Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HP 630-LH380EA a Ubuntu  (Přečteno 3472 krát)

Rover623

HP 630-LH380EA a Ubuntu
« kdy: 07 Září 2011, 11:18:19 »
Tak po dlouhé době potřebuji radu, chtěl bych pořídit výše zmíněný notebook (tady http://www.alza.cz/hp-630-d236827.htm ), ale nějak se mi nedaří nic o něm najít. Tedy hlavně jak spolupracuje s Ubuntu, většina prodejců ho prodává s předinstalovaným SUSE, ale já ho budu kupovat úplně bez OS.

Našel jsem tedy nějaké problémy s připojením k Wi-fi na Ubuntu 11.04, ale ty se týkají trochu jiné verze. Chtěl bych tedy požádat o nějaké recenze od těch co tento notebook mají, případně pokud se vám jen podaří najít nějaké odkazy na internetu jak tohle HP spolupracuje s Ubuntu (já jsem toho moc nenašel).

Za všechny odpovědi děkuji.

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re: HP 630-LH380EA a Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2011, 19:14:33 »
Ahoj , asi pred mesiacom som ho kupil synovi , a bol tam už predinstalovaný suse, ale nejak sa synovi nepáčil ten system,( inak všetko fungovalo) nuž som mu tam , teda ,skor si ho tam on sám , nainštaloval ubuntu. Vedľa suse. Po inštalácii žiadny problém, suspend , wifi , zvuk, kamera, hdmi, grafika bez problémou maka s fglrx a už ani neviem čo by som ešte vymenoval... Teda out of box.  Spozdravom Peter. ;)

Len  doplním na mojom type  hd 630 ,cpu a grafiku mam od AMD, ostatne železo je hadam to isté...
« Poslední změna: 07 Září 2011, 19:19:04 od petertomasy »

Rover623

Re: HP 630-LH380EA a Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2011, 21:59:47 »
To co jsem objednal já, je Intel, kvůli Unity, které na nich běží nejlépe, ale předpokládám, že by to mělo být stejné. Obával jsem se hlavně 3 problémů které u notebooků řeším nejčastěji

1. Podivně se chovající touchpad
2. Nefunguje regulace podsvícení
3. Blbne Wi-fi

Ale jak se zdá, tady by mělo být vše OK

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP 630-LH380EA a Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2011, 22:16:47 »
Môžem iba potvrdiť, že ak nakupuješ HP bez OS tak ti príde so SuSE. V podstate to isté :D...starý SW je ti okrem firmy asi na nič.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rover623

Re: HP 630-LH380EA a Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2011, 17:35:24 »
Takže jsem výše zmíněný notebook koupil a skutečně přišel s předinstalovaným SuSE, ten se ovšem odmítl spustit a až po několika intervencích v terminálu jsem se dostal do X serveru, ovšem tohle distro mi krajně nesedlo, takže přišlo na řadu Ubuntu abych nakonec zjistil, že to pořádně nefunguje.

Takže jsem zkusil nejdřív 10.04, ta jako obvykle nerozpozná touchpad a identifikuje ho jako myš, k nápravě je nutná kompilace jádra, takže jsem se na to vybod, je to docela dost práce pro nic.

Další byla verze 11.04, na té nejdou klávesy pro regulaci jasu (na 11.10 taky ne) a ani po jednodenním laborování jsem nenašel řešení proč tomu tak je. Jediné co jsem zjistil, je že na 10.04 a 10.10 fungují a pokud se provede instalace 10.10+všechny updaty a posléze se provede povýšení na 11.04 až 11.10 tak světe div se, regulace jasu zůstane funkční. Rád bych věděl co je tedy v 11.04 a 11.10 po čisté instalaci špatně, že to nejde.

Dál jsem zkusil pár dalších dister (Fedora, Mint, Mageia) s jádrem 2.6.xx, tam kupodivu všechno funguje jak má, takže nefunkční regulace jasu se omezuje pouze na Ubuntu.

Dál jsem zjistil, že klávesa na vypnutí Wi-fi sice kartu vypne, ale nezmění se barva kontrolky. Po chvilce hledání jsem zjistil, že je chyba v jádře a opraveno to je ve verzi jádra 3. Zkusil jsem tedy Fedoru 15 a opravdu na ní to funguje. Bohužel Ubuntu 11.10 opět nic. Zkusil jsem ještě Mandrivu a ta také funguje jak má. 11.10 je sice BETA 1, ale výrazně pochybuji, že se něco změní až oficiálně vyjde.

Takže shrnutí, notebook funguje v kombinaci s Linuxem dobře, až na Ubuntu 11.xx, opět se tím potvrzuje, že verze 11.04 je katastrofální nedodělek a bohužel to vypadá, že 11.10 nebude o nic lepší.

Rover623

Re: HP 630-LH380EA a Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2011, 09:14:06 »
Jen doplním další poznatek k tomuto notebooku, na verzi Ubuntu 10.10 skoro vše funguje OK, bohužel po uspání do paměti se na notebooku deaktivuje Bluetooth. Bohužel je zde pouze jedno tlačítko, které zapíná a vypíná Bluetooth a Wi-fi dohromady, jenže to po tomhle kixu už vypíná a zapíná pouze Wi-fi, Bluetooth sice systém vidí, ale tvrdí, že je zakázaný a nedovede ho zapnout (mačkáním HW tlačítka si nepomůžete, funguje to pouze na Wi-fi). Tenhle problém sice na verzi 11.04 není, ale tam se zatím nedaří úspěšně zprovoznit ovládání jasu obrazovky, které na 10.10 funguje hned od začátku out-of-box.

Můj poslední úspěch s ovládáním jasu na 11.04 vypadá asi tak, že po stisku tlačítka na regulaci jasu se systém tváří, že se nic neděje, ale příkaz přijme, ovšem provede ho se zpožděním i několika minut.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.