Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Remote control  (Přečteno 1135 krát)

Zorak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Remote control
« kdy: 05 Října 2011, 16:30:30 »
Zdravím všechny tučňáky :)

Mám takový malý velký problém s ovládáním vzdálené plochy.

Co potřebuji?
Potřebuji kdykoliv a odkudkoliv přístup na počítač, který není dostupný pod veřejnou IP.
Co jsem používal?
 Pokus byl rozběhat aplikaci Teamviewer.
Kde se stal error?
1) Aplikace i když se instaluje jako deb package, má základ na winu, původně windowsí aplikace. Nefunguje např zakázání ovládání lokálního klienta.
2) Předchozí bod by se třeba dal ještě nějak přejít, ale zásadním problḿem je, že potřebuji aplikaci, aby běžela ještě před nalogováním do systému, což bohužel linuxácká verze nepodporuje. Teoretické řešení by bylo, že se aplikace dá po spuštění na acc, jenže funkce tohoto počítače bude taková, že tento PC musí běžet pokudmožno nonstop, a na účet bude mít přístup přes tuto vzdálenou plochu více lidí. Když mi to někdo odlogne, a já nebudu přímo u toho,tak je to ... vy víte kde :) . Také pokud se něco stane, tak pod tímto omezeným účtem i já jako administrátor nic nezmůžu, tedy jak říkám, musí být zachována možnost přelogování i na jiný účet.

Hledal jsem i možnost, jak spustit Teamviewer jako service, nebo něco takového, nicméně problematiku jsem jako standardní nelinuxák moc nepochopil... vlastně vůbec :D


Tak tedy jsem se vydal hledat nějaký program, který jede jak pod win, tak pod linuxem, který by mi umožnil se dostat na počítač ještě PŘED přihlášením, takový ty věci jako SSH nebo tak jak řikám nemožný, PC je na neveřejné adrese.


Takže po kostrbatém vysvětlení ještě jednou.
Sháním multiplatformový program, který mi umožní se připojit na PC ještě před přihlášením, nebo pokud by někdo dohodil step-by-step návod jak nahodit teamviewera jako proces ihned po startu systému


Díky za trpělivost :)

Zorak

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Remote control
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2011, 17:48:35 »
Není nakonec jednoduší si zaplatit tu pevnou IP?
Jestli ne tak nevím jestli by se to nedalo nějak spáchat přes http://wiki.ubuntu.cz/Hamachi;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Zorak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Remote control
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2011, 21:24:15 »
Ne, nebylo... veřejnou nechci... a i kdybych měl, tak mi to nepomůže, protože mimo to, že mam sdílenou IP od poskytovatele mám doma ještě takovou malinkou síťku, takže jsem ještě za routerem a switchem... hamachi?? této možnosti bych se rád vyhnul, protože pro ty ostatní by to znamenalo už ne 1 ale 2 programy k instalaci a k tomu je asi nedokopu :(

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Remote control
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2011, 21:30:33 »
IPv6 tunel přes aiccu?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:Remote control
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2011, 21:51:17 »
Původní dotaz spojuje dvě nezávislé věci:
1. program pro vzdálené ovládání plochy
2. jak se dostat na počítač za routerem.

K bodu 1. mám vyzkoušeno TightVNC (klient i server) na straně Windows a totéž (klient i server) a x11VNC ( server) na straně Linuxu (Xubuntu a SuSE). Šlape to jak hodinky.
K bodu 2. Pracuji tak mezi asi  6 počítači, některé  jsou za bůhvíkolika NATy, na všech je OVPN klient, takže tvoří malou síť. Pro Vás může být problém, že k tomu je zapotřebí nějaký OVPN server běžící na veřejné statické adrese (ten můj server, vlastně oba jsou také za routerem, ale je tam NAT  na VPNkový port). Pokud máte tu možnost, tak je to asi nejschůdnější řešení.

Zorak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Remote control
« Odpověď #5 kdy: 05 Října 2011, 22:04:11 »
To Martin Kiklhorn:
Trochu jsem pohledal a našel jsem návod jak to zbastlit. Chápu to tedy správně, že po instalaci a nakonfigurování AICCU budu pro ten stroj mít svojí vlastní VEŘEJNOU IPv6 adresu, tedy potom stačí libovolný klient, ať už pro jakoukoliv platformu, který funguje přes SSH?
Otázka 2: Pokud platí otázka 1, nemůže se stát, že pokud se bude muset přihlásit uživatek, který nemá od poskytovatele možnost adresy IPv6, tak mu to prostě nepůjde?? (omlouvám se za možná triviální dotazy ale síťařina to je dřina a mě naprosto cizí :( )

To RNA
Bohužel nic veřejného u mě nehrozí, proto jsem koukal právě po programech ála teamviewer, který si nehraje s protokolama ani síťovejma věcma, ale funguje na principu ID nezávisle na připojení. Navíc nějaká hlubší problematika síťování je mi cizí, proto potřebuji co nejjednodušší metodu řešení. Jsem uživatel, "co prostě potřebuje aby to fungovalo".
« Poslední změna: 05 Října 2011, 22:11:38 od Zorak »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Remote control
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2011, 05:50:08 »
1. ano
2. ano

Všude kde to jde mám nahozené tunely (protocol 41) od Hurricane Electric (tunnelbroker.net) a přes radvd dostávají IPv6 i ostatní počítače v síti.
Za devatero naty a sedmero routry (jedna práce a notebook) používám dynamický aiccu od SixXS, mají (celkem nově) pop i v čechách u Ignum. Dynamický aiccu je zajímavý hlavně pro jednotlivé stroje a na cesty.
Spousta lidí dnes už dostává IPv6 přes Teredo/Miredo ale ne všude funguje korektně. Pak jsou různé problémy typu "pomalé načítání stránek" apod.
Nativní IPv6 nabízí snad jen Cesnet a někteří malí provideři. (Už více než rok jsem nezjišťoval, ale velcí provideři se zásobou IPv4 a s vybudovanou infrastrukturou na starých zařízeních které stojí zpracování IPv6 paketů oproti IPv4 více výkonu, se do upgrade příliš nepohrnou)

A mohlo by se hodit pro ulehčení té "dřiny": http://knihy.nic.cz/
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Zorak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Remote control
« Odpověď #7 kdy: 06 Října 2011, 10:23:53 »
Tomu se řiká krásnej řeťezovej problém, teď někde sehnat nějakou e-mailovou schránku, která nepatří do tý sorty veřejnejch mailovejch poskytovatelů :D

ale tak to už si nějak poradim :)

Díky moc lidi :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.