Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Baterie se nenabíjí hp  (Přečteno 11848 krát)

vlkodlakovci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Baterie se nenabíjí hp
« kdy: 09 Září 2011, 13:02:47 »
ahoj mám problém s baterií chová se jako by tam vůbec nebyla když vytáhnu napájení tak se mi vypne jako by byla vybytá baterie. vzniklo to včera když jsem se díval na film jenom na baterku, když došla baterie tak se normálně vypnul (to má) a pak se mi nechtěla vůbec nabýjet. asi to bude sowtvérově. nevím prosím poraď te mi. (ntb hp compaq 610 ubuntu 11.04)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2011, 15:59:55 »
Software nemá na nabíjení vliv. Tohle se mi stalo už několikrát, ale vždycky se po nějaký době (i několik hodin) rozběhla. Holt úplný vybíjení nedělá dobrotu.

BTW v češtině máme pro i/y pravidla, nemá to bejt náhodně.

vlkodlakovci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2011, 18:32:00 »
já už to mám víc jak 24 hodin. a hlásí mi to baretie je nabita

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2011, 18:44:54 »
BTW v češtině máme pro i/y pravidla, nemá to bejt náhodně.
Když tam píšeš tohle, tak tam přidej ještě odkaz: http://www.mozilla.cz/doplnky/kontrola-pravopisu/

já už to mám víc jak 24 hodin. a hlásí mi to baretie je nabita
Jak starý je ten NB, respektive baterie? Nabíjíš to vypnutý (když je NB vybit pod 50% je doporučeno ho takto nabíjet)? Zkoušel jsi vydělat a zasunout zpět baterii?
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

vlkodlakovci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #4 kdy: 26 Září 2011, 14:22:43 »
jo zkoušel jsem to  a ten ntb je starý cca 2 roky

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re:Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2011, 13:17:51 »
Zkus se podívat
Kód: (v terminálu na) [Vybrat]
cat /sys/class/power_supply/BAT0/uevent
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

vlkodlakovci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #6 kdy: 03 Října 2011, 13:00:05 »
soubor neexistuje

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re:Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #7 kdy: 04 Října 2011, 10:39:40 »
Máš složku /sys/class/power_supply/ a v ní BAT0/? Jestli ano podívej se (pokud tam jsou) do souborů: charge_now, charge_full a charge_full_design. Vypíše se ti kapacita baterie v μAh jenž je nyní, při plném nabití a na jakou kapacitu je stavěná.

EDIT:
Fórum Ubuntu - Laptop battery (estimating)
Kód: [Vybrat]
cat /proc/acpi/battery/BAT0/state alebo
Kód: [Vybrat]
acpi -b
« Poslední změna: 04 Října 2011, 10:44:21 od erumoico »
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

vlkodlakovci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #8 kdy: 10 Října 2011, 21:18:31 »
tu složku mám ale bato/ tam není

Malder

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #9 kdy: 11 Října 2011, 21:26:20 »
Jestli to chápu dobře, potom pro tebe nemám dobré zprávy. Dnešní "moderní" bez paměťové baterie Li-ion, které se používají v noteboocích nebo v mobilech, fungují jinak než ty starší paměťové. Těm pomohlo, když si je občas úplně vytřískal a posléze maximálně nabyl. U Li-ion bateriím je to jiné. Ty se naopak vytřískat nesmí! Každá tato baterie má v sobě zabudovanou jednoduchou elektroniku, která hlídá nabytost a nedovoluje jí klesnout pod 20%. Tudíž jestli ti OS hlásí vybitou baterii, znamená to, že její reálná nabytost klesla k 20%. Pod touto hranicí, která se samozřejmě může u každého typu baterie lišit, dochází k poškozování baterie. Jak všichni víme, nežijeme v dokonalém světě a pokud ji takto vytřískáme, dále se sama vybíjí a klesá pod 20%. Jestli si to takhle dělal víckrát, ždímal jí dokud se notebook sám nevypnul, ona se dál vybíjela a poškozovala se. Jinými slovy, a už jenom kvůli tobě doufám že se pletu, tvá baterie je v křemíkovém nebi. To, že i po vložení se baterie nenabíjí a tváří se že tam vůbec není znamená, že elektronika v baterce detekovala nebezpečně nízkou hladinu nabytí a z bezpečnostních důvodů jí nedovoluje se nabíjet. Nevím přesně proč, ale při nabíjení pod 20% mají tendenci vybuchovat.
PS.: Aby jste si nemysleli že tady dělám chytráka nebo se nad vás povyšuji, mě se to totiž stalo.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #10 kdy: 11 Října 2011, 21:39:54 »
Jestli to chápu dobře, potom pro tebe nemám dobré zprávy. Dnešní "moderní" bez paměťové baterie Li-ion, které se používají v noteboocích nebo v mobilech, fungují jinak než ty starší paměťové. Těm pomohlo, když si je občas úplně vytřískal a posléze maximálně nabyl. U Li-ion bateriím je to jiné. Ty se naopak vytřískat nesmí! Každá tato baterie má v sobě zabudovanou jednoduchou elektroniku, která hlídá nabytost a nedovoluje jí klesnout pod 20%. Tudíž jestli ti OS hlásí vybitou baterii, znamená to, že její reálná nabytost klesla k 20%. Pod touto hranicí, která se samozřejmě může u každého typu baterie lišit, dochází k poškozování baterie. Jak všichni víme, nežijeme v dokonalém světě a pokud ji takto vytřískáme, dále se sama vybíjí a klesá pod 20%. Jestli si to takhle dělal víckrát, ždímal jí dokud se notebook sám nevypnul, ona se dál vybíjela a poškozovala se. Jinými slovy, a už jenom kvůli tobě doufám že se pletu, tvá baterie je v křemíkovém nebi. To, že i po vložení se baterie nenabíjí a tváří se že tam vůbec není znamená, že elektronika v baterce detekovala nebezpečně nízkou hladinu nabytí a z bezpečnostních důvodů jí nedovoluje se nabíjet. Nevím přesně proč, ale při nabíjení pod 20% mají tendenci vybuchovat.
PS.: Aby jste si nemysleli že tady dělám chytráka nebo se nad vás povyšuji, mě se to totiž stalo.
Tiež už som také počul a mám aj skúsenosti, teda skôr sestra má skúsenosti. Aby baterka stratila za pár mesiacov kapacitu o 3/4 nie je normálne :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Malder

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #11 kdy: 11 Října 2011, 22:17:34 »
Jestli to chápu dobře, potom pro tebe nemám dobré zprávy. Dnešní "moderní" bez paměťové baterie Li-ion, které se používají v noteboocích nebo v mobilech, fungují jinak než ty starší paměťové. Těm pomohlo, když si je občas úplně vytřískal a posléze maximálně nabyl. U Li-ion bateriím je to jiné. Ty se naopak vytřískat nesmí! Každá tato baterie má v sobě zabudovanou jednoduchou elektroniku, která hlídá nabytost a nedovoluje jí klesnout pod 20%. Tudíž jestli ti OS hlásí vybitou baterii, znamená to, že její reálná nabytost klesla k 20%. Pod touto hranicí, která se samozřejmě může u každého typu baterie lišit, dochází k poškozování baterie. Jak všichni víme, nežijeme v dokonalém světě a pokud ji takto vytřískáme, dále se sama vybíjí a klesá pod 20%. Jestli si to takhle dělal víckrát, ždímal jí dokud se notebook sám nevypnul, ona se dál vybíjela a poškozovala se. Jinými slovy, a už jenom kvůli tobě doufám že se pletu, tvá baterie je v křemíkovém nebi. To, že i po vložení se baterie nenabíjí a tváří se že tam vůbec není znamená, že elektronika v baterce detekovala nebezpečně nízkou hladinu nabytí a z bezpečnostních důvodů jí nedovoluje se nabíjet. Nevím přesně proč, ale při nabíjení pod 20% mají tendenci vybuchovat.
PS.: Aby jste si nemysleli že tady dělám chytráka nebo se nad vás povyšuji, mě se to totiž stalo.
Tiež už som také počul a mám aj skúsenosti, teda skôr sestra má skúsenosti. Aby baterka stratila za pár mesiacov kapacitu o 3/4 nie je normálne :)
Špatně si to pochopil.  ;) Pokud napětí v Li-ion baterii klesne pod 20% (2.7 Voltů), ztrácí schopnost se řádně nabíjet a je za určitých okolností nestabilní. A je jedno, jestli je úplně nová nebo 5 let stará.  :)

vlkodlakovci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Baterie se nenabíjí hp
« Odpověď #12 kdy: 13 Října 2011, 18:27:26 »
obávám se že už je v křemíkovém nebi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.