Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Touchpad, vypnu ale už nezapnu  (Přečteno 3522 krát)

Rover623

Touchpad, vypnu ale už nezapnu
« kdy: 05 Října 2011, 11:39:34 »
Setkal jsem se na některých notebookách s poměrně zvláštním problémem který neumím řešit.

Na notebooku je umístěno tlačítko pro vypnutí touchpadu, případně to provádí klávesová zkratka. Problém je následující, systém ví co s takovým tlačítkem dělat, na jeho stisk reaguje, kontrolka (pokud je přítomna) se také rozsvěcuje a zhasíná, ale touchpad jde pouze vypnout. Pokud ho zapnu, kontrolka sice zhasne ale myš je i nadále mrtvá, kurzor se nehýbe a nezbývá než restartovat systém, pak je vše opět OK do dalšího stisku vypínacího tlačítka.

Moje teorie je taková, že systém po vypnutí touchpadu odstraní příslušný modul, ale po jeho zapnutí už touchpad nedetekuje a nenahraje ho zpátky. Problém se omezuje pouze na touchpady od Synapticu a pouze na systémy kde je touchpad správně detekován jako touchpad.

Pokud někdo alespoň trochu tuší co s tím, uvítám každý návrh

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Touchpad, vypnu ale už nezapnu
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2011, 11:46:34 »
hypotézu ověře.

diff
lsmod
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Rover623

Re:Touchpad, vypnu ale už nezapnu
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2011, 11:52:58 »
Musím přinést pracovní notebook, na tom mi to taky dělá (Packard-Bell) a otestovat to na něm, pak uvidím. Teď mě napadá, že si to zbytečně zesložiťuji, jestli systém jen odstraní modul ovladače, mělo by pro opětovné zapnutí jen stačit ten modul natáhnout zpátky

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Touchpad, vypnu ale už nezapnu
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2011, 15:29:36 »
Měl jsem stejný problém na jednom netbooku, na nápravu jsem nepřišel, ale do funkčního stavu jsem to dostal odmazáním/přejmenováním složky (tuším, nejsem u pc s ubuntu) .config
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Rover623

Re:Touchpad, vypnu ale už nezapnu
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2012, 22:27:54 »
Tak jsem se k tomuto problému opět vrátil, protože ve 12.04 přestalo fungovat vypínání touchpadu při psaní, položka v menu tam sice je, ale po její aktivaci se nic nestane. Zkoušel jsem to na více počítačích a prostě to nejede. V čistém GNOME 3 (třeba na Fedoře) to ale funguje.

Nicméně po stlačení tlačítka pro vypnutí touchpadu na mě dmesg vyhodí něco o tom, že nebyl rozpoznán kód klávesy a tlačítko přestane reagovat. Horší na tom je, že se mi nedaří odchytit kód klávesy, ten se prostě nevypíše. Nicméně při prvním stlačení systém evidentně ví co má udělat, protože touchpad vypne. Při dalším stlačení už ale nereaguje. Takže jsem v situaci kdy mi dmesg tvrdí, že nebyl rozpoznán kód klávesy (ale minimálně jednou rozpoznán je) a zároveň se mi nedaří ze systému vydolovat kód tlačítka abych to mohl přiřadit příkazu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.