Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s celým ubuntu  (Přečteno 2197 krát)

Malicky.eu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Problém s celým ubuntu
« kdy: 09 Září 2011, 02:03:12 »
Dnes jsem si nainstaloval na svůj notebook ubuntu s tím, že si teda konečně vyzkouším jiný os než windows a trošku proniknu do základů linuxu. Bohužel jsem celkem znechucen. Instalační CD jsem si stáhl přímo tady na serveru ubuntu.cz - po instalaci jsem měl radost, že to vypadá, že je vše OK. OK to ale není po kliknutí prakticky na cokoliv se mi objeví hlášení "Omlouváme se, **** pro Ubuntu byl neočekávaně ukončen." Při kliknutí na nahlášení problému mi to tu vyhodí cca. 50 neaktuálních balíků.

Dále pokud kliknu na Dash nabídku, tak mi zamrzne celé PC.

Neví někdo co s tím? Děkuji

Rover623

Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2011, 07:23:00 »
Nemáš náhodou verzi 11.10, která je teprve BETA 1, tam je takové chování normální

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2011, 08:12:12 »

Byl jsem se projet funglnovým autem:
Nefungovala klimatizace, bylo mi vedro, okénka se nedala stáhnout, motor chcípal a žral 25 litrů. Karoserie z plastu, okénka z plexiskla, blinkry z dentakrylu, sedačka z obarveného polystyrénu. Hrůza. Jak to?


Známý mi půjčil na den nový prototyp z autosalonu, který se bude vyrábět nejdřív za rok.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2011, 09:54:15 »
Dobré znázornění...
Os. blog valerblog.8u.cz .

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2011, 10:01:45 »
Nuz, kedze to stahoval z ubuntu.cz tak to asi beta nebude. Skor by som sa zameral na tych 50 neaktualnych balikov.
Treba obnovit zdroje softveru a nainstalovat aktualizacie.
« Poslední změna: 09 Září 2011, 10:06:51 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2011, 12:54:01 »
Zajímavé že si lidi nestěžujou že ve Windows hned po instalaci nefunguje kde co a musí se doinstalovávat hromada ovladačů a softu. ???

Pokud jste někdy někomu instalovali Linux tak jste si možná všimli třeba když nefunguje internet tak řeknou "ten Linux zase nefunguje", a pokud se jim stane že ve Windows nefunguje internet tak řeknou "ten internet nějak nefunguje"  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 09 Září 2011, 13:07:34 »
Zajímavé že si lidi nestěžujou že ve Windows hned po instalaci nefunguje kde co a musí se doinstalovávat hromada ovladačů a softu. ???

Pokud jste někdy někomu instalovali Linux tak jste si možná všimli třeba když nefunguje internet tak řeknou "ten Linux zase nefunguje", a pokud se jim stane že ve Windows nefunguje internet tak řeknou "ten internet nějak nefunguje"  ;D

JJ, mám naprosto stejný postřehy  :D

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 09 Září 2011, 13:28:41 »
Zajímavé že si lidi nestěžujou že ve Windows hned po instalaci nefunguje kde co a musí se doinstalovávat hromada ovladačů a softu. ???

Pokud jste někdy někomu instalovali Linux tak jste si možná všimli třeba když nefunguje internet tak řeknou "ten Linux zase nefunguje", a pokud se jim stane že ve Windows nefunguje internet tak řeknou "ten internet nějak nefunguje"  ;D

No jo na to jsou totiž zvyklí :)
Os. blog valerblog.8u.cz .

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 09 Září 2011, 13:52:30 »
Pokud jste někdy někomu instalovali Linux tak jste si možná všimli třeba když nefunguje internet tak řeknou "ten Linux zase nefunguje", a pokud se jim stane že ve Windows nefunguje internet tak řeknou "ten internet nějak nefunguje"  ;D

Mám stejnou zkušenost. Je to tím, že lidé důvěřují víc tomu, co je známější.

Když novopečenému linuxákovi netiskne tiskárna, je na vině Ubuntu. Se starým OS se podíval do šuplíku a zjistil, že došel papír.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 09 Září 2011, 14:11:50 »
Když novopečenému linuxákovi netiskne tiskárna, je na vině Ubuntu. Se starým OS se podíval do šuplíku a zjistil, že došel papír.
Tak to už jsem také zažil. ;D ;D ;D
Prostě ten Linux může úplně za všechno a basta. :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Needy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 14 Září 2011, 16:46:57 »
s linuxem nepracuju dlouho max pul roku a jsem nadmiru spokojen :) vzdycky je nejake reseni na jakykoliv problem, proc jsem vice nakloneny ubuntu nez windowsu? urcite ptotoze muzu cokoliv vyresit prikazem v terminalu,prava,pristupy,instalovani,spousteni ruznych procesu a mnoho dalsich veci. proste Ubuntu 4ever ! a to ze nekomu neco nefunguje je ciste jeho problem a ne chyba ubuntu  :-*

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 15 Září 2011, 05:40:48 »
Dnes jsem si nainstaloval na svůj notebook ubuntu s tím, že si teda konečně vyzkouším jiný os než windows a trošku proniknu do základů linuxu. Bohužel jsem celkem znechucen. Instalační CD jsem si stáhl přímo tady na serveru ubuntu.cz - po instalaci jsem měl radost, že to vypadá, že je vše OK. OK to ale není po kliknutí prakticky na cokoliv se mi objeví hlášení "Omlouváme se, **** pro Ubuntu byl neočekávaně ukončen." Při kliknutí na nahlášení problému mi to tu vyhodí cca. 50 neaktuálních balíků.

Dále pokud kliknu na Dash nabídku, tak mi zamrzne celé PC.

Neví někdo co s tím? Děkuji

Již delší dobu testuji verzi Xubuntu 11.10. a to je přesně to co popisujete. Stáhně te si obraz 11.04. a vše bude v pohodě  ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Problém s celým ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 15 Září 2011, 10:00:15 »
s linuxem nepracuju dlouho max pul roku a jsem nadmiru spokojen :) vzdycky je nejake reseni na jakykoliv problem, proc jsem vice nakloneny ubuntu nez windowsu? urcite ptotoze muzu cokoliv vyresit prikazem v terminalu,prava,pristupy,instalovani,spousteni ruznych procesu a mnoho dalsich veci. proste Ubuntu 4ever ! a to ze nekomu neco nefunguje je ciste jeho problem a ne chyba ubuntu  :-*
Tak ono aj v Canonicale robia chyby :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.