Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: powertop - obnovenie povodnych nastaveni  (Přečteno 1685 krát)

Warchangel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
powertop - obnovenie povodnych nastaveni
« kdy: 04 Září 2011, 00:17:10 »
cawte, na svoje ubuntu som si koli setreniu energie nainstaloval powertop, ale asi som to prehnal s experimentovanim a teraz sa mi nechce netbook po zavreti veka prejst do rezimu HIBERNATE. Neviete ako sa da obnovit povodne nastavenie systemu (konfiguracia pred nainstalovanim powertopu)? Skusal som aj odinstalovat powertop, ale nepomohlo to.

Alebo neviete ako si mam manualne nastavit to prechadzanie do rezimu HIBENACIE? Skusal som to cez system->predvolby->sprava napajeni , ale tam si mozem zvolit len to aby po zavreti veka spustil setric obrazovky, alebo sa vypol.

prosim poradte.
Vopred dakujem.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: powertop - obnovenie povodnych nastaveni
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2011, 08:20:47 »
Alt-F2 tam gconf-editor.
apps, gnome-power-manager, buttons a v pravo lid_ac a lid_battery. Tam si nastav co potrebujes(hybernate, suspend, shutdown, nothing)

P.s myslim ze toto ti neposobil powertop lebo jeho zmeny platia iba do restartu.
« Poslední změna: 04 Září 2011, 08:22:50 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Warchangel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: powertop - obnovenie povodnych nastaveni
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2011, 11:31:41 »
urobil som to tak ako si mi poradil,ale nefunguje to. Napisalo mi to "Cannot hibernate!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.