Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Část displeje nezobrazuje  (Přečteno 2177 krát)

vasicekabc

Část displeje nezobrazuje
« kdy: 15 Října 2011, 19:43:27 »
Kamarádka za mnou přišla s notebookem HP Compaq nx7010, že jí zlobí obraz ve Windows a zkusí tedy Linux. Bohužel, chyba nebude podle mě v operačním systému, ale tipuji na vadný hardware. Jen vůbec nevím, po čem pátrat, kde začít hledat závadu, jak postupovat. Displej nezobrazuje střední část, viz snímek. Děje se tak hned po zapnutí notebooku, tedy už nabídka bootovacích možností BIOSu je bez obrazu. Pak se korektně načte systém, ale nereaguje a nelze jej standartním způsobem vypnout.
Nakopne mě někdo, co s tím?

[attachment deleted by admin]

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Část displeje nezobrazuje
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2011, 19:59:53 »
Tipnem grafiku. Preco nejde vypnut? Nereaguju ovladacie prvky, nebeha mys ... ? Skusal si ci system reaguje v zachrannom rezime win.?
Ovsem aj keby system reagoval tak sa zrejme servisu nevyhnes. A zrejme to nebude lacne.(GK? display?)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vasicekabc

Re:Část displeje nezobrazuje
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2011, 20:25:13 »
Vše funguje, jen když zvolím vypnout, funkční část monitoru zešedne a vše zmrzne. Záchraný režim jsem nezkoušel, neznám win, nevím jak na to. Zkusil jsem připojit přes kabel televizi, dostal jsem obraz, i když špatný, ale to je opět asi tím, že nevím jak u win nastavit více monitorů. Taky tipuji GK nebo displej, ale jak jedno či druhé vyloučit?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Část displeje nezobrazuje
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2011, 20:50:13 »
Aha. Tak je mozne ze pri tom zosednuti sa ti v tej neaktivnej casti obrazovky zobrazi potvrdenie vypnutia win. a ty ho nevidis a nemozes odkliknut. :D

Na TV ta poskodena cast nebola? Tak to by mohol byt poskodeny display. Mozno len studeny spoj.

P.S V BIOSe nemas na vyber moznost vybrat predvoleny vystup?
« Poslední změna: 15 Října 2011, 20:52:52 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vasicekabc

Re:Část displeje nezobrazuje
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2011, 06:30:27 »
Z voleb BIOS právě vidím jen dva znaky, takže tam nic nenavolím.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Část displeje nezobrazuje
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2011, 08:35:20 »
Aj na TV? Zda sa mi ze BIOS/bootovanie by mal byt vysielany automaticky na vsetky zobrazovacie vystupy.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vasicekabc

Re:Část displeje nezobrazuje
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2011, 18:52:08 »
Vyzkoušel jsem a pravda, je to tak. Takže jsem nabootoval z CD Linux, VGA kabelem připojil k TV a na Notebooku stále stejné, na TV vše v pořádku. (tedy obraz roztažený mírně do šířky, ale to bych asi spravil v nastaveních TV, kdybych chvíli hledal). To znamená, že signál z PC je v pořádku, tím asi i grafická karta a porucha bude skutečně na displeji, že?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Část displeje nezobrazuje
« Odpověď #7 kdy: 16 Října 2011, 18:59:11 »
Predpokladam ze ano.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Část displeje nezobrazuje
« Odpověď #8 kdy: 16 Října 2011, 22:25:12 »
nahoře od poloviny displeje doprava - ta světlá křivka je prasklina ?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Část displeje nezobrazuje
« Odpověď #9 kdy: 16 Října 2011, 22:33:29 »
To je mrtvej displej...buď vyměnit, nebo udělat z notebooku stolní počítač doma ;)


EDIT: Nevím teda jak moc je to škodlivý, ale lcd obsahují rtuť, tak počítat i s nějakou tou inhalací jestli je to fakt prasklý (podle mě jo )...Jinak na internetu se dají displeje do notebooků sehnat na inzerát, stačí hledat podle úhlopříčky. Na výměnu pak je potřeba být trochu manuálně zručnej..
« Poslední změna: 16 Října 2011, 22:39:32 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.