Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s 64b ubuntu  (Přečteno 2065 krát)

xjacka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Problém s 64b ubuntu
« kdy: 08 Srpna 2011, 22:40:07 »
Ahoj, zjistil jsem že mám na počítači nainstalovanou 32 bitovou verzi ubuntu tak jsem si stáhnul 64bitovou a chtel jsem ji nejprve vyzkouset ve virtualboxu (protoze kdyz jsem aktualizoval na novou verzi 11.04 tak mi systém nešel spustit a musel jsem bootovat do starší verze) a tem se mi objevila tahle hláška: "This kernel requires an x86-64 CPU, but only detected an i686 CPU.Unable to boot - please use a kernel appropriate for your CPU." Ale přitom mám notebook Hp ProBook 4320s s procesorem intel core i3 a windows 64b mi tam jdou? V čem je problém? Může to být tim že VirtualBox mi jede na 32b systému?
díky

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Problém s 64b ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 08 Srpna 2011, 22:42:08 »
Keď si vytváraš virtuálny stroj tak tam máš na výber ubuntu 64 bit a 32 bit. Tu by som videl problém.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

xjacka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Problém s 64b ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2011, 22:51:27 »
V tom to bohužel není. Když jsem se pokusil nabootovat v 64b virtuálním stroji skončil jsem stejně. (ještě před tím tam byla tahle hláška: "Hardwarová akcelerace VT-x/AMD-V byla povolena, ale nefunguje. Váš 64bitový host nebude schopen detekovan 64bitové CPU a nespustí se.
Prosím ujistěte se, že jste správně povolili VT-x/AMD-V v BIOSu na vašem hostitelském počítači.")

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Problém s 64b ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2011, 23:52:33 »
Hej to je potreba mať zapnuté v BIOSe. Až potom ti to bude chodiť.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.