Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak odstranit Windows ?  (Přečteno 6477 krát)

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Jak odstranit Windows ?
« kdy: 29 Srpna 2011, 09:59:15 »
Rozhodl jsem se odvirovat PC, vzpomnel jsem si totiz, ze tam mam jeste Windows  ;)
A tak prosim o informaci, jak odstranim Windows 7 nainstalovany do dualbootu?
Chtel jsem se ho zbavit, tak jsem odstranil oddil SDA1, kde byl. Ale neco je spatne, Windows se nehodla se vzdat - pri zapinani PC dostanu hlasku "Non-system disk or disk error".
Kdyz vlozim cd s Ubuntu a vyberu 'Bootovat z prvniho HDD' tak naskoci normalne GRUB a vsechno funguje.

Zkousel jsem:
Bootovat Live CD a preinstalovat GRUB.
Vyse zminene bootovani z prvniho HDD pres cd Ubuntu
V biosu presunout boot z hdd na prvni poradi

Nevedel by nekdo, kde je problem?

(omlouvam se, pokud je to spatna sekce, ale do Obecne podpory a podpory Ubuntu to asi nepatri, tak jsem to dal do Volne diskuze)
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2011, 10:11:20 »
Skúsil by som vymazať úplne všetky partície windowsu (min 2) a následne obnovu GRUBu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2011, 10:21:14 »
windows si nech, nikdy nevis, kdy je muzes potrebovat

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2011, 14:46:46 »
jAster_BA: Oddily jsem smazal, prece jen opravdu tam byl jeste 1 zavadeci a nasledna obnova GRUBu pomohla, diky.


daysleeper: Windows nechat?  K cemu? Vsechno udelam v Ubuntu drive a lepe. Mel jsem ho akorat na hry a i ty uz hraju v Ubuntu.
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #4 kdy: 30 Srpna 2011, 15:05:22 »
daysleeper: Windows nechat?  K cemu? ......
Například Internetové bankovnictví se čtečkou čipových karet GemPlus. Nebo správa mobilního telefonu Nokia C3-01 přes PC Suite. Nebo obslužné programy k těmto zařízením: http://www.elnec.com/ .  Nebo na programování ŘS Simatic..  Jéje, takových věcí je spousta..

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #5 kdy: 30 Srpna 2011, 15:31:41 »
daysleeper: Windows nechat?  K cemu? ......
Například Internetové bankovnictví se čtečkou čipových karet GemPlus. Nebo správa mobilního telefonu Nokia C3-01 přes PC Suite. Nebo obslužné programy k těmto zařízením: http://www.elnec.com/ .  Nebo na programování ŘS Simatic..  Jéje, takových věcí je spousta..
To vše se dá zvládnout i přes VirtualBox ne? Já si přes VirtualBox aktualizuji přes iTunes iPhone a TomTom navigaci a vše šlape bez problémů. Celý Windows mám ve složce a pokud se mi rozbije tak složku vyhodím a zkopíruji zálohu a zase vše funguje jak má a to během tří minut.  :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2011, 21:34:10 »
Zadnou z techto veci vubec nepouzivam, nebo ji muzu delat na Ubuntu take ;)
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #7 kdy: 01 Září 2011, 21:46:39 »
daysleeper: Windows nechat?  K cemu? ......
Například Internetové bankovnictví se čtečkou čipových karet GemPlus. Nebo správa mobilního telefonu Nokia C3-01 přes PC Suite. Nebo obslužné programy k těmto zařízením: http://www.elnec.com/ .  Nebo na programování ŘS Simatic..  Jéje, takových věcí je spousta..
To vše se dá zvládnout i přes VirtualBox ne? Já si přes VirtualBox aktualizuji přes iTunes iPhone a TomTom navigaci a vše šlape bez problémů. Celý Windows mám ve složce a pokud se mi rozbije tak složku vyhodím a zkopíruji zálohu a zase vše funguje jak má a to během tří minut.  :D
Já mám uložený snímek čisté instalace Windows XP SP3, takže vždycky, když chci obnovit systém, stačí jen návrat k tomu snímku. Je to ještě rychlejší.. asi tak do minuty :D ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #8 kdy: 02 Září 2011, 09:24:57 »
windows si nech, nikdy nevis, kdy je muzes potrebovat
blbost
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2011, 11:46:33 »
......., nebo ji muzu delat na Ubuntu take ;)
Vám vážně funguje pod Linuxem (ať už s Wine či Virtualboxem) čtečka GemPlus Twin + SecureStore?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #10 kdy: 05 Září 2011, 13:46:43 »
Jsou situace kdy raději vyměním banku než systém. Ale toto rozhodnutí je na každém z nás...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2011, 12:13:48 »
......., nebo ji muzu delat na Ubuntu take ;)
Vám vážně funguje pod Linuxem (ať už s Wine či Virtualboxem) čtečka GemPlus Twin + SecureStore?


Vubec netusim, co tyhle programy znamenaji nebo k cemu jou :) Mozna se Vam hodi a proto je pro vas dulezite si nechat Windows. Pro em dulezite nejsou, tak pouzivam Ubuntu a stejne verim, ze by nebylo problem to rozbehat pod Wine nebo najit linuxovou alternativu (kdybych to nejak moc potreboval).
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

beer

  • Host
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2011, 13:09:20 »
Věřit můžeš  ;D.

Pokud je nepotřebuješ, tak není co řešit.

Já jsem si ponechal widle jen kvůli manželce. Dělá korektury pro časopisy a pod a kvůli 100 kompatibilitě s docx a také kvůli zvyku jsem jí koupil Microsoft Ofice Professional plus 2010, normálně stojí asi 16.000, já jsem to dostal za pár kaček od zaměstnavatele. Ribbon se mi líbí, ale stejně dělám v Libre Office.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2011, 20:21:52 »
Věřit můžeš  ;D.

Pokud je nepotřebuješ, tak není co řešit.

Já jsem si ponechal widle jen kvůli manželce. Dělá korektury pro časopisy a pod a kvůli 100 kompatibilitě s docx a také kvůli zvyku jsem jí koupil Microsoft Ofice Professional plus 2010, normálně stojí asi 16.000, já jsem to dostal za pár kaček od zaměstnavatele. Ribbon se mi líbí, ale stejně dělám v Libre Office.
Ono by inak bolo dobré keby LO tiež nejakým smerom zmenilo vzhlad. Nejde ani tak o ergonómiu ale o prezentáciu. Ludia radi klikajú a radi naleštené.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

_Crix_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2011, 20:55:23 »
Hezky psychologicky, bez násilí. Tak se mi to líbí. Smazat a není co řešit.

beer

  • Host
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #15 kdy: 15 Září 2011, 01:57:52 »
Ono by inak bolo dobré keby LO tiež nejakým smerom zmenilo vzhlad. Nejde ani tak o ergonómiu ale o prezentáciu. Ludia radi klikajú a radi naleštené.
Vzhled se mi líbí, respektive nový brand. Mne osobně se ale s textem lépe pracuje v MS Office, vše potřebné je díky ribbonu po ruce. Co se týká prezentací a pod, ty dělám výhradně v LO. Impress ergonomií předstihuje MS Office. Mám možnost snadno zarovnávat na střed přes menu myši, atd, seskupovat objekty a pod. Navíc LO umí upravovat PDF.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Jak odstranit Windows ?
« Odpověď #16 kdy: 15 Září 2011, 09:55:04 »
Ono by inak bolo dobré keby LO tiež nejakým smerom zmenilo vzhlad. Nejde ani tak o ergonómiu ale o prezentáciu. Ludia radi klikajú a radi naleštené.
Vzhled se mi líbí, respektive nový brand. Mne osobně se ale s textem lépe pracuje v MS Office, vše potřebné je díky ribbonu po ruce. Co se týká prezentací a pod, ty dělám výhradně v LO. Impress ergonomií předstihuje MS Office. Mám možnost snadno zarovnávat na střed přes menu myši, atd, seskupovat objekty a pod. Navíc LO umí upravovat PDF.
Podla toho aké PDF. Nie všetky idú. Napr. tie vyexportované z MS Office  ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.