Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Migrace z Evolution do Thunderbird [vyřešeno]  (Přečteno 1806 krát)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Migrace z Evolution do Thunderbird [vyřešeno]
« kdy: 15 Října 2011, 09:47:36 »
Ahoj,
když už máme od 11.10 jako výchozí poštovní klient Thunderbird, řekl jsem si, že na něj teda přejdu. Ale mám několik GB pošty v Evolution a Thunderbird nechce převést nastavení a data z Evolution přes nabídku import. Chvilku jsem googlil a našel jsem jenom dost zdlouhavé návody, které stejně neudělají to, co bych potřeboval.
Evolution mi totiž spravuje 4 schránky a ty návody fungují nejspíš jenom pro správu jedné.
Jak jste na tom vy? Přešli jste na Thunderbird (jak?) nebo jste zůstali u Evolution?
« Poslední změna: 26 Října 2011, 17:39:27 od daysleeper »

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re:Migrace z Evolution do Thunderbird
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2011, 10:47:36 »
Já jsem Thunderbird používal ještě ve Win, ale Evolution mi vyhovuje o trochu víc, takže teď spíš hledám, jak integrovat Evolution do toho Messages indikátoru na panelu, abych si nemusel dávat ikonku evolution na Louncher...
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Migrace z Evolution do Thunderbird
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2011, 10:53:29 »
Existuje jeden zajimavy zpusob, ktery jsem pouzil. V evolution jsem vytvoril slozku "X", do ktere jsem presunul potrebne maily a soubor "X" z adresare ~/.evolution/mail/local jsem presunul do odpovidajiciho adresare thunderbirdu (jsem ted na kompu bez nainstalovaneho thunderbirdu, takze presnou cestu nevim). Po spusteni thunderbirdu se v nem objevila slozka "X" se vsemi maily.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Migrace z Evolution do Thunderbird
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2011, 14:25:37 »
Jo, tak po tomhle jsem se taky už dříve díval. Šlo mi o opačnou cestu, Thunderbird->Evolution. Bohužel, nic snadného jsem nenašel, takže už léta doma používáme Thunderbird...

Osobně tu změnu od Canonicalu dost nechápu, pokud léta prosazoval Evolution a teď zase Thunderbird, měl by teda lidem poskytnout nějaký nástroj k migraci, pokud na to programy sami nemají nástroje..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Migrace z Evolution do Thunderbird
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2011, 17:52:19 »
Tuším když se přecházelo na Shotowell tak tam migrovací nástroj byl.
Také jsem nyní přešel na Thundebird aby jsem to otestoval a zatím to šlape dobře ale trochu nechápu tu změnu... Evolution fungoval bezchybně a měl obsažené všechny potřebné funkce.
Já používám IMAP tak mě změna poštovního klienta nevadí ale kamarád používá POP3 a tam je převod starých zpráv do jiného klienta nutný. :-\

Až někdo příjdete na 100% způsob jak převést zprávy z Evolution do Thundebird tak dejte vědět. ;)

Jediné pozitivum pro nové uživatele přicházející k Ubuntu je že pravděpodobně používaly Thundebird už na Windows.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Migrace z Evolution do Thunderbird
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2011, 20:40:24 »
Ahoj,
když už máme od 11.10 jako výchozí poštovní klient Thunderbird, řekl jsem si, že na něj teda přejdu. Ale mám několik GB pošty v Evolution a Thunderbird nechce převést nastavení a data z Evolution přes nabídku import. Chvilku jsem googlil a našel jsem jenom dost zdlouhavé návody, které stejně neudělají to, co bych potřeboval.
Evolution mi totiž spravuje 4 schránky a ty návody fungují nejspíš jenom pro správu jedné.
Jak jste na tom vy? Přešli jste na Thunderbird (jak?) nebo jste zůstali u Evolution?
Co můžeš udělat je, že všechny maily z profilu evolution překopíruješ do Local Folders Thunderbirdu (jako v tom návodu). Tyto maily se pak objeví v adresáři "Místní složky" v Thunderbirdu. Nebudou ale rozděleny podle serverů, jen případně podle adresářů (pokud tam jsou). Na obrázku mám v Místní složky/Doručená pošta zkopírovaných 852 mailů z Přijaté v Evolution.



Kontakty jde exportovat jako vcard z Evolution a ty pak importovat v Thunderbirdu přes Nástroje → Importovat → Kontakty

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:Migrace z Evolution do Thunderbird
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2011, 17:27:19 »
Díky moc za odpovědi.

Nakonec jsem vše provedl ještě jinak. Přešel jsem na Kubuntu. A hlavně z POP3 na IMAP a tím pádem se všechny mé problémy vyřešily.



1. Kmail má jednoduchého průvodce pro import mailů ze všech možných i nemožných zdrojů pošty. A tak mám staré maily v jedné složce podle Daysleeperova návodu a novější jako IMAP. Možná i ty starší někdy přes noc dám přesunout na IMAP server, ať se příště nemusím starat o zálohu.
2. Doufám, že se Canonical nerozhodne odepsat i Kmail. :)

Nebudou ale rozděleny podle serverů,
No, to jsem vlastně v Evolution ani neměl. Zmátl mě Thunderbird, když přistupoval na Gmail automaticky přes IMAP. A tak vznikla "složka".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.