Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nižší hodnota jasu než minimální? [vyřešeno]  (Přečteno 1310 krát)

Byran

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Nižší hodnota jasu než minimální? [vyřešeno]
« kdy: 06 Září 2011, 20:45:39 »
Ahoj! Dostal se mi do rukou notebook Acer Extensa 5235. Nainstaloval jsem na něj Ubuntu 11.04 a po chvíli snažení jsem rozchodil i jas pomocí acpi_osi=Linux. Chtěl bych se ale zeptat, zda je možné nastavit i nižší hodnota jasu, než je minimální (tj. 0). Displej notebooku totiž hodně září, i když je nastavena tak nízká hodnota. Zvlášť večer je to znát, a navíc to žere baterku  :)... Zkoušel jsem něco hledat, ale nic kloudného jsem neobjevil, pomůžete mi někdo prosím?  :)
« Poslední změna: 08 Září 2011, 14:52:58 od Pavel Půlpán »
Zábava: Lenovo Ideapad Y560 - Windows 7 SP1
Práce: Acer Extensa 5235 - Ubuntu 11.10
Server: Fujitsu Siemens Scenic P300 - Ubuntu 10.04.3 (LAMP, Samba, SSH, Printserver...)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Nižší hodnota jasu než minimální?
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2011, 21:23:04 »
Obávám se, že to nepůjde, pokud ti už jednou slouží změna jasu. Setkal jsem se s notebooky, kde změna jasu byla zcela banální (snad jen +- 20 %), a to ve všech OS.

Žraní baterky u displaye má vliv, ale ne moc; měřil jsem, že to je řádově do 5 W. Pokud to máš podsvícené LED, tak to bude ještě míň.

Osobně jsem podobný problém vyřešil přepnutím používaných programů (terminál, VIM) do režimu bílá na černém.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Byran

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Nižší hodnota jasu než minimální?
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2011, 14:07:53 »
Díky za odpověď, Tvůj tip posloužil a rovnou jsem změnil téma celého systému do bílé na černém :).
Zábava: Lenovo Ideapad Y560 - Windows 7 SP1
Práce: Acer Extensa 5235 - Ubuntu 11.10
Server: Fujitsu Siemens Scenic P300 - Ubuntu 10.04.3 (LAMP, Samba, SSH, Printserver...)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.