Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thunderbird  (Přečteno 2864 krát)

ruso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Thunderbird
« kdy: 15 Října 2011, 18:23:19 »
Zdravim

po aktualizacii ubuntu na verziu 11.10 a snou aj zmenou v emailovom kliente som sa rozhodol, ze miesto pouzivania gmailu vyhradne cez webove rozhranie, budem vyuzivat aj Thunderbird, ako mailoveho klienta v PC.
V suvislosti s tym, by som mal pre skusenejsiech uzivatelov niekolko dotazov:

-slovencina? ako jedna z mala aplikacii je v anglictine a nikde som sa ani nedopatral, kde sa meni jazyk

-kontorlu posty som nastavil na kazdych 5 min, funguje to iba v pripade, ze je Thunderbird spusteny? existuje nieco co by automaticky po starte systemu kontrolovalo novu postu a upozornilo ma na nu?

-kontakty, skusal som ich importovat, tak mi neostalo ine ako ich vsetky prepisat, nakolko export z gmailu a import v Thunderbuirde sa mi nepodaril a email bol napriklad uvedeny v policku mesto a pod

-synchronizcia kontaktov, je mozne synchronizovat kontakty nejako "automaticky" medzi thunderbirdom a zariadnim s androidom? da sa na to pouzit sluzba ubuntu one? pripadne by bolo super ak by sa to synchronizovalo este aj s gmailom


vopred dakujem za ochotu pomoct

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re:Thunderbird
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2011, 18:43:12 »
Zdravím:

1) určitě existuje slovenská lokalizace, pokud nenajdeš příslušný balík v synapticu, někde na Mozille se určitě povaluje..
2) nejspíš to funguje opravdu, jen když je spuštěný, nicméně snad by se dalo nastavit spuštění Thunderbirdu po startu systému a nechat ho běžet na pozadí
3) používám rozšíření Zindus, které natáhne po zadání přihlašovacích údajů z Gmailu všechny kontakty a umí synchronizaci oběma směry
4) nedokážu zodpovědět, Android nepoužívám...

Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

ruso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Thunderbird
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2011, 17:34:30 »
Dakujem, zindus fuguje dobre, skopiroval mi automaticky kontakty, uvidim pocas pouzivania ci to bude synchronizovat korektne.

Ale mam tu jeden problem, stale mi to vypysuje chybovu hlasku:

There was a problem opening the address book "Ubuntu One" - the message returned was: Cannot open book: Could not create DesktopcouchSession object


Myslim, ze by to mohlo mat nieco do cinenia zo sluzbou Ubuntu One. Avsak v Ubuntu One som zrusil synchronizaciu kontaktov a v TB ked si otvorim kontakty, tak sa tam stale vytvoria nove polozky s ikonkou zemegule osobny a osobny one

co sa tyka jazyka, ked bude viac casu to skusim pozriet

ruso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Thunderbird
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2011, 17:54:26 »
Chybu som odstranil tak, ze som zakazal pouzivat add ony: couchDB a EDS contact integration

ruso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Thunderbird
« Odpověď #4 kdy: 18 Října 2011, 18:26:37 »
Este jedna otazka, ako dosiahnem , aby sa mi thunderbird po spusteni system u spuistil a zostal minimalizovany?

Ked dam do aplikacii spustanych po starte prikaz thunderbird, pochopitelne sa spustil s otvorenim oknom. Skusil som pouzit prikaz thunderbird &, ale potom sa nespusti vobec (a nebezi ani na pozadi, nevidiet ho medzi procesmi, ani nieje trojuholnicek, ako pri minimalizovanych aplikaciach). Skusal som este googl , ale nepodarilo sa mi najst iny prikaz na to. Ako by to tdea bolo najlepsie nastavit?

Dakujem

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Thunderbird
« Odpověď #5 kdy: 20 Října 2011, 10:26:55 »
Připojuji se k tomu aby šlo pouštět Thunderbird minimalizovaný pod ikonkou obálky tak jak je tomu u Emphathy který jsem si nastavil do startovacích programů empathy -h .
Nějak jsem se těšil že když to nešlo udělat s Evolution tak s příchodem Thunderbird se to změní ale je to furt stejně naprd :o. Takhle mohu používat webový prohlížeč pošty a jsem na tom stejně. :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Thunderbird
« Odpověď #6 kdy: 20 Října 2011, 10:39:14 »
-synchronizcia kontaktov, je mozne synchronizovat kontakty nejako "automaticky" medzi thunderbirdom a zariadnim s androidom?

Dá, přesně tak to mám. Ubuntu One do toho netahej.

Kontakty z Thunderbirdu synchronizuj s kontaky na googlu (gmail) pomocí gContactSync (plugin go Thunderbirdu). Já to mám nastaveno na 2x denně.
Předpokládám, že zařízení s Androidem už máš s google účtem (gmail) synchronizováno.
Používám to denně, kontaktů mám cca 3000 včetně adresa a poznámek a funguje to dobře.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Thunderbird
« Odpověď #7 kdy: 20 Října 2011, 11:10:11 »
-synchronizcia kontaktov, je mozne synchronizovat kontakty nejako "automaticky" medzi thunderbirdom a zariadnim s androidom?

Dá, přesně tak to mám. Ubuntu One do toho netahej.

Kontakty z Thunderbirdu synchronizuj s kontaky na googlu (gmail) pomocí gContactSync (plugin go Thunderbirdu). Já to mám nastaveno na 2x denně.
Předpokládám, že zařízení s Androidem už máš s google účtem (gmail) synchronizováno.
Používám to denně, kontaktů mám cca 3000 včetně adresa a poznámek a funguje to dobře.

3000 kontaktů? :o To  už je na takový menší Zlatý Stránky ;D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Thunderbird
« Odpověď #8 kdy: 20 Října 2011, 11:33:22 »
3000 kontaktů? :o To  už je na takový menší Zlatý Stránky ;D

Kontaktů v Thunderbirdu mám cca 9000, ale mám blbej levnej telefon (Vodafone 845) a vše se tam nevešlo a stejně by to hledalo pomalu, takže si synchronizuju s Googlem jen část.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

slavcok

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
Re:Thunderbird
« Odpověď #9 kdy: 21 Října 2011, 21:30:07 »
Este jedna otazka, ako dosiahnem , aby sa mi thunderbird po spusteni system u spuistil a zostal minimalizovany?

Ked dam do aplikacii spustanych po starte prikaz thunderbird, pochopitelne sa spustil s otvorenim oknom. Skusil som pouzit prikaz thunderbird &, ale potom sa nespusti vobec (a nebezi ani na pozadi, nevidiet ho medzi procesmi, ani nieje trojuholnicek, ako pri minimalizovanych aplikaciach). Skusal som este googl , ale nepodarilo sa mi najst iny prikaz na to. Ako by to tdea bolo najlepsie nastavit?

Dakujem

možno pomôže
https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/4868
Toshiba Satellite A305

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.