Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavení vzhledu v 11.10 a smazání zbytečných balíků.  (Přečteno 1554 krát)

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Chtěl bych poprosit o radu, jak mohu v 11.10 nastavit vzhled oken. Po instalaci okna i plocha vypadali jako dřív, ale řekl jsem si že si udělám pořádek a smazal jsem všechny složky s nastavením, páč když nemám gnome, tak co s nima, že jo? Jenže podle návodu na wiki mi to nastavit nejde, protože když si otevřu panel vzhled v nastavení systému, není tam nikde volba instalace témat, či přizpůsobení oken jako to bylo v 10.10, či jak je to zobrazeno ve wiki. Strejda google mě odkazuje právě na tyto stránky či na ubuntuforums.
Druhý dotaz se týká odstranění unity2D a gnome.
Jelikož jsem byl překvapen rychlou a bezproblémou instalací (bylo mi nabídnuto povýšení systému 10.10) a i unity mě příjemně překvapilo, že se v něm dá tak snadno zorientovat. Nikde jsem však nenašel zmínku o tom, zda je systém závislý na gnome či jeho knihovnách a na unity2D. Lze je tedy bez potíží odstranit nebo ne?
Děkuji za odpovědi.
« Poslední změna: 13 Října 2011, 13:12:23 od nezik »
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Nastavení vzhledu v 11.10 a smazání zbytečných balíků.
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2011, 13:13:34 »
jiste, ze je ubuntu stale zavisle na (nejen) knihovnach gnome, unity neni samostatne prostredi.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re:Nastavení vzhledu v 11.10 a smazání zbytečných balíků.
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2011, 23:14:52 »
takže stačilo zadat správný dotaz na strejdu gůgla:
http://blog.sudobits.com/2011/09/08/10-things-to-do-after-installing-ubuntu-11-10/
a taky jsem vyčmuchal porovnáním obsahu témat, že GTK 2.0 témata v GTK 3.0 makat nemůžou, páč je jinej způsob zobrazování.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.