Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: novy SSD disk .. pomoc s vyberem  (Přečteno 3896 krát)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« kdy: 12 Září 2011, 11:58:15 »
Cau,

jakkoliv je pro me potupne zakladat kvuli tomuto tematu thread zde na foru, sam si neumim vybrat a prosim tedy o rady, komentare a navrhy ..

chci si koupit do ntb druhej 2.5" ssd disk (mam 2x sata II slot v notebooku - HP pavilion dv7-3190ec) za nejakou rozumnou cenu .. moje *policy je nevyhazovat za pocitace vic nez nutne, proto bych rad dodrzel nasledujici limit:

- cena **max 3000,- kc (mene == lepe)
- co se velikosti tyce tak se zda, ze se budu muset obejit s 64GB

diky, ntz

ps. s ssd nemam zadne realne zkusenosti.
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

jmp

  • Host
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2011, 15:10:21 »
hehehe - realne zkusenosti take nemam a nyni to vypada, ze ani jen tak nenaberu
takove nutkani zkusit ssdcko jsem rychle prekonal pote, co jsem si precetl par nepeknych diskuzi o spolehlivosti techto disku z nizke cenove kategorie...  ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2011, 16:10:17 »
Zkušenosti v této oblasti mám zatím s několika desítkami kusů cca 30 kousků různých značek a napřed byla bezmezná důvěra v značku intel hlavně kůli záruce 60 měsíců ale nakonec v serii s čipem 320 našli soudruzi chybu že disk se nenapravitelně rozbije pokud náhle ztratí energii takže nakonec po strastech s Corsair které s původním firmwarem odcházeli do měsíce jsme nakonec zaparkovaly u značky Kingston kde výkon a cena s podporou u nás vítězí. ;D

Musí se člověk také dívat jakým způsobem se řeší případně aktualizace firmwaru kde většina značek bohůžel aktualizuje firmware pomocí nějaké aplikace běžící pod windows a jinak to prostě nejde. Viz Corsair, Adata...

Inetel a Kingston vždy dávají ISO obraz který hodíš na CD a pomocí nabootovaní lehce aktualizuješ firmware bez ohledu na to co používáš za systém.

Konkrétně k tvým požadavkům bych ti doporučil tento 96GB disk který má v současné době aktualizovaný firmware a tudíž ho můžeš hned používat. Pokud máš registraci třeba v ASBISu tak se tam dá sehnat i pod hranici 2.500,- z daní. ;)

Doufám že má odpověď byla pro tebe dostačující. :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2011, 16:12:34 »
@rradek .. vyborna .. pisu si:

intel - NE
Corsair - NE

;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2011, 16:27:17 »
hehehe - realne zkusenosti take nemam a nyni to vypada, ze ani jen tak nenaberu
takove nutkani zkusit ssdcko jsem rychle prekonal pote, co jsem si precetl par nepeknych diskuzi o spolehlivosti techto disku z nizke cenove kategorie...  ;)
Myslím že stačí si přečíst http://cs.wikipedia.org/wiki/SSD ;D

EDIT:
Pár odkazů na fórum okolo SSD:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=52028.0
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=56804.0
« Poslední změna: 12 Září 2011, 16:33:34 od erumoico »
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #5 kdy: 12 Září 2011, 19:31:50 »
A co máš proti Intelu? V současné nabídce nemá svou spolehlivostí konkurenci ;-) Tu chybku opravil firmware.

Ostatní značky teď odchází často :D(nebudu jmenovat).

Spousta recenzí co se povaluje na netu nic neříká o stabilní rychlosti, že ti SSD třeba minutu stojí a nic nedělá nebo vůbec nefungují některé řadiče v určité konfiguraci. Testují jen "nesmysli".

Rozhodně bych se vyhl papírovým hodnotám, co o stabilním průběhu nic neříkají a vybíral podle použitého řadiče. Starší model neznamená horší.

Za mně říkám Intel... víc k tomu nemám co říct.
« Poslední změna: 12 Září 2011, 19:33:46 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Standa99

  • Host
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2011, 20:12:45 »
Moderní řadiče se vyznačují paralelním zpracováním dat. Jednoduše: čím více čipů - tím více zapojených kanalů. Logicky z toho vyleze, že 64GB verze bude mít poloviční počet čipů a zapojených kanálů než 128GB. To se projeví na konečné rychlosti, což pro každého nemusí být priorita.
Velice dobré čtení je tady: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=127&t=165638 (+ další odkazy a vlákna).
Já bych osobně šel do Intelu nebo Kingstonu. OCZ si vybudovalo dobrou pověst, ale taky to začíná šulit: např. na kvalitě čipů (řada Agility), zvýšenou velikostí pro případnou realokaci poškozených sektorů atd.
« Poslední změna: 12 Září 2011, 20:18:44 od Standa99 »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #7 kdy: 12 Září 2011, 21:38:12 »
Tak o té opravě Intel 320 jsem nevěděl a děkuji za upozornění.  ;)
Každopádně cena u nás také rozhoduje což u Kingston 96GB je cena kolem 2.500,- a u Intel 80GB je cena 3.500,- což je sakra rozdíl a to ješte neporovnávám rychlosti kde je na tom Intel také hůře. Ale jinak mám rád obě značky a vždy vybírám mezi nima. :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #8 kdy: 12 Září 2011, 21:48:33 »
Zkušenosti v této oblasti mám zatím s několika desítkami kusů cca 30 kousků různých značek a napřed byla bezmezná důvěra v značku intel hlavně kůli záruce 60 měsíců ale nakonec v serii s čipem 320 našli soudruzi chybu že disk se nenapravitelně rozbije pokud náhle ztratí energii takže nakonec po strastech s Corsair které s původním firmwarem odcházeli do měsíce jsme nakonec zaparkovaly u značky Kingston kde výkon a cena s podporou u nás vítězí. ;D

Musí se člověk také dívat jakým způsobem se řeší případně aktualizace firmwaru kde většina značek bohůžel aktualizuje firmware pomocí nějaké aplikace běžící pod windows a jinak to prostě nejde. Viz Corsair, Adata...

Inetel a Kingston vždy dávají ISO obraz který hodíš na CD a pomocí nabootovaní lehce aktualizuješ firmware bez ohledu na to co používáš za systém.

Konkrétně k tvým požadavkům bych ti doporučil tento 96GB disk který má v současné době aktualizovaný firmware a tudíž ho můžeš hned používat. Pokud máš registraci třeba v ASBISu tak se tam dá sehnat i pod hranici 2.500,- z daní. ;)

Doufám že má odpověď byla pro tebe dostačující. :)
Na OCZ mám averzi :-)
Když máš takové zkušenosti, docela se divím, že nevíš, jak to s tou zárukou u Intelu je. Záleží na "opotřebení". Což není klasická záruka. A Intel je ve výsledku výkonnější než ten Kingston ;-)
A teď babo raď.

Docela by bylo zajímavé dát do kupy nějakou statistiku.
« Poslední změna: 12 Září 2011, 21:52:52 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2011, 10:01:02 »
intresting indeed, go on boys ... ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #10 kdy: 14 Září 2011, 18:48:23 »
intresting indeed, go on boys ... ;)
Co znamená to první slovo? (asi to nebude nic pěkného)

Už máš SSD?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jmp

  • Host
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2011, 18:56:14 »
IMHO tam je preklep
ma to byt "interesting indeed" ve smyslu "vskutku zajimave"

_Crix_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2011, 21:00:52 »
na ssd se vykašli

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2011, 21:18:49 »
na ssd se vykašli

Takovéhle výkřiky do tmy všichni milují...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2011, 23:15:56 »
VTX3-25SAT3-60G
cena na hraně, výkon ok, životnost průměrná = sandforce 2281, 25nm NAND (34nm nebo alespoň 25nm micron clearnand v těchle cenových relacích nenajdu a u o hodně dražších jen občas)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #15 kdy: 15 Září 2011, 10:20:23 »
diky diky za rady .. dam Vam jeste pres vikend a potom si tenhle thread znovu prectu a nejakej navrzenej si koupim ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #16 kdy: 16 Září 2011, 10:40:18 »
OCZ Agility 3 Series 60GB
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #17 kdy: 16 Září 2011, 20:12:43 »
Mám Intel 320series a jsem spokojenej. Novej disk jsem koupit musel, tak jsem sí místo dalšího Teráče koupil SSDčko - cena stejná.
Jsem vcelku spokojenej. V notebooku mám SSD taky, takže výkonnostní skoky nepozoruju.

Jo, pokud budete kupovat SSD do stolního kompu, tak si připravte dalších 1500 na velké chladiče na CPU a GPU. Taky jsem tomu nevěřil, ale jak koupíte SSD, tak prostě chcete mít tichý PC se vším všudy. ;D

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #18 kdy: 24 Září 2011, 21:51:14 »
Zdar,
Mam uz ctvrtej SSD. Prosel jsem Intelama X25-M a 320 series, pak jsem mel Patriot Inferno a ve finale Corsair F160(180GB). Ten Corsair je jednoznacne nejlepsi, mam od nich i obe 4GB ramky na Dv6. Jak vidim bylo by to na Dv7, takze opet na HP. Nejhorsi byl Patriot, nejpomalejsi a nejvic mrzl pri bootu. X25-M jsem mel jako prvni a nebyl spatnej, spolehlivej ale ne zrovna nejrychlejsi. Pak zminenej Patriot a skoncil jsem u Corsairu. Bohuzel moje Dv6ka je postavena na Intelu a nektere pocaly postavene na Intelu znemoznujou upgradovat firmware na Corsairech, tak jsem musel poslat starej do Holandska a oni mi poslali fungl novej s novym firmwarem. Pac s obycejnym hard diskem bych chytal nervy, tak jsem zkusil ten 320 series, ze bych ten Corsair prodal, ale neni ani zdaleka tak rychlej jako ten Corsair, ikdyz stabilni je opet slusne...
Kazdemu bych doporucil Corsair a to i pameti...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #19 kdy: 25 Září 2011, 13:20:52 »
Zdar,
Mam uz ctvrtej SSD. Prosel jsem Intelama X25-M a 320 series, pak jsem mel Patriot Inferno a ve finale Corsair F160(180GB). Ten Corsair je jednoznacne nejlepsi, mam od nich i obe 4GB ramky na Dv6. Jak vidim bylo by to na Dv7, takze opet na HP. Nejhorsi byl Patriot, nejpomalejsi a nejvic mrzl pri bootu. X25-M jsem mel jako prvni a nebyl spatnej, spolehlivej ale ne zrovna nejrychlejsi. Pak zminenej Patriot a skoncil jsem u Corsairu. Bohuzel moje Dv6ka je postavena na Intelu a nektere pocaly postavene na Intelu znemoznujou upgradovat firmware na Corsairech, tak jsem musel poslat starej do Holandska a oni mi poslali fungl novej s novym firmwarem. Pac s obycejnym hard diskem bych chytal nervy, tak jsem zkusil ten 320 series, ze bych ten Corsair prodal, ale neni ani zdaleka tak rychlej jako ten Corsair, ikdyz stabilni je opet slusne...
Kazdemu bych doporucil Corsair a to i pameti...
Z čeho vycházíš, že je rychlej?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #20 kdy: 25 Září 2011, 14:16:54 »
Zdar,
Mam uz ctvrtej SSD. Prosel jsem Intelama X25-M a 320 series, pak jsem mel Patriot Inferno a ve finale Corsair F160(180GB). Ten Corsair je jednoznacne nejlepsi, mam od nich i obe 4GB ramky na Dv6. Jak vidim bylo by to na Dv7, takze opet na HP. Nejhorsi byl Patriot, nejpomalejsi a nejvic mrzl pri bootu. X25-M jsem mel jako prvni a nebyl spatnej, spolehlivej ale ne zrovna nejrychlejsi. Pak zminenej Patriot a skoncil jsem u Corsairu. Bohuzel moje Dv6ka je postavena na Intelu a nektere pocaly postavene na Intelu znemoznujou upgradovat firmware na Corsairech, tak jsem musel poslat starej do Holandska a oni mi poslali fungl novej s novym firmwarem. Pac s obycejnym hard diskem bych chytal nervy, tak jsem zkusil ten 320 series, ze bych ten Corsair prodal, ale neni ani zdaleka tak rychlej jako ten Corsair, ikdyz stabilni je opet slusne...
Kazdemu bych doporucil Corsair a to i pameti...

Jsem také majitelem SSD Intel 320 series a na rychlost si nemůžu stěžovat. Vše je okamžitě otevřené, rychlost bootu do šesti sekund (teda až potom, co se odporoučí BIOS). Nevím, co víc si přát. Když se podívám na statistiky bootchartu, tak stejně na víc ja 180MB/s nedosáhnu, asi to limituje něco jiného.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #21 kdy: 25 Září 2011, 16:24:26 »
Zdar,
Mam uz ctvrtej SSD. Prosel jsem Intelama X25-M a 320 series, pak jsem mel Patriot Inferno a ve finale Corsair F160(180GB). Ten Corsair je jednoznacne nejlepsi, mam od nich i obe 4GB ramky na Dv6. Jak vidim bylo by to na Dv7, takze opet na HP. Nejhorsi byl Patriot, nejpomalejsi a nejvic mrzl pri bootu. X25-M jsem mel jako prvni a nebyl spatnej, spolehlivej ale ne zrovna nejrychlejsi. Pak zminenej Patriot a skoncil jsem u Corsairu. Bohuzel moje Dv6ka je postavena na Intelu a nektere pocaly postavene na Intelu znemoznujou upgradovat firmware na Corsairech, tak jsem musel poslat starej do Holandska a oni mi poslali fungl novej s novym firmwarem. Pac s obycejnym hard diskem bych chytal nervy, tak jsem zkusil ten 320 series, ze bych ten Corsair prodal, ale neni ani zdaleka tak rychlej jako ten Corsair, ikdyz stabilni je opet slusne...
Kazdemu bych doporucil Corsair a to i pameti...
Z čeho vycházíš, že je rychlej?
Z bootu a hlavne pouzivani. Ten Corsair ma vyssi zapis i cteni a zapis docela o dost, takze pri instalaci systemu je to docela znat. Instalace Sabayonu mi na Corsairu trvala asi 4 minuty, ten Intel byl cca 6 a tak je to i s updatama. Dokonce je videt i pouhym okem jak se mi nacitalo UFOAI, ze ten Intel je pomalejsi. Zrejme je to dan za stabilitu, vsechny SSD se totiz pri bootu obcas zadrhnou, ty Intelacky ovsem nejmin. Co se mi ale stalo pouze u 320 series bylo, kdyz mi zamrzlo UFO a ja musel natvrdo restartovat, po restartu jsem prisel o vsechny data co jsem mel za tu session v compu a protoze obcas stahuju pres noc nejaky data, bylo toho za par GB. Tohle mi zadnej jinej SSD neudelal.
Psal jsem ze jsem mel 4 ssd, tak si dovolim tvrdit, ze rozpoznam kterej ssd je pomalej a kterej ne..

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: novy SSD disk .. pomoc s vyberem
« Odpověď #22 kdy: 25 Září 2011, 21:41:04 »
Jo v poho. Jen mě to tak zajímalo.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.