktory sa asi tyka skor W, ak nepojde rozbehat ubuntu, ako ho vymazem, konkretne, ako znova obnovim miesto na disku, ktore som navolil pri instalacii ???

dakujem za odpoved, snad som dobre popisal moj problem

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2011, 20:52:00 »
Takže poté co z nabídky vybereš Ubuntu, dojde k tomuto failu. Dobře.

Možná zkusit 32bitovou verzi. Podle mě u latest ubuntu ve wubi je vůbec nejistota na kařdým kroku.
ArchLinux (KDE)
Můj web

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2011, 23:12:35 »
este jeden dodatok:cca stvrtok som to instaloval prvy krat, restartoval sa, nabehlo doinstalovanie linuxu a potom tento error, teraz, nedelu, po cistom reinstale W7 (naformatovanie celeho disku) uz sa ani neobjavi doinstalovanie :(

skusim zajtra vypalit 32bit, a po pripade, mam vyskusat starsiu verziu ??

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2011, 23:24:48 »
este jeden dodatok:cca stvrtok som to instaloval prvy krat, restartoval sa, nabehlo doinstalovanie linuxu a potom tento error, teraz, nedelu, po cistom reinstale W7 (naformatovanie celeho disku) uz sa ani neobjavi doinstalovanie :(

skusim zajtra vypalit 32bit, a po pripade, mam vyskusat starsiu verziu ??
Určitě, u mě třeba Ubuntu 10.04 přes wubi zcela v pořádku.
ArchLinux (KDE)
Můj web

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #4 kdy: 01 Srpna 2011, 00:28:40 »
U me 11.04 32bit ve windows 7 32bit taky ok.

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #5 kdy: 01 Srpna 2011, 06:05:31 »
vyskusam v praci a dam vedeit, este, co je lepsie, 10 alebo 11, vela ludi sa na 11 stazuje, lenze men ako zaciatocnikovy to myslim bude asi jedno :D

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2011, 09:45:01 »
vyskusam v praci a dam vedeit, este, co je lepsie, 10 alebo 11, vela ludi sa na 11 stazuje, lenze men ako zaciatocnikovy to myslim bude asi jedno :D
That's right.
ArchLinux (KDE)
Můj web

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #7 kdy: 05 Srpna 2011, 16:48:20 »
dostal som sa nakoniec do ubuntu, ale neviem, zda sa mi ze divne :-D
restartuje sa pc, vzberiem ubuntu, vlozim CD s vypalenim ubuntu a nacita sa, ked tam to cd nedam, tak nic :(    nemalo by sa to nabootovat aj bez neho ???

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #8 kdy: 05 Srpna 2011, 17:53:03 »
Pokud máš nainstalováno wubi, tak by to samozřejmě mělo fungovat bez CD - o tom to je.
ArchLinux (KDE)
Můj web

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #9 kdy: 06 Srpna 2011, 10:28:37 »
mozete mi niekto poradit ???
chcel som si cez wubi dat linux aj na druhy book, ale nejde mi zopakovat moj postup :(

chcem sa spytat, ci je spravny:
wubi-vyberiem kolo dat linuxu, heslo-dalej-dokonci sa instalacia a dam restartovat-cd sa vysunie, restartuje sa, vyberiem UBUNTU, a vlozim alebo nevlozim naspat CD ???.....ma uz z neho porazi z toho linuxu, ale proste chcem ho pouzivat, bo wokna ma uz nebavia :D

Rover623

Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #10 kdy: 06 Srpna 2011, 11:27:41 »
Začal bych tím, že zkusíš nechat nabootovat PC přes to LiveCD, až budeš v Ubuntu, zadej do terminálu tohle
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l (LiveCD nebude chtít heslo a když ano, nech to prázdné a odentruj) výpis potom hoď sem spolu s popisem na jaké železo to vlastně instaluješ

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #11 kdy: 06 Srpna 2011, 11:47:34 »
ja sa do ubuntu nedostanem :(  skusim naformatovat disk a na cisty to hodit :)

a zelezo by linux malo podporovat, bolo tam v zaklade openSUSE, a konkretne HP probook 4530s :)
dajte mi hodku a informovat budem :)

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #12 kdy: 06 Srpna 2011, 23:28:06 »
nejde to, proste ja sa dostanem raz do ubuntu a potom uz nie, stale vyhadzuej tie obrazovky co som odfotil vyssie

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #13 kdy: 07 Srpna 2011, 19:27:14 »
viem kde je pes zakopaný :)

na spustanie ubuntu som potreboval CD, nainstaloval som Catalyst, ovladace na radeon kartu, restartoval, zahadne uz CD nepotrebujem, ale prisiel som o Unity, ktore sa mi ako zaciatocnikovy pacilo :( skusim stiahnut z ati stranky a uvidim

a dalsia otazka, ked chcem v compiz-e nastavit nejake pekne efekty, tak mi ubuntu padne a uz ho nerozbeham, trebars prepinanie plochy v kocke a tak :(

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #14 kdy: 09 Srpna 2011, 08:40:26 »
viem kde je pes zakopaný :)

na spustanie ubuntu som potreboval CD, nainstaloval som Catalyst, ovladace na radeon kartu, restartoval, zahadne uz CD nepotrebujem, ale prisiel som o Unity, ktore sa mi ako zaciatocnikovy pacilo :( skusim stiahnut z ati stranky a uvidim

a dalsia otazka, ked chcem v compiz-e nastavit nejake pekne efekty, tak mi ubuntu padne a uz ho nerozbeham, trebars prepinanie plochy v kocke a tak :(
Typ grafiky? Pokud si stáhl ovladače skrz "Ovladače Hardwaru" v menu, tak si to udělal správně. Je otázka, co ta grafika zvládne.
ArchLinux (KDE)
Můj web

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #15 kdy: 09 Srpna 2011, 10:12:22 »
Pre boha prečo WUBI? Ten SLED čo tam bol má pár nevýhod a to hlavne neaktuálnosť SW :/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #16 kdy: 09 Srpna 2011, 22:44:37 »
ATI Radeon

rozhodol soms a cez WUBI odinstalovat a skusit natvrdo greenie, slovenske ubuntu :)  lenze, ked som chcel zapnut aspon liveDVD, vypisalo mi to rovnaky text ako na obrazku, takze vazne neviem co tomu je

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #17 kdy: 09 Srpna 2011, 22:49:12 »
Keď spúšťaš LiveCD tak máš možnosť dostať sa do menu, v ktorom máš možnosť upraviť boot parametre pomocou F6. Začni s nomodeset.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #18 kdy: 09 Srpna 2011, 23:00:25 »
vykonané, naćítavalo sa, ale vyhodilo toto: BusyBox.....enter help for a list of build in commands
(initramfs) Unable to find a medium containing a live file

p.S. prava polozka, radic ma byt on off???

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #19 kdy: 09 Srpna 2011, 23:08:05 »
vykonané, naćítavalo sa, ale vyhodilo toto: BusyBox.....enter help for a list of build in commands
(initramfs) Unable to find a medium containing a live file

p.S. prava polozka, radic ma byt on off???
Tak na toto ti neviem odpovedať. Možno sa skús pohrabať v BIOSe. Je to model s Intelom? Pokial áno tak by sa v BIOSe mala dať nastaviť grafická karta (buď prepínanie alebo iba jedna->prepínanie nefunguje).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #20 kdy: 09 Srpna 2011, 23:14:09 »
model s intelom, konkrétne i3 :)
a tomu nechápem moc, vypínať graficku kartu ?
nemam skusit aj ostatne moznosti v F6 ??
a nechem inštalova´t natvrdo, keď uz s Live a s WUBI mam problém, NB bol odzačiatku pre linuxy akysi zakliaty

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #21 kdy: 09 Srpna 2011, 23:51:33 »
Tento NB sa s linuxom aj dodáva teda 4535s určite. Skús aj iné ale popozeraj aj to nastavenie v BIOSe. A to, že máš problém s WUBI aj s Live neznamená, že ti to nebude chodiť. Teraz sa pokúšame dostať do live ;) je dosť možné, že o takého pól roka takéto problémy mať nebudeš (novšie ovládače,jadro,...)...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #22 kdy: 10 Srpna 2011, 06:55:15 »
prakticky som skúšal10 aj 11 verziu, 11.04 ubuntu a 10 verziu greenie, čo je vlastne ubuntu :)
a no, možno áno, ale riskovať sa mi moc nechce :D

P.S. nie som si na 100% istý, ale zdá sa mi, že keď som mal čistý Win, tak sa mi Live CD nabehlo, nemôže byť konflikt s ovladačmi alebo niečo také

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #23 kdy: 10 Srpna 2011, 09:56:37 »
Nemá byť čo, lebo LiveCD nepotrebuje/nevstupuje do Win. Skôr to môže byť v tom BIOSe.http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1771086
Možno by som skúsil boot parameter noapic.
« Poslední změna: 10 Srpna 2011, 09:58:08 od jAster_BA »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #24 kdy: 10 Srpna 2011, 09:58:56 »
nomodeset vypnút a zapnút noapic ???

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.