Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vytvořit spouštěč v 11.10? [Vyřešeno]  (Přečteno 6205 krát)

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Jak vytvořit spouštěč v 11.10? [Vyřešeno]
« kdy: 17 Října 2011, 21:50:15 »
/* Nevím, do jaké rubriky toto zařadit, tak mě kdyžtak poopravte */

Rád bych si vytvořil haldu spouštěčů, ale jak jsem na to byl zvyklý v 10.04 přes Pravé tl.→vytvořit spouštěč, to už nějak nejde, tato možnost tam prostě chybí.
Jak můžu teda spouštěč udělat?
Btw: na wiki jsou návody jenom na starší verze, přes pravé tlačítko. (teda, když jsem koukal naposled, tak to tak bylo)
« Poslední změna: 01 Listopadu 2011, 22:00:36 od Hakito »
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

asiJa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Jak vytvořit spouštěč v 11.10?
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2011, 10:49:31 »
Taky se pridavam k otazce

resp.
vytvorit spoustec jde tak ze se udela klasicy shell a ten se Drag-and-drop pretahne na panel, nebo se tam pretahne spoustec z nabidky aplikaci

Ale stale mam problem ze nevim jak smazat spoustec ktery jsem tam uz vytvoril.

Celkove - rad bych vratil GNOME Shell funkcionalitu context menu na Right-Click na panel. Jde to nejak udelat ?

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Jak vytvořit spouštěč v 11.10?
« Odpověď #2 kdy: 18 Října 2011, 15:17:00 »
Taky se pridavam k otazce

resp.
vytvorit spoustec jde tak ze se udela klasicy shell a ten se Drag-and-drop pretahne na panel, nebo se tam pretahne spoustec z nabidky aplikaci

Ale stale mam problem ze nevim jak smazat spoustec ktery jsem tam uz vytvoril.

Celkove - rad bych vratil GNOME Shell funkcionalitu context menu na Right-Click na panel. Jde to nejak udelat ?
Spouštěč z panelu smažeš tím, že dáš pravý tl. a odklikneš "ponechat ve spouštěči"
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Jak vytvořit spouštěč v 11.10?
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2011, 15:21:12 »
Zformuluju otázku jinak: Chci udělat spouštěč příkazu
Kód: [Vybrat]
conky -c ~/.conky/conkyrcPro spuštění conky.
Když ho nastavím do aplikací spuštěných při startu, nenačte se, ale funguje jen, když ho pustím přes terminál.
(alt+f2 nespustí a do panelu spouštěčů nejde)
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

KiO

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Jak vytvořit spouštěč v 11.10?
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2011, 22:33:17 »
/* Nevím, do jaké rubriky toto zařadit, tak mě kdyžtak poopravte */

Rád bych si vytvořil haldu spouštěčů, ale jak jsem na to byl zvyklý v 10.04 přes Pravé tl.→vytvořit spouštěč, to už nějak nejde, tato možnost tam prostě chybí.
Jak můžu teda spouštěč udělat?
Btw: na wiki jsou návody jenom na starší verze, přes pravé tlačítko. (teda, když jsem koukal naposled, tak to tak bylo)

Pre Ubuntu 11.10:
Treba nainstalovat Ubuntu-Tweak. Tam v casti "Spravovat skripty" treba zo zakazanych skriptov presunut (drag n drop) polozku "vytvorit spustac" medzi povolene skripty. Potom bude cez prave tl. mysi dostupna aj volba na vytvorenie spustaca - ten je mozne umiestnit do launcher panela.
-=KiO=-

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jak vytvořit spouštěč v 11.10?
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2011, 18:32:09 »
/* Nevím, do jaké rubriky toto zařadit, tak mě kdyžtak poopravte */

Rád bych si vytvořil haldu spouštěčů, ale jak jsem na to byl zvyklý v 10.04 přes Pravé tl.→vytvořit spouštěč, to už nějak nejde, tato možnost tam prostě chybí.
Jak můžu teda spouštěč udělat?
Btw: na wiki jsou návody jenom na starší verze, přes pravé tlačítko. (teda, když jsem koukal naposled, tak to tak bylo)

Pre Ubuntu 11.10:
Treba nainstalovat Ubuntu-Tweak. Tam v casti "Spravovat skripty" treba zo zakazanych skriptov presunut (drag n drop) polozku "vytvorit spustac" medzi povolene skripty. Potom bude cez prave tl. mysi dostupna aj volba na vytvorenie spustaca - ten je mozne umiestnit do launcher panela.

Projel jsem Ubuntu tweak celý ale "Spravovat skripty" jsem nikde nenašel. Potřebuji jeden program nastavit na spouštění v terminálu a udělat spouštěč na ploše ale nevím jak na to. :'(

Prostě mi jde o toto http://wiki.ubuntu.cz/Spou%C5%A1t%C4%9B%C4%8D#novy. Stačilo by mi návod jak to vytvořit příkazem.
« Poslední změna: 01 Listopadu 2011, 18:41:56 od RRadek »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jak vytvořit spouštěč v 11.10?
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2011, 19:03:25 »
Dobrý už jsem si poradil.

Doinstaloval jsem si alacarte který najdete pod jménem Main Menu nebo Hlavní nabídka.
V tomto programu si najedu do sekce ve které potřebuji vytvořit spouštěč a vytvořím si ho viz návod zde. :)
http://wiki.ubuntu.cz/Spou%C5%A1t%C4%9B%C4%8D#A.2BANo-prava_nab.2BAO0-dky_Aplikace

Poté najdu program normálně v DASH pomocí názvu co jsem mu zadal a popřípadě si ho mohu přetahnout do launcheru nebo na plochu. Zase jsem s Unity větší kamarád. ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Jak vytvořit spouštěč v 11.10?
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopadu 2011, 22:00:22 »
Dobrý už jsem si poradil.

Doinstaloval jsem si alacarte který najdete pod jménem Main Menu nebo Hlavní nabídka.
V tomto programu si najedu do sekce ve které potřebuji vytvořit spouštěč a vytvořím si ho viz návod zde. :)
http://wiki.ubuntu.cz/Spou%C5%A1t%C4%9B%C4%8D#A.2BANo-prava_nab.2BAO0-dky_Aplikace

Poté najdu program normálně v DASH pomocí názvu co jsem mu zadal a popřípadě si ho mohu přetahnout do launcheru nebo na plochu. Zase jsem s Unity větší kamarád. ;D

Tak tohle je parádní řešení! Díky moc!!
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jak vytvořit spouštěč v 11.10? [Vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 02 Listopadu 2011, 10:03:38 »
A navíc jsem si začal upravovat Komentáře jednotlivých aplikací kde hlavně nový uživatelé tápou.
Například u Calcu Libre office dopíšu slovo do komentáře excel, nebo u Writeru word a u Brasera nero a to se to pak novým uživatelům vyhledává v DASH jako po másle. ;)
Fakt bomba, nechápu že mě to nenapdlo dřív. ;D

Navíc tam třeba mohu odškrtnout programy které nepotřebuji aby se novým uživatelům zobrazovali. Například CCSM (Manažer nastavení Compizu) je lepší pro nováčka tento program schovat.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2011, 10:12:22 od RRadek »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

DavidJacobs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
  • Monkey!
Re:Jak vytvořit spouštěč v 11.10? [Vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 02 Června 2012, 15:55:34 »
Jen doplním: i přes ubuntu-tweak to lze. Zapnete > z horní nabídky vyberete Admins > pod záložkou Osobní vyberete Skripty > v okénku zakázané skripty si najdete vytvořit spouštěč a drag & drop ho dotáhnete do okénka Povolené skripty

Potom už jen pravé tlačítko > skripty > vytvořit spouštěč a je to !

Jednorázově lze napsat do terminálu:           gnome-desktop-item-edit ~/Plocha/ --create-new
Vyskočí vám stejné okénko, ale nemáte to v nabídce pravého tlačítka. (funguje samozřejmě v české distribuci, např. pokud máte anglickou /Plocha/ se změní na /Desktop/  -pro ty méně chápavější)

Těch skriptů je tam více lze si nastavit možnosti jako: kopírovat na plochu, do domovské složky atd. Všechny, které nastavíte jako povolené, budou v nabídce pravého tlačítka pod záložkou skripty.
HP Probook 4530s | x64 Ubuntu 12.10 | Monkey |

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.