Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity  (Přečteno 15181 krát)

holzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
"nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« kdy: 05 Září 2011, 15:35:43 »
cau.
krome chybejicich ikon, se ani nic nestane pri kliknuti pravym mysitkem na plochu, nejdou na ni pretahnout soubory...

nevite co s tim? diky
os: ubuntu 11.04
stroj: hp 550

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2011, 16:38:40 »
its not a bug, its a feature :)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2011, 17:09:25 »
Alt+F2 a zadej přikaz nautilus -q
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

holzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2011, 17:37:02 »
bohuzel, stale stejne. ale diky za tip!
os: ubuntu 11.04
stroj: hp 550

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2011, 17:49:41 »
Budeš muset trochu lépe popsat co máš za počítač a co jsi dělal než se ti to stalo. Takhle ti těžko někdo poradí.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2011, 17:52:13 »
Neraďte mu nesmysly  ;) už v první odpovědi to je řečeno: není to chyba, je to funkce/vlastnost Unity!!!

PS: ještě bych chtěl dodat, zejména pro nováčky - nejprve si zjistěte vše o systému, který hodláte instalovat, jen tak se vyhnete nepříjemným překvapením, že tamto, či ono v tomhle není. O Unity je toho tady i jinde napsáno tuny, stačí jen číst...
« Poslední změna: 05 Září 2011, 17:56:15 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2011, 18:52:24 »
Marpe, jdi si snad raději leštit GNOME Shell ;)

Plochu spravuje Nautilus, to bylo řečeno, ale problémy, že to nenaběhne po bootu se objevují. Můžeš zkusit zakázat a zase povolit plochu ručně, jestli vůbec naskočí:

Kód: [Vybrat]
gconftool-2 -st bool /apps/nautilus/preferences/show_desktop false; sleep 1; gconftool-2 -st bool /apps/nautilus/preferences/show_desktop true
Pak případně tu nechutnost nacpat do aplikací spouštěných po startu, dokud se to nevyřeší lépe.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2011, 19:27:28 »
Marpe, jdi si snad raději leštit GNOME Shell ;)

Plochu spravuje Nautilus, to bylo řečeno, ale problémy, že to nenaběhne po bootu se objevují. Můžeš zkusit zakázat a zase povolit plochu ručně, jestli vůbec naskočí:

Kód: [Vybrat]
gconftool-2 -st bool /apps/nautilus/preferences/show_desktop false; sleep 1; gconftool-2 -st bool /apps/nautilus/preferences/show_desktop true
Pak případně tu nechutnost nacpat do aplikací spouštěných po startu, dokud se to nevyřeší lépe.
Kdybys aspoň nepovídal nesmysly  ;) tady nejde o to, že to po bootu nenaběhne, ale o to, že to prostě v Unity není v defaultu... radit nováčkovi, to, co ty, tak radši neraď vůbec. Spíše je potřeba vysvětlit nováčkovi, že to tam není a ať si nejprve něco o Unity nastuduje. Ikony na ploše nejsou, páč jsou v Dashi i v Launcheru. Až v 11.10 si může nainstalovat gnome-tweak-tools a tam si může dát zobrazit ikony na ploše...ale nač, když tam jsou vlastně zbytečné.
« Poslední změna: 06 Září 2011, 08:36:56 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #8 kdy: 05 Září 2011, 20:32:39 »
...

Doufám, že se moc nezlobíš za ten dloubanec ;)
Nicméně jsem si nevšiml, že by v Ubuntu 11.04 nebyla po instalaci Plocha. I kdyby to tak bylo, tak ji tazatel chce a spuštěním příkazu, který jsem zde uvedl, se k ní dostane. Pokud má tedy Ubuntu 11.04, nebo starší. Každopádně není důvod si ji v Ubuntu 11.04 odpírat, nakonec i v Ubuntu 11.10 je plocha hned po instalaci. Takže nevím, o čem tu vlastně píšeš.

holzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2011, 21:42:20 »
Marpe, jdi si snad raději leštit GNOME Shell ;)

Plochu spravuje Nautilus, to bylo řečeno, ale problémy, že to nenaběhne po bootu se objevují. Můžeš zkusit zakázat a zase povolit plochu ručně, jestli vůbec naskočí:

Kód: [Vybrat]
gconftool-2 -st bool /apps/nautilus/preferences/show_desktop false; sleep 1; gconftool-2 -st bool /apps/nautilus/preferences/show_desktop true
Pak případně tu nechutnost nacpat do aplikací spouštěných po startu, dokud se to nevyřeší lépe.
Kdybys aspoň nepovídal nesmysly  ;) tady nejde o to, že to po bootu nenaběhne, ale o to, že to prostě v Unity není v defaultu... radit nováčkovi, to, co ty, tak radši neraď vůbec. Spíše je potřeba vysvětlit nováčkovi, že to tam není a ať si nejprve něco o Unity nastuduje. Ikony na ploše nejsou, páč jsou v Dashi i v Launcheru. Až v 11.10 si může nainstalovat gnome-tweak-tools a tam si může dát zobrazit ikony na ploše...ale nač, když tam jsou vlastně zbytečné.

PS: GS teď nemám, jedu v Unity  ;)

ikony na plose byly. zkusil jsem zapnout kostku plochy, ale to nedelalo dobrotu, tak jsem to vratil (vsechno v compizu) to je snad jedine, co si vybavuju, ze bych menil..

https://picasaweb.google.com/jindrich.holzner/Ubuntu?authuser=0&feat=directlink

tady je screen. jak vidíte, soubory tam jsou, ale nejdou videt. pri kliknuti pravym mysitkem se nic nestane. ale to uz se opakuju...

os: ubuntu 11.04
stroj: hp 550

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #10 kdy: 05 Září 2011, 21:42:42 »
Zajímavé, že v 11.10 po instalaci Plocha jako taková přístupná není a ani nelze použít pravé myšítko (a domnívám se, že to tak bylo i v 11.04 než to člověk povolil třeba v Ubuntu-Tweaku) a je aktivní až po nainstalování gnome-tweak-tools. Ještě, že jsem včera dělal novou instalaci, takže nemluvím ani z cesty ani z hladu  ;)

PS: ale to může být samozřejmě nějakej bug třeba u mě... po x instalacích jak 11.04 tak i teď 11.10  ;) Ono je ostatně už v 11.04 tolik bugů, furt něco padalo a teď v 11.10 to je děs a hrůza... tolikrát jsem instaloval Alfy i Bety v různých verzích Ubuntu, ale tohle je fakt porod... Už se chystám napsat článek: 28. duben 2011 - Den, kdy umřelo Ubuntu. A už vážně začínám uvažovat buď o Debianu nebo OpenSUSE, protože s Ubuntu to po tolika spokojených letech jde tenhle rok od 10 k 5. A nejhorší na tom je, že to zcela odrazuje nováčky > prostě se Ubuntu  dle mě vydalo špatnou cestou a cestou hrrr akcí a Unity je prostě nedodělek a experiment... Velká škoda, protože co tak pozoruji, už to odradilo spoustu věrných ubunťáků.
« Poslední změna: 05 Září 2011, 21:51:13 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

holzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #11 kdy: 05 Září 2011, 21:48:34 »
v 11.04 plocha normalne pristupna byla. ikony, prave tlacitko, proste vsechno. mozna prestala byt aktivni postupnym aktualizovanim a priblizovanim se verzi 11.10 (tam tomu tak asi je, jak rika Marp)
os: ubuntu 11.04
stroj: hp 550

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #12 kdy: 05 Září 2011, 21:58:06 »
Nejhorší na tom je, že si člověk za ten půl rok Ubuntu vyladí, všechno šlape, přijde povýšení na novou verzi a je to v pr...li! Jak jsem si dříve myslel, že nové verze po půl roce jsou fajn, protože dříve to tak bylo, povýšení na novou verzi proběhlo většinou bez velkých problémů, takže člověk si to ani neuvědomil, te se mi zdá vydávání nových verzí Ubuntu po půl roce jako naprostá pošetilost, zejména, když se přešlo na Unity...tohle mělo počkat ještě nějakou dobu, nasadit to jako další prostředí, aby si to lidi mohli vyzkoušet a ne to nacpat násilím "takhle jsme to vymysleli, takhle to bude a vy, uživatelé se třeba po..."
Po pravdě řečeno, ono ani Gnome 3 a Gnome-Shell nejsou dodělané, jsou to taky ještě experimenty  ;) Jen mě překvapilo, po nedělní instalaci 11.10 Beta 1, že Gnome-Shell je již v defaultu a není nutné ho doinstalovat, jak se tvrdilo. Člověk jen přepne z Ubuntu do Gnome a má GS. V Canonicalu už asi pochopili, že lidi GS chtějí  ;)
« Poslední změna: 06 Září 2011, 08:36:07 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #13 kdy: 05 Září 2011, 22:25:11 »
Mám ve VBoxu i týden starou (a plně aktualizovanou) instalaci 11.10 a Plocha funguje s Unity 3D normálně, nic jsem nemusel nikde povolovat, o 11.04 již netřeba diskutovat vůbec. Taky si ověřuju fakta, než něco napíšu.

ikony na plose byly. zkusil jsem zapnout kostku plochy, ale to nedelalo dobrotu, tak jsem to vratil (vsechno v compizu) to je snad jedine, co si vybavuju, ze bych menil..
https://picasaweb.google.com/jindrich.holzner/Ubuntu?authuser=0&feat=directlink
tady je screen. jak vidíte, soubory tam jsou, ale nejdou videt. pri kliknuti pravym mysitkem se nic nestane. ale to uz se opakuju...

Zkusil bych v nastavení CCSM reset na výchozí hodnoty a restartovat Compiz. A zkontroluj ten Nautilus, jestli běží a má nastavenou správu Plochy. Klidně spusť ten příkaz, co jsem psal, pokud jsi to ještě neudělal.

..mozna prestala byt aktivni postupnym aktualizovanim a priblizovanim se verzi 11.10 (tam tomu tak asi je, jak rika Marp)

11.04 už od bety nikdo nikam nepřibližuje, pokud by to souviselo s aktualizací, tak jedině jako nehoda.
« Poslední změna: 05 Září 2011, 22:28:21 od GdH »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #14 kdy: 05 Září 2011, 23:37:56 »
Hej hej je to tak. Marp si to pletie s citujem 'vylešteným GS'. GS to defaultne nepodporuje (alebo to aspoň tak bolo). V Unity funguje ta plocha normálne ako predtým.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #15 kdy: 06 Září 2011, 10:26:19 »
Jo plocha je naprosto stejná tak jako tomu bylo vždy... Ano Unity v 10.10 nešlo používat plochu ale to byla verze netbook.
To je zajímavé že já v Ubuntu 11.10 nemám předinstalované GS a plocha v Unity funguje stejně dobře jako v 11.04.

ps: díky Unity už znám několik nových uživatelů co začalo používat Ubuntu namísto windows. Gnome 2 bylo zastaralé a nové uživatele nenadchlo a nezaujalo tak jako teď Unity. Jsou to jen postřehy z mého okolí ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #16 kdy: 06 Září 2011, 10:40:08 »
Jo plocha je naprosto stejná tak jako tomu bylo vždy... Ano Unity v 10.10 nešlo používat plochu ale to byla verze netbook.
To je zajímavé že já v Ubuntu 11.10 nemám předinstalované GS a plocha v Unity funguje stejně dobře jako v 11.04.

ps: díky Unity už znám několik nových uživatelů co začalo používat Ubuntu namísto windows. Gnome 2 bylo zastaralé a nové uživatele nenadchlo a nezaujalo tak jako teď Unity. Jsou to jen postřehy z mého okolí ;)
Tak jsem asi v neděli (tuto, tj. 4.9.2011) stáhl nějakou zvláštní verzi, ale stahoval jsem odsud: http://releases.ubuntu.com/oneiric/ verzi 64bit-PC a hned jsem tam měl GS! A v LightDM na výběr: Gnome, Ubuntu a Ubuntu 2D > tj. Gnome s GS!!!, Ubuntu s Unity3D a Ubuntu s Unity2D  ;)

PS: Tak snad někdo zkušený vysvětlí, proč jsem já měl při PRVNÍ instalaci hned Gnome-Shell a proč to jiní nemají... že bych byl nějakej vyvolenej???  ;D ;D ;D
« Poslední změna: 06 Září 2011, 10:42:00 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #17 kdy: 06 Září 2011, 11:37:01 »
Nedalo mi to a stáhl jsem znova obraz 11.10 a stále žádné GS se nekoná. Silně o tom pochybuji když se chtějí vejít na CD že by ho tam cpali.
Možná jsem přehlédl nějakou možnost při instalaci kde bych si mohl vybrat že chci dodatečně stáhnout i GS.

Gratuluji jsi Vyholený teda Vyvolený. ;D
Edit: podle fotky možná obojí... ;D ;D ;D

[attachment deleted by admin]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #18 kdy: 06 Září 2011, 11:44:57 »
Nedalo mi to a stáhl jsem znova obraz 11.10 a stále žádné GS se nekoná. Silně o tom pochybuji když se chtějí vejít na CD že by ho tam cpali.
Možná jsem přehlédl nějakou možnost při instalaci kde bych si mohl vybrat že chci dodatečně stáhnout i GS.

Gratuluji jsi Vyholený teda Vyvolený. ;D
No, vyholený jsem taky  ;D
Já při instalaci zaškrtnul jak aktualizace, tak třetí zdroje a po instalaci jsem měl při přihlášení hned tyhle tři možnosti... Samozřejmě, že po instalaci přidávám všechny zdroje. A došel jsem na GS jen náhodou, jsem si myslel, že to Gnome na přihlašovací obrazovce je nějakej fallback, co tam byl i v 11.04, takže jsem se včera přihlašoval jen do Unity. No a při instalaci v Centru softwaru gnome-tweak-tools jsem si všiml, že Gnome-Shell je zaškrtnutý (zeleně) jako nainstalovaný. tak mi to nedalo a při příštím přihlášení jsem se přihlásil do Gnome a ejhle - Gnome-Shell jak vyšitej. Třeba to má souvislost s gnome-tweak-tools, ale zajímavý je, že Centrum softwaru hlásilo, že Gnome-Shell je už nainstalovaný  ;)
No, každopádně to už rozebírat nemusíme. Já jsem teda příjemně překvapenej, že už jsem tam GS měl hned a to mě fakt překvapilo!!! Teď v pohodě přepínám mezi Unity i GS a zatím až na to vyskakování okna (v obou shellech) o odesílání zprávy o problému, které odeslat nelze, je to v pohodě...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

holzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #19 kdy: 07 Září 2011, 07:33:59 »
Mám ve VBoxu i týden starou (a plně aktualizovanou) instalaci 11.10 a Plocha funguje s Unity 3D normálně, nic jsem nemusel nikde povolovat, o 11.04 již netřeba diskutovat vůbec. Taky si ověřuju fakta, než něco napíšu.

ikony na plose byly. zkusil jsem zapnout kostku plochy, ale to nedelalo dobrotu, tak jsem to vratil (vsechno v compizu) to je snad jedine, co si vybavuju, ze bych menil..
https://picasaweb.google.com/jindrich.holzner/Ubuntu?authuser=0&feat=directlink
tady je screen. jak vidíte, soubory tam jsou, ale nejdou videt. pri kliknuti pravym mysitkem se nic nestane. ale to uz se opakuju...

Zkusil bych v nastavení CCSM reset na výchozí hodnoty a restartovat Compiz. A zkontroluj ten Nautilus, jestli běží a má nastavenou správu Plochy. Klidně spusť ten příkaz, co jsem psal, pokud jsi to ještě neudělal.

..mozna prestala byt aktivni postupnym aktualizovanim a priblizovanim se verzi 11.10 (tam tomu tak asi je, jak rika Marp)

11.04 už od bety nikdo nikam nepřibližuje, pokud by to souviselo s aktualizací, tak jedině jako nehoda.


pri default nastaveni compizu mne zmizely vsechny panely a zustala jenom plocha :(
(v recovery mode jsem v compizu zaskrtnul "ubuntu unity plugin" a panely se po restartu vratily..)
os: ubuntu 11.04
stroj: hp 550

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #20 kdy: 07 Září 2011, 10:19:38 »
Takže abych to správně pochopil tak tím že jsi si nainstaloval Manažér nastavení compizu a dělal jsi tam pokusy se zapínáním nějakých funkcí jako je Kostka atd se ti rozbilo prostředí. Příště doporučuji v profilech nastavení toho Manažeru zálohovat celý profil než si začnu hrát a poté až se něco rozbije tak jen v recovery modu naimportuji zpět.
Dále v případě dotazu že ti něco nejde by bylo záhodno nám zdělit že jsi si to vlastně rozbil sám a jak aby jsme ti mohly pomoct. ;)

U toho Manažér nastavení compizu by mělo být nějaké varování při spouštění že si můžete jedním klikem rozhasit celý systém. :-[
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #21 kdy: 07 Září 2011, 10:27:16 »
No ono je taky asi další chybou, že byl odstraněn v defaultu Synaptic, který vždy vypsal, co se odebere při odinstalaci jedné aplikace. Centrum softwaru ho nenahradí a pro nováčky to přinese víc škody než užitku. Proto radím, aby si každý ten Synaptic doinstaloval  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

holzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #22 kdy: 07 Září 2011, 10:30:57 »
synaptics v zakladu je.
os: ubuntu 11.04
stroj: hp 550

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #23 kdy: 07 Září 2011, 10:42:57 »
synaptics v zakladu je.
Jo, v 11.04 ano, ale v 11.10 už nikoliv  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #24 kdy: 07 Září 2011, 10:56:20 »
Ale Synaptic nemá s Manažér nastavení compizu nic společného!!!

To ovšem neznamená že souhlasím s odstraněním Synaptiku z defaltní instalace v 11.10. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.