Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]  (Přečteno 26806 krát)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #100 kdy: 26 Května 2012, 14:46:18 »
ja mám záujem. Bolo by možné preposlať to do Brna?

kdyby sis to rozmyslel, jsem dalsi v rade :)

Tak to teda nie :D
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #101 kdy: 26 Května 2012, 16:31:38 »
Pánové, všechny vás předběhl Ondřej Profant, který mi napsal mail už v 16:03. Pokud si to rozmyslí, dám vědět. Jen dodávám, že fyzicky u sebe RasPi nemám, ale příští týden má dorazit  Farnellu a snad týden poté z RS-Online.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Standa99

  • Host
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #102 kdy: 20 Června 2012, 14:56:57 »
Úžasná rychlost, dnes mi přišel email od DHL, že to konečně vystartovalo z Birminghamu.

Edit:
Gooseberry
http://www.zive.cz/bleskovky/gooseberry-konkurence-raspberry-pi-pc-je-vykonnejsi-a-stoji-tisicovku/sc-4-a-164224/default.aspx
« Poslední změna: 20 Června 2012, 15:10:37 od Standa99 »

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #103 kdy: 20 Června 2012, 19:41:16 »
Úžasná rychlost, dnes mi přišel email od DHL, že to konečně vystartovalo z Birminghamu.

jak moc sarkasticky to myslis?

btw Gooseberry dle specifikace nema ani sitovy port
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Standa99

  • Host
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #104 kdy: 21 Června 2012, 09:28:57 »
No dost, 1.3. proběhla registrace do fronty, 22.5. jsem dostal aktivační kód + zaplatil, včera to konečně poslali a dnes už mi to píše "With delivery courier as of: June 21, 2012", tak se snad dočkám.
Ještě musím doplnit, že mám připravenou 16GB SD kartu s Debianem, na ní připraveného Quakea, videa v *.mkv na testování  :P

Mě včera ten Goosberry připadal jako následník, ale asi se jen chce přiživit na názvu.

Sláva, malina už mi na stole nabootovala a po ručních změnách locale&keyboard už tohle píšu z ní.
« Poslední změna: 21 Června 2012, 13:33:54 od Standa99 »

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #105 kdy: 22 Června 2012, 10:05:48 »
za jak dlouho ti poslali mail, ze berou na vedomi tvoji registraci do fronty? me nejak nic neposilaji a to jjsem se registroval docela davno
(objednano pres http://www.element14.com)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Standa99

  • Host
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #106 kdy: 22 Června 2012, 10:45:14 »
Už jsme to řešili na předchozí stránce. Akorát já jsem to měl přes RS Components.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #107 kdy: 22 Června 2012, 12:19:45 »
sry, vypadlo mi to z hlavy
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Kedrigern

Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #108 kdy: 22 Června 2012, 12:49:33 »
Tak kdyby někdo, jako já, koupil bez napájení a karty, tak tuhle kombinaci jsem právě zkusil: http://goo.gl/bsI2l http://goo.gl/4tHHM (omlouvám se za reklamu, jak jsem koupil, tak linkuji).

Zkusil jsem Debian a šlape pěkně. Akorát teď u sebe nemám redukci na druhý monitor a ethernet kabel. Takže jsem jen mrknul a vypl :).

Standa99

  • Host
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #109 kdy: 25 Června 2012, 09:15:19 »
Moje první dojmy jsou rozporuplné, protože ta rychlost není žádný zázrak. Navíc to je (zatím) vybíravé např. na klávesnice, u dvou z pěti to vyvolává "kernel panic". Než jsem na tohle přišel, tak jsem měl podezření, že malina buď umírá nebo kolabuje SD karta.
Moje představa byla, že si z toho udělám za pomocí XBMC nějaké sofistikovanější přehrávací centrum. Mám starší Xtreamer a ten jsem chtěl dát k dceři do pokojíku, ale prozatím se tak nestane.
V grafickém prostředí (Debian + LXDE) je to taky bída, jenže aby to stíhalo 1920x1080 je těžké. Možná by to vyřešila akcelerace za pomocí GPU, jenže i kdyby jo, tak RAM je sdílena s grafikou (což chápu). Když mám vyčleněných 224MB pro systém, tak už nejdou sputit ani videa, ani Quake. Musí se s tím manipulovat (192 nebo 128MB pro systém), což ovšem s následným restartem je nic moc a logicky chybí RAM pro systém.
Komunita je široká s hodně tvořivýma lidma, tak uvidíme.

Ještě doplním, že jsem to zkoušel i přetaktovat (CPU+GPU+RAM), ale evidentně tomu chybí paměť.
« Poslední změna: 25 Června 2012, 09:23:27 od Standa99 »

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #110 kdy: 16 Července 2012, 19:48:16 »
Nejspíš jste si mnozí objednávali RasPi skrze pořadník. Nicméně pro ty, kteří chtějí třeba dělat učebnu z RasPi nebo vůbec více strojů na RasPi založených provozovat, to význam mít bude.
Na raspi.cz se ukázala zpráva, že ode dneška je možné objednávat RasPi v jakémkoliv množství na RS Component a Premier Farnell. Nicméně ale časy doručení jsou řádově v týdnech, i když z pásů sjede 4000 ks RasPi za den.

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #111 kdy: 23 Července 2012, 00:54:38 »
me to nekde uvazlo na poste :( btw delam na hodne nenarocnym a hloupockym ovladani audio prehravacu (chci to prave vyuzivat na rb) pres browser (tedy hlavne pres mobil)

kdyby nekdo mel zajem:



https://github.com/starenka/webmentpyne
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #112 kdy: 30 Července 2012, 21:57:54 »
Dnes mi to dorazilo, RS Components vyexpedovalo moji zásilku do DHL v pátek. Zásilka došla v pořádku, zatím jsem to nezkoušel, musel jsem při vší smůle dělat na něčem jiném.
Vyzkouším určitě Raspbian, Raspbmc a z jiného soudku RISC OS. Možná bude i něco víc.

Aktualizace 31.7.2012: Dnes jsem to začal zkoušet, rozjel jsem na tom Raspbmc, RISC OS a zkusím ještě ten Raspbian.
Raspbmc vypadá, že by mohlo celkem jít, uvidím, jak bude šlapat na starší televizi na chatě. Akorát že doma u televizoru s USB vstupy to nemá význam. Raspbmc přetaktovává procesor z původních 700 na 800 MHz. Vypadá to, že to bezpečné je, ale kdoví, jestli tam radši ten chladič nenalepím. Zbyly mi nějaké ty chladiče na grafické paměti.
Zkusil jsem již také RISC OS, je to zatím v alfa stádiu, má to své mouchy, ale rýsuje se z toho svižný systém.
Poslední, co hodlám zkusit bude Raspbian, jedná se o Debian vyladěný pro RasPi.
Určitě sem napíšu později, co jsem ještě vyzkoušel.
« Poslední změna: 31 Července 2012, 20:33:04 od Enigma »

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #113 kdy: 31 Července 2012, 20:32:01 »
Me psali z Farnellu, ze mi to posilaji 11.7 a nemam porad nic. Na poste o nicem nevi. Vypada to na moji klasickou potycku s postou, ktera nastav ob jednu zasilku. Vypalit, znicit.
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #114 kdy: 31 Července 2012, 20:39:56 »
Ja vyzkousel zatim jen raspbian a slape to v pohode.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re:Raspberry Pi - hromadná objednávka [zrušeno]
« Odpověď #115 kdy: 22 Září 2012, 10:50:08 »
Oživím starý topic věnovaný Raspberry Pi.
Mám tu další zajímavou informaci ze světa Raspberry Pi. Zadařilo se do nového kernelu, konkrétně v distribuci Raspbian Wheezy implementovat dynamické přetaktování s možností až 1 GHz, což umožňuje zvednout výkon až o 50%. Proti přehřátí to ošetřené je, pokud teplota dosáhne 85 st.C, RasPi plyn ubere. Záruka na přístroj není ohrožena.
Před používáním bude třeba provézt update již nainstalovaného systému. Jak jinak než pomocí
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update && sudo apt-get upgradeJde to i přes klikátka, ale někdy je to rychlejší přes terminál.
Po té je třeba spustit jakožto root raspi-config, dát ho updatovat, v novější verzi pak je možnost nastavení přetaktování. Pod volbou Configure overclocking se otevře nabídka možností přetaktování, která vypadá takto:
Kód: [Vybrat]
None    700MHz ARM, 250MHz core, 400MHz SDRAM, 0 overvolt
Modest  800MHz ARM, 300MHz core, 400MHz SDRAM, 0 overvolt
Medium  900MHz ARM, 333MHz core, 450MHz SDRAM, 2 overvolt
High    950MHz ARM, 450MHz core, 450MHz SDRAM, 6 overvolt
Turbo   1000MHz ARM, 500MHz core, 500MHz SDRAM, 6 overvolt
Pokud nebude chtít systém nastartovat s nejvyšší volbou, je třeba startovat s podržením shift (pro safemode) a zkusit nižší hodnotu. Záleží na tom, na jaký kousek jste narazili či nakolik dobrý je napájecí zdroj.

Více informací:
http://www.raspi.cz/2012/09/zvyste-vykon-raspberry-pi-az-50/
http://www.raspberrypi.org/archives/2008

Další zajímavou informací je, kterou jsem se dozvěděl zase na slovenské stránce raspi.sk je, že existuje projekt předpřipravené emulace RasPi ve QEMU pro Windows, více o tom na http://raspi.sk/raspberry-pi-emultor-pre-windows/ .

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.