Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 2 výstupní jacky, funguje jen 1  (Přečteno 1653 krát)

Fractal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
2 výstupní jacky, funguje jen 1
« kdy: 01 Října 2011, 19:26:26 »
Servus,
na mém stolním pc mám dohromady 3 jacky, jeden vstupní pro mikrofon a dále pak dva výstupní. Na win xp (dual boot) fungují ty dva výstupní jako reproduktory a sluchátka (i ve stejný čas). Bohužel na linuxu (ubuntu 11.4) mi jeden z výstupních nefunguje, nevíte čím by to mohlo být? Sám si myslím, že by mohl být problém ve vybraném profilu, viz screenshot http://imgur.com/9XV3c. Tento profil dle mne podporuje 1 výstup a jeden vstup, přesně tak, jak je u něho psáno, ovšem nenašel jsem žádný jiný, který by podporoval 2 výstupy a jeden vstup.

Předem děkuji za rady - Fractal.

Rover623

Re:2 výstupní jacky, funguje jen 1
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2011, 19:46:06 »
Standardně by to mělo být tak, že na zvukovce kde jsou 3 jacky je jeden výstupní, jeden je vstup pro mikrofon a poslední (uprostřed) je line-in, tedy vstup externího zdroje s vlastním zesilovačem. Stav kdy se 2 jacky chovají jako výstup a jeden jako vstup jsem viděl pouze u některých karet kde to bylo označeno jako Stereo+Woofer nebo jako systém 3.1

Pokud to na Windows skutečně takto funguje, zřejmě se jedná o jakousi obskurní volbu ovladače karty nebo o smyčku

Fractal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:2 výstupní jacky, funguje jen 1
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2011, 19:56:46 »
Asi to bude jak říkáte, můj úsudek byl tedy nejspíše špatný, každopádně i přes mou špatnou terminologii nevím co s tím. Funguje mi tedy dle Vaší rady jen line-in a vstup. Ten poslední jack ze sebe v linuxu nechce vydat ani hlásku...

Rover623

Re:2 výstupní jacky, funguje jen 1
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2011, 20:31:58 »
V Linuxu by to mělo fungovat tak, že jeden je výstup a 2 jsou vstup (mikrofon a line-in), přičemž při zapojení mikrofonu do line-in by se ten vstup měl jevit jako mrtvý, protože obyčejný mikrofon ho obvykle nevybudí

Fractal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:2 výstupní jacky, funguje jen 1
« Odpověď #4 kdy: 01 Října 2011, 20:44:42 »
Aha, to by tedy mohla být zásádní odlišnost od win xp, kde jsem požíval 2 pro výstup a jeden pro vstup. Nenapadá Vás nějaká možnost jak Natty/mu napovídat, že by mi měl/a pustit výstup i z druhého jacku? Ještě pro ujasnění line in používám jako jediný výstup (ať už pro sluchátka, nebo pro reproduktory) a poté používám ještě jack pro vstup, potřeboval bych rozchodit další jack pro výstup.

Rover623

Re:2 výstupní jacky, funguje jen 1
« Odpověď #5 kdy: 01 Října 2011, 21:44:39 »
Pokud nastavíš sound system na verzi 5.1 tak by se měli všechny 3 jacky začít tvářit jako výstup. Já mám spíš zásadnější otázku, co za reproduktory k tomu potřebuješ připojit?

Fractal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:2 výstupní jacky, funguje jen 1
« Odpověď #6 kdy: 01 Října 2011, 22:14:38 »
Jedná se o stařičké http://tinyurl.com/6eutpm9. Bohužel rada s 5.1 profilem nefunguje, stále tedy platí funkčnost pouze jednoho jacku pro výstup (prostředního). Moc Vám ovšem děkuji za Vaši vytrvalost a dobré rady.

Rover623

Re:2 výstupní jacky, funguje jen 1
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2011, 22:37:17 »
To jsou reproduktory 2.1, tam by měl být jen jeden stereo jack připojovaný k PC a druhý jack připojovaný do vstupu pro mikrofon.

Nastavení pro Stereo+Woofer se dnes už nepoužívá, i když nevylučuji, že zde mohou být 2 jacky, kdy woofer má vlastní jack, za normálních okolností jsou totiž satelity zapojené do wooferu a z wooferu jde jeden stereo jack do PC.

Nicméně při přehození systému na režim 5.1 by mělo dojít k tomu,že všechny 3 jacky jsou výstup, s tím, že ten stávající prostřední je použit právě pro subwoofer.

Pokud to stále nefunguje lze použít tento návod http://wiki.ubuntu.cz/Prostorov%C3%BD%20zvuk
nicméně ještě než se bude něco v systému editovat, zkusil bych přepnout na požadovaný výstup a do terminálu poté napsat příkaz
Kód: [Vybrat]
alsamixer a zkontrolovat nastavení kanálů, především jestli není nějaký umlčený

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.