Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wine  (Přečteno 2220 krát)

J0hn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
Wine
« kdy: 31 Července 2011, 19:39:45 »
Nainstaloval jsem wine, ale nejsem nějak moudrý z toho jak efektivně spouštět a instalovat programy. Na wiki jsem se někde ke konci dočetl o winefile spuštěném příkazem - to je jediný způsob? Aspoň nějaká aplikace spustitelná přes Dash by byla přívětivější. Mám tam jen "nastavení wine" a winetricks a v těch jsem na to jak něco spustit nepřišel (winetrick předpokládám že slouží jen pro snažší instalaci těch pár programů co jsou tam v nabídce). Jinak je hezké, že pod pravým tlačítkem se mi u exe souborů objeví nabídka Otevřít s zavaděč programů pro Wine - bohužel nějak to nefunguje. Rozumím tomu že aplikaci musím nejdřív pod wine nainstalovat, ale proč to nefunguje u portable aplikací, které se stejně neinstalují?
Předem díky za odpovědi.
Intel Core2 Duo E6750, 4GB RAM, Nvidia-8800GT, Xubuntu 11.10-i386, http://j0hn.hys.cz/

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Wine
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2011, 20:13:10 »
Vytvoř si zástupce i s ikonou pro jednotlivé programy a aby ti je našel i Dash, tak ty zástupce přemísti do /usr/share/applications. Tam je možné vytvořit si jakýkoliv podadresář třeba wine kde jednotliví zástupci budou umistěni. Dash potom tyto programy bez problému najde :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Wine
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2011, 20:25:52 »
Jinak je hezké, že pod pravým tlačítkem se mi u exe souborů objeví nabídka Otevřít s zavaděč programů pro Wine - bohužel nějak to nefunguje.

"To tak nefunguje" -- Já ty podrobné popisy problémů prostě miluju... Nejedná se náhodou o toto -- http://wiki.ubuntu.cz/FAQ/Ubuntu%20a%20Windows#Pomoc.2BAO0_Wine_nemohu_spou.2BAWE-t.2BARs-t_aplikace.2C_chyba_.22Blocked_wine_start_.2BAC8-unix.22

J0hn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
Re: Wine
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2011, 20:41:47 »
:) ano jedná, ale to Povolit spouštění souboru jako programu mi u toho exe nejde zaškrtnout, ani když do toho adresáře vlezu jako správce.


edit: hmm tak ten adresář jsem musel přesunout do .wine/drive_c - čekal bych že u portable aplikací to nebude nutné
« Poslední změna: 31 Července 2011, 20:43:34 od J0hn »
Intel Core2 Duo E6750, 4GB RAM, Nvidia-8800GT, Xubuntu 11.10-i386, http://j0hn.hys.cz/

J0hn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
Re: Wine
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2011, 20:49:00 »
No tak na to winefile jsem si už udělal spouštěč, ale stále mi není jasné proč to není v standardní nabídce aplikací když tam je "Nastavení wine" které člověk spustí v podstatě jen jednou
Intel Core2 Duo E6750, 4GB RAM, Nvidia-8800GT, Xubuntu 11.10-i386, http://j0hn.hys.cz/

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Wine
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2011, 22:12:44 »
No tak na to winefile jsem si už udělal spouštěč, ale stále mi není jasné proč to není v standardní nabídce aplikací když tam je "Nastavení wine" které člověk spustí v podstatě jen jednou
A dal jsi toho zástupce někam do /usr/share/applications jak jsem psal? tam ho Dash spolehlivě najde a můžeš si ho potom přišpendlit k postrannímu panelu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Wine
« Odpověď #6 kdy: 31 Července 2011, 22:56:02 »
Na inštaláciu Win app odporúčam PlayOnLinux.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re: Wine
« Odpověď #7 kdy: 02 Srpna 2011, 00:10:49 »
:) ano jedná, ale to Povolit spouštění souboru jako programu mi u toho exe nejde zaškrtnout, ani když do toho adresáře vlezu jako správce.


edit: hmm tak ten adresář jsem musel přesunout do .wine/drive_c - čekal bych že u portable aplikací to nebude nutné

Pro spouštění aplikací není nutné je přesouvat do .wine/drive_c - musíš si ale v nastavení Wine (v záložce disky) přidat svůj adresář jako další disk, např. "E: /home/uživatel". A jako další můžeš dát třeba flash disk.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

J0hn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
Re: Wine
« Odpověď #8 kdy: 03 Srpna 2011, 20:32:43 »
Na inštaláciu Win app odporúčam PlayOnLinux.

Nainstaloval jsem a zkuším to akorát mi pořád hlásí: "Vypadá to, že nejste připojeni k internetu." a marně se snaží stahovat nějaké aktualizace. Nevíte čím to může být? (Samozřejně jsem online a ostatní aplikace na internet normálně můžou)
Intel Core2 Duo E6750, 4GB RAM, Nvidia-8800GT, Xubuntu 11.10-i386, http://j0hn.hys.cz/

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Wine
« Odpověď #9 kdy: 04 Srpna 2011, 10:35:07 »
Odporúčam inštalovať/pridať repozitáre z tadeto
Inštalovať sa tam dajú aplikácie, na ktoré sú urobené skripty, tie si naťahajú všetko potrebné ale takisto aj nepodporované app, ku ktorým si môžeš nainštalovať požadovanú wine verziu (môžeš ich mať viac naraz).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.