Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hlaste chyby a nedodělky v překladech  (Přečteno 19418 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« kdy: 07 Září 2011, 11:15:09 »
Pokud používáte Ubuntu 11.10 a pokud kdekoli narazíte na chybu v překladech nebo něco nepřeloženého v základním systému*, tak to prosím nahlaste (nejlépe asi sem), abychom to mohli opravit.

Do 29. září můžeme opravovat chyby/doplňovat překlady v instalátoru (Ubiquity), dokumentaci a Centru softwaru.
Do 6. října ve všem ostatním.

https://wiki.ubuntu.com/OneiricReleaseSchedule
https://wiki.ubuntu.com/NonLanguagePackTranslationDeadline
https://wiki.ubuntu.com/LanguagePackTranslationDeadline

-----------------------

*) Míněno především Unity, Centrum softwaru, instalátor, indikátory v Unity a další "Ubuntí" aplikace a nástroje. To, že vaše oblíbená aplikace XY není přeložena je sice špatné, ale to se řeší jinak a jinde.

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2011, 13:57:29 »
Můžu se zeptat.. Řeší se taky překlady např. v Kubuntu?
Os. blog valerblog.8u.cz .

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2011, 14:34:25 »
V Kubuntu je většina uživ. rozhraní z KDE a překládá se tedy u nich -- http://i18n.kde.org/team-infos.php?teamcode=cs

Samozřejmě pokud najdeš nějaký nedodělek/chybu v nějaké Ubuntu-specific aplikaci nebo třeba v Kubuntí verzi instalátoru, tak se neboj ozvat.

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2011, 14:40:42 »
Budu zkoušet 11.10 ubuntu. Doufám že to nedopadne jako vždy že věci jako vysypat koš nebo zarovnat ikony podle názvu nebudou. Takže když tak napíšu.
Os. blog valerblog.8u.cz .

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2011, 15:20:11 »
Vím že se to netýká překladu ale trochu mi vadí v přihlašovací obrazovce kde vyplňuji heslo že nebliká žádný kurzor. :-\

Dále co se týká menu po kliknutí na tlačítko vypnout kde druhá položka by mělo být namísto Displeje...  Monitory tak jak je tomu dosud.
Také Tiskárny kde se jednou jmenuje Tiskárny a v Nastavení systému Tisk a po otevření Tisknutí  ;D
potom drobnosti : Keyboard layout, Learn more, Nepřeložené položky v nastavení Napájení...

Domácí složka se už asi nebude jmenovat po uživateli jak tomu bylo doposud? Ale Domů mi nepříjde jako šťastné označení. :-\ Když už tak Domov ale nejraději bych se přikláněl za jméno uživatele tak jak je tomu nyní.

O Centru softwaru raději nemluvím pač tam je toho spousta na přeložení. :)

Pokud na něco ještě narazím dám vědět. ;)
« Poslední změna: 07 Září 2011, 15:30:56 od RRadek »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2011, 16:57:47 »
Dále co se týká menu po kliknutí na tlačítko vypnout kde druhá položka by mělo být namísto Displeje...  Monitory tak jak je tomu dosud.

Správně má být displeje, protože tak se v češtině jmenuje i ten nástroj na nastavování displejů.

Také Tiskárny kde se jednou jmenuje Tiskárny a v Nastavení systému Tisk a po otevření Tisknutí  ;D

Ono je to v angličtině "Printers"... Navíc je to "posloupnost" Připojená zařázení | Tiskárny, takže "Tisk" by tam byl hodně nepatřičný.

potom drobnosti : Keyboard layout, Learn more, Nepřeložené položky v nastavení Napájení...

K napájení bych poprosil přesněji (třeba screenshotek), nemám baterku :)

Domácí složka se už asi nebude jmenovat po uživateli jak tomu bylo doposud? Ale Domů mi nepříjde jako šťastné označení. :-\ Když už tak Domov ale nejraději bych se přikláněl za jméno uživatele tak jak je tomu nyní.

To je věc upstreamu.

O Centru softwaru raději nemluvím pač tam je toho spousta na přeložení. :)

To už jsme snad na Jamu dopřekládali.
« Poslední změna: 07 Září 2011, 17:51:27 od Vojtěch Trefný »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2011, 17:41:17 »
Tvé přání je mi rozkazem  :D

[attachment deleted by admin]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2011, 17:41:31 »
Já bych snad připomněl nefunkční, nebo málo funkční ovladače na NVIDII. Kupodivu na ATI to jde zatím bez větších problémů i KDE 4.7.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2011, 17:44:09 »
Já bych snad připomněl nefunkční, nebo málo funkční ovladače na NVIDII. Kupodivu na ATI to jde zatím bez větších problémů i KDE 4.7.

A to má společného s překladem co?

BSG - Sharon

  • Host
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2011, 18:00:05 »
Pěkný den,jak je to s překladem z jiného jazyka než angličtiny ? Myslím i obecně když něco člověk najde co ho zaujme . Samozřejmě se pak musí doladit význam slova který může mít jiný výraz než z Angličtiny.  Či to raději nechat na Angličtinářích ? Děkuji za odpověď . Petra
« Poslední změna: 07 Září 2011, 18:48:46 od BSG - Sharon Valerii »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #10 kdy: 07 Září 2011, 20:01:46 »
Pěkný den,jak je to s překladem z jiného jazyka než angličtiny ? Myslím i obecně když něco člověk najde co ho zaujme . Samozřejmě se pak musí doladit význam slova který může mít jiný výraz než z Angličtiny.  Či to raději nechat na Angličtinářích ? Děkuji za odpověď . Petra

Mělo by se překládat z originálního jazyka aplikace, tedy když je mateřská řeč španělština, tak překládat ze španělštiny místo z už přeložené angličtiny - snad mi rozumíš :)

Cílem je co nejméně mezipřekladů - ikdyž je jasné že čínsky moc českých ubuntích překladatelů neumí...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

BSG - Sharon

  • Host
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #11 kdy: 08 Září 2011, 07:38:42 »
Děkuji za odpověď.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #12 kdy: 08 Září 2011, 10:45:32 »
Dovoluji si přidat další postřehy. Neber to nikterak vyčítavě, jen dělám co jsi chtěl. ;)

[attachment deleted by admin]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #13 kdy: 08 Září 2011, 16:11:28 »
S překlady v oneiricu je něco podivného -- spousta věcí je v LP kompletně přeložena a když si otevřu MO soubory, co jsou v systému (resp. překonvertuju pomocí msgunfmt do čitelné podoby), tak i tam jsou ty řetězce přeložené a přitom to systém vesele ignoruje...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #14 kdy: 08 Září 2011, 18:55:27 »
Dejá Dup jsem nějak přeložil. Někde mi to nebylo jasné, takže pár věcí zbývá. Kdo chce, může pokračovat -- https://translations.launchpad.net/deja-dup/20

UbuntuOne jsem také dopřeložil.

Nastavení Data a času je přeloženo, jen se to podivně nezobrazuje (vážně netuším proč), dtto Centrum softwaru.

Ostatní věci v Nastavení systému jsou věcí upstreamu (GNOME).

RRadek: Jestli najdeš něco dalšího, klidně piš dál. Screenshoty dávat nemusíš (jestli nechceš), většinu věcí si najdu u sebe.
« Poslední změna: 08 Září 2011, 19:50:45 od Vojtěch Trefný »

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #15 kdy: 09 Září 2011, 09:42:16 »
pokud to vojto nepujde urcite bych nejak kontaktoval canonical nebo lidi kteri maji pod sebou preklady a zeptal se co a jak a proč to třeba nejde. pokud to zni hloupe tak se omlouvam protože do toho nevidím.
Os. blog valerblog.8u.cz .

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #16 kdy: 09 Září 2011, 11:05:35 »
No pomalu mi začínají docházet tipy co ještě ještě přeložit :D což je vlastně dobře. ;)
Ale pomalu s přicházejícími aktualizacemi přicházejí nové možnosti a nástroje viz Napájení, tak občas jen doplním.

ps: s tím defaultem si nejsem jistý jestli se to má překládat nebo už je to natolik počeštěné slovo že není třeba ho překládat. :-\

[attachment deleted by admin]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #17 kdy: 09 Září 2011, 11:06:18 »
Dejá Dup jsem nějak přeložil. Někde mi to nebylo jasné, takže pár věcí zbývá. Kdo chce, může pokračovat -- https://translations.launchpad.net/deja-dup/20

Mrknu na to, řetězců tam moc není, akorát ten help. Sice teď dělám, bohužel, překlady pro Microsoft, ale o víkendu to udělám.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #18 kdy: 09 Září 2011, 13:11:35 »
Vojto, tak jsem se do toho pustil. Teď jedu ten help. Můžeš, prosím, potvrdit ty návrhy, ať mi to mizí a lépe se v tom orientuje. Díkes.

EDIT: Tak hotovo.
« Poslední změna: 09 Září 2011, 15:23:31 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #19 kdy: 12 Září 2011, 12:37:32 »
Vojto, potvrdíš, prosím, i ten help? Je více méně přeložen a byla by škoda, kdyby se to tam nedostalo. Ten případný zbytek dodělám. Díky.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #20 kdy: 13 Září 2011, 16:35:24 »
Zbyl tam poslední řetězec, s tím si opravdu nevím rady, potažmo nevím, co tím myslí. Jinak dej sem ještě něco na překlady, ať můžu popojet. A třeba se chytí i někdo další. Díky.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #21 kdy: 23 Září 2011, 15:33:51 »
Jen se zeptám a neberte to nijak vyčítavě jelikož si vaší práce velice vážím.
Nainstaloval jsem na můj zkušební netbůček Betu 2 a stále není přeložená jediná věc kterou jsem zde zmiňoval. Čím to?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #22 kdy: 23 Září 2011, 15:40:21 »
Jen se zeptám a neberte to nijak vyčítavě jelikož si vaší práce velice vážím.
Nainstaloval jsem na můj zkušební netbůček Betu 2 a stále není přeložená jediná věc kterou jsem zde zmiňoval. Čím to?

Např. https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/software-center/+bug/844675

EDIT: btw, k tomu bugu se samozřejmě můžete připojit, momentálně jsme tam dva, ale týká se to nás všech...
« Poslední změna: 23 Září 2011, 20:14:21 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #23 kdy: 25 Září 2011, 21:29:11 »
Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

A to má společného s překladem co?

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« Odpověď #24 kdy: 30 Září 2011, 08:29:02 »
Zbyl tam poslední řetězec, s tím si opravdu nevím rady, potažmo nevím, co tím myslí. Jinak dej sem ještě něco na překlady, ať můžu popojet. A třeba se chytí i někdo další. Díky.
Něco jsem tam napsal, ale není to ono xD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.