Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: launcher problem [vyřešeno]  (Přečteno 1075 krát)

cabi88

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
launcher problem [vyřešeno]
« kdy: 28 Srpna 2011, 12:21:51 »
Aloha, mám problem s volbou defaultního launcheru při přihlášení.
Nainstaloval jsem Ubuntu 11.04 a né a né zprovoznit unity. Tedy alespon né tak aby s spouštělo hned při přihlášení.
Ikdyž zvolím "ubuntu" na prihlasovací obrazovce spustí se mi prsotredí ubuntu klasic bez efektu. zprvu jsem myslel že jde pouze o nefunkční 3D akceleraci ale s tou je vše v pořadku. Když zkusím compiz --replace tak se vše pustí tak jak má a funguje. Po restartu je vse pri starem i kdyz se prihlasuji do prostredi "ubuntu" ktere ma mit defaultni launcher unity. \co delam zle? Díky  ???
« Poslední změna: 30 Srpna 2011, 10:14:52 od Tadeáš Pařík »

Rover623

Re: launcher problem [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2011, 23:41:09 »
Nemáš náhodou nějakou kartu nVidia řady 7xxx, některé jsou na blacklistu a pokud chceš Unity je nutné ho vynutit, asi takhle
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/environment dopsat tohle
Kód: [Vybrat]
UNITY_FORCE_START=1 a restart

cabi88

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: launcher problem [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2011, 07:06:59 »
zkusil jsem a pri ulozeni souboru terminal vypíš

Kód: [Vybrat]
(gedit:1924): Gtk-WARNING **: Attempting to store changes into `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Nelze vytvořit soubor "/root/.local/share/recently-used.xbel.8HH30V": Adresář nebo soubor neexistuje

(gedit:1924): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Adresář nebo soubor neexistuje

(gedit:1924): Gtk-WARNING **: Attempting to store changes into `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Nelze vytvořit soubor "/root/.local/share/recently-used.xbel.M0CU0V": Adresář nebo soubor neexistuje

(gedit:1924): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Adresář nebo soubor neexistuje

po restartu a přihlašení nenaběhne zadne prostředí

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: launcher problem [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2011, 07:41:05 »
V tom, co je špatně, ti asi moc neporadím. Ale pokud to nebude fungovat, ještě můžeš používat Unity-2D (přidání repozitáře), rozdíl téměř neznatelný a výkon lepší...
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Rover623

Re: launcher problem [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 29 Srpna 2011, 10:16:57 »
Zkus mu vytvořit tu cestu kterou to po tobě chce

cabi88

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: launcher problem [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2011, 22:56:14 »
Jop  8) uz to jede, diky. Po dvaceti minutach prace v Unity sem ho zase vypnul. Zlatej Klassic  ::) kazdopadne diky za pomoc. Byla to dlouha cesta a odmena mizivá ale to už tak bývá :D Díky este jednou :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.