Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vypnout vkládání textu prostředním tlačítkem myši  (Přečteno 3714 krát)

honza00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Zdravím,

mám takový nepříjemný problém, který prostě nemůžu vyřešit. Ubuntu standardně vkládá text ze schránky po stisknutí prostředního tlačítka myši, mě ale toto chování nevyhovuje a potřeboval bych ho vypnout. Zkoušel jsem hledat postup na internetu, ale výsledkem mých pokusů bylo, že prostřední tlačítko nefungovalo vůbec.

Neměl by někdo nějaký postup jak to vkládání textu vypnout, i jinak než deaktivací prostředního tlačítka myši? Používám Ubuntu 10.04 a myš Logitech.

Předem díky.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Jak vypnout vkládání textu prostředním tlačítkem myši
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2011, 21:23:12 »
Zdravím,

mám takový nepříjemný problém, který prostě nemůžu vyřešit. Ubuntu standardně vkládá text ze schránky po stisknutí prostředního tlačítka myši, mě ale toto chování nevyhovuje a potřeboval bych ho vypnout. Zkoušel jsem hledat postup na internetu, ale výsledkem mých pokusů bylo, že prostřední tlačítko nefungovalo vůbec.

Neměl by někdo nějaký postup jak to vkládání textu vypnout, i jinak než deaktivací prostředního tlačítka myši? Používám Ubuntu 10.04 a myš Logitech.

Předem díky.
Je to užitočné za chvílu si zvykneš...http://askubuntu.com/questions/4507/how-do-i-disable-middle-mouse-button-click-paste http://jaredrobinson.com/blog/howto-disable-middle-mouse-paste-in-linux/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jak vypnout vkládání textu prostředním tlačítkem myši
« Odpověď #2 kdy: 25 Září 2011, 22:20:43 »
Jj. Pri win. idem zosaliet z ctrl-c, v a nefungovania tejto funkcie. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Jak vypnout vkládání textu prostředním tlačítkem myši
« Odpověď #3 kdy: 25 Září 2011, 23:06:12 »
Každopádne neviem či to pôjde tak lahko vypnúť alebo vynútiť cez xorg.conf. Ževraj iba inak premapovať :/. Je to totižto fičúra xorgu :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re: Jak vypnout vkládání textu prostředním tlačítkem myši
« Odpověď #4 kdy: 26 Září 2011, 09:11:26 »
to mně osobně to vyhovuje až moc :) mít naráz dvě schránky CTRL + C/V a kolečko myši je naprosto dokonalé.. kam se hrabou Windows :D

slachmanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Jak vypnout vkládání textu prostředním tlačítkem myši
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2021, 22:53:43 »
Mám stejný problém.
Rád využívám trackpoint, kde se v kombinaci s prostředním tlačítkem scroluje.
A je to debilní, když mi to během scrollu začne vkládat text (stačí aby se mi trochu zatřásla ruka)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Jak vypnout vkládání textu prostředním tlačítkem myši
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2021, 23:19:53 »
Zdravím,

mám takový nepříjemný problém, který prostě nemůžu vyřešit. Ubuntu standardně vkládá text ze schránky po stisknutí prostředního tlačítka myši, mě ale toto chování nevyhovuje a potřeboval bych ho vypnout. Zkoušel jsem hledat postup na internetu, ale výsledkem mých pokusů bylo, že prostřední tlačítko nefungovalo vůbec.

Neměl by někdo nějaký postup jak to vkládání textu vypnout, i jinak než deaktivací prostředního tlačítka myši? Používám Ubuntu 10.04 a myš Logitech.

Předem díky.

Ubuntu 10.04? To je vtip?

https://askubuntu.com/questions/4507/how-do-i-disable-middle-mouse-button-click-paste

Ale nechápu to, pokud musím nutně do widlows, tak marně klikám středním myšítkem a nadávám, že to nefunguje...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jak vypnout vkládání textu prostředním tlačítkem myši
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2021, 23:31:45 »
Přemapovat pomocí xte a xdotool na cokoli

Číslování tlačítek myší:

# b:1  -  left mouse button
# b:2  -  wheel button
# b:3  -  right mouse button
# b:4  -  mouse wheel up
# b:5  -  mouse wheel down
# b:6  -  mouse wheel left
# b:7  -  mouse wheel right
# b:8  -  back side button
# b:9  -  forward side button
« Poslední změna: 15 Ledna 2021, 23:47:50 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.