Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Priorita procesů  (Přečteno 1836 krát)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Priorita procesů
« kdy: 06 Ledna 2007, 19:10:57 »
Pokud jsem na starším PC (Celeron 1,8GHz; 1GB RAM) vytížil procesor na maximum (např. kódováním videa), mohl jsem normálně dále pracovat, jen byl systém o něco pomalejší. Pokud jsem potřeboval dělat něco jiného, nastavil jsem u původního procesu (kódování videa) nižší  prioritu - "nice 5" a vše běhalo normálně.
Koupil jsem si nové PC (Athlon 64 3000+  1,8@2,7GHz; 1GB RAM), nainstaloval Ubuntu 6.10. Když spustím kódování videa, myš jede trhaně, vše je velmi zpomalené... Priorita 5 nepomůže, mírně pomůže až nejnižší 19, kdy aspoň myš jezdí normálně, vše je ale velmi zpomalené.
Čím to je? Vždyť proces s prioritou 5 by neměl vytěžovat systém tak, aby ani skoro nešlo pohnout s myší, nebo snad ano?

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Priorita procesů
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2007, 19:37:02 »
nemel. z tveho popisu jsem nepochopil, jestli nemas pretaktovany procesor. jestli mas, vrat to na nominalni hodnotu a zkus znova.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Priorita procesů
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2007, 20:01:33 »
Nejen procesor (1,8@2,7), ale i paměti (400@500) jsou přetaktované. Dělal jsem několik testů (Prime95, Memtest) po dobu několika hodin a je to stabilní. I tak jsem ale pro jistotu zkusil dát základní frekvence, ale dělá to stále.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Priorita procesů
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2007, 20:06:03 »
Napadla mě ještě jedna věc - vypnout Beryl. Po vypnutí funguje dobře. Zřejmě se tedy jedná o nějakou chybu v Berylu, zítra ji nahlásím.
Nesetkal se s tím někdo? Nemůže být chyba v nastavení?

Hobit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Priorita procesů
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2007, 00:55:26 »
Vzhledem k tomu, zese ti skubu i mys to nebude asi to prave. Ale prvni co me napadlo, ze je plne vytizeny hadr, rychlejsi procak>vic dat>hadr nestiha nacitat zapisovat.
Ubuntu Dapper Drake > Debian Etch > uvidime jake bude Ubuntu Gutsy Gibbon

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Priorita procesů
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2007, 11:05:47 »
Popravde me to taky obcas udela a pekne me to stve. Jak mi linux naprosto vyhovuje tohle me trochu prudi. Obcas napriklad pori nabihani nejake aplikace se proste parkrat trhne kurzor mysi a nejen kurzor cely system je obcas pri narazove zatezi takovy trhany na moment. Vubec nevim co s tim ale zatim mi to nevadi nastasti tolik abych to vic resil ale pokud by neco nekoho napdlo muze hodit do placu napad.
Ubuntu 6.06 - Athlon XP 1600+, 512MB/400MHz, ATI Radeon 9800 Pro (ovladac nejnovejsi fglrx z repozitaru), integrovana zvukovka + sitovka, HDD 40GB Seagate 7200 a HDD 80 GB Western Digital 7200 s 8MB cache

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Priorita procesů
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2007, 00:10:46 »
no, co chcete od nestandardni casti systemu, navic dost nedodelane. myslim beryl. ale obcas se mi trosku myska sekne i kdyz ja zadnej beryl nepouzivam, to musim uznat. no co, ve windows se mi myska nesekala, ale sekaly se okna :)
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.