Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Debian Wheezy - aptem nejde nic instalovat [SOLVED]  (Přečteno 1320 krát)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Debian Wheezy - aptem nejde nic instalovat [SOLVED]
« kdy: 15 Října 2011, 16:59:51 »
Dobrý den,

při šachování s ovladači v Debianu Wheezy (tj aktualizace, pak instalace z vyššího vydání a následný downgrade) pro grafiku nvidia (všiml si ještě někdo kromě mě toho 'trendu', že novější driver je méně výkonnější a více|stejně zabugovaný jako ten předchozí?) a aktualizaci kernelu jsem si rozdrbal systém. Nejde mi ničím nic instalovat, funguje jen ruční instalace pomocí dpgk.

Pokaždé, když se pokusím cokoli instalovat, pokouší se to opravit špatně nainstalovaná jádra, viz log:

Kód: [Vybrat]
(Čtu databázi … nyní je nainstalováno 108762 souborů a adresářů.)
Odinstalování balíku linux-image-2.6.32-5-amd64 …
debconf: nemohu inicializovat rozhraní: Gnome
debconf: (Unable to load Gnome -- is libgnome2-perl installed?)
debconf: uchyluji se k rozhraní: Dialog
Examining /etc/kernel/postrm.d .
run-parts: executing /etc/kernel/postrm.d/initramfs-tools 2.6.32-5-amd64 /boot/vmlinuz-2.6.32-5-amd64
update-initramfs: Deleting /boot/initrd.img-2.6.32-5-amd64
run-parts: executing /etc/kernel/postrm.d/zz-update-grub 2.6.32-5-amd64 /boot/vmlinuz-2.6.32-5-amd64
Searching for GRUB installation directory ... found: /boot/grub
Searching for default file ... Generating /boot/grub/default file and setting the default boot entry to 0
entry not specified.
Use of uninitialized value $command in lc at /usr/share/perl5/Debconf/ConfModule.pm line 123, <GEN0> line 5.
run-parts: /etc/kernel/postrm.d/zz-update-grub exited with return code 1
Use of uninitialized value $command in lc at /usr/share/perl5/Debconf/ConfModule.pm line 123, <GEN0> line 9.
Failed to process /etc/kernel/postrm.d at /var/lib/dpkg/info/linux-image-2.6.32-5-amd64.postrm line 234.
Use of uninitialized value $command in lc at /usr/share/perl5/Debconf/ConfModule.pm line 123, <GEN0> line 11.
dpkg: chyba při zpracovávání linux-image-2.6.32-5-amd64 (--remove):
 podproces instalovaný post-removal skript vrátil chybový status 1
Odinstalování balíku linux-image-2.6.38-2-amd64 …
debconf: nemohu inicializovat rozhraní: Gnome
debconf: (Unable to load Gnome -- is libgnome2-perl installed?)
debconf: uchyluji se k rozhraní: Dialog
Examining /etc/kernel/postrm.d .
run-parts: executing /etc/kernel/postrm.d/initramfs-tools 2.6.38-2-amd64 /boot/vmlinuz-2.6.38-2-amd64
update-initramfs: Deleting /boot/initrd.img-2.6.38-2-amd64
run-parts: executing /etc/kernel/postrm.d/zz-update-grub 2.6.38-2-amd64 /boot/vmlinuz-2.6.38-2-amd64
Searching for GRUB installation directory ... found: /boot/grub
Searching for default file ... Generating /boot/grub/default file and setting the default boot entry to 0
entry not specified.
Use of uninitialized value $command in lc at /usr/share/perl5/Debconf/ConfModule.pm line 123, <GEN0> line 5.
run-parts: /etc/kernel/postrm.d/zz-update-grub exited with return code 1
Use of uninitialized value $command in lc at /usr/share/perl5/Debconf/ConfModule.pm line 123, <GEN0> line 9.
Failed to process /etc/kernel/postrm.d at /var/lib/dpkg/info/linux-image-2.6.38-2-amd64.postrm line 235.
Use of uninitialized value $command in lc at /usr/share/perl5/Debconf/ConfModule.pm line 123, <GEN0> line 11.
dpkg: chyba při zpracovávání linux-image-2.6.38-2-amd64 (--remove):
 podproces instalovaný post-removal skript vrátil chybový status 1
Při zpracování nastaly chyby:
 linux-image-2.6.32-5-amd64
 linux-image-2.6.38-2-amd64

Mám nainstalované jádro 3.0, které mi sice bootuje, ale při instalaci to také hlásilo problémy s konfigurací.

našel jsem tento http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=630772 bugreport, bohužel mi ale nepomohl.

Ví někdo jak na to?
« Poslední změna: 20 Října 2011, 21:50:34 od Bohouš »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re:Debian Wheezy - aptem nejde nic instalovat
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2011, 13:56:30 »
Samotný update-grub něco udělá nebo taky havaruje? To "šachování s ovladači v Debianu Wheezy pro grafiku nvidia" znamená, že používáš proprietární ovladače? Když spustíš aptitude a stiskneš kávesu 'g', tak se ti zobrazí co?
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

beer

  • Host
Re:Debian Wheezy - aptem nejde nic instalovat
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2011, 14:34:26 »
libgnome2-perl máš nainstalované? Kdyžtak si ho někde stáhni a nainstaluj přes dpkg

beer

  • Host
Re:Debian Wheezy - aptem nejde nic instalovat
« Odpověď #3 kdy: 17 Října 2011, 14:35:59 »
Můžeš ještě vyzkoušet aptitude, jestli bude také mít problémy, nebo jestli bude fungovat.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Debian Wheezy - aptem nejde nic instalovat
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2011, 21:49:34 »
Zdravim,
problem je vyresen, vyresila ho reinstalace|rekonfigurace grubu

Bohuzel nvidia-glx verze 280.13.really.275.28-1 je tak desny ovladac, ze to bez nej fachci mnohem lepe.
pravdepodobne bug http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=639737. Natahl jsem z experimentalu nejnovejsi verzi driveru, ale porad to blbne :-/

Vsem zucastnenym dekuji za rady
« Poslední změna: 20 Října 2011, 22:41:59 od Bohouš »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.