Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: stahovani z youtube  (Přečteno 9703 krát)

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #25 kdy: 08 Listopadu 2011, 20:35:59 »
tak nemachruj, a přepiš to. :)
Machrování míň bolí  :)

Ale abys neřekl, a taky proto, že jsi můj oblíbenec, tak
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=53994.msg387882#msg387882

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #26 kdy: 08 Listopadu 2011, 21:11:00 »
Au :) Až se dostanu k peci, tak s tím něco udělám..

aloisam

  • Host
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #27 kdy: 08 Listopadu 2011, 22:45:40 »
a taky proto, že jsi můj oblíbenec,

:D

tak teď nevím, co Janě napsat, asi že je to tady samej oblíbenec. :))

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #28 kdy: 08 Listopadu 2011, 23:14:51 »
Citace
pushd `pwd`
# na co? po ukončení skriptu se mi to stejně vždy vrátí zpět do pův. adresáře automaticky
protože to byl původně oneliner, který jsem spouštěl z historie, push/pop jsem nechtěl zapomenout a mimo jiné se podle toho dal okamžitě najít :) Moc jsem o tom nepřemýšlel, zkopíroval jsem to do souboru jak to bylo. Je fakt, že na veřejnost bych měl tahat prádlo čisté :)

Citace
ps ax|grep libflashplayer.so|grep -v grep|awk '{print $1}'| \
# na co máme pgrep? nebo nejde filtr rovnou použít v awk, na co znova pouštět přes grep?
pgrep neumím přinutit hledat v parametrech příkazů. awk je jasné, ovšem místo abych se kouknul na dokumentaci, složil jsem to z toho, co jsem věděl :)

Citace
# na co ukončovat řádek přes \ ??
ano, zbytečnost :)

Citace
while read pid;do cd /proc/$pid/fd;ls -l |grep Flash| awk '{print $8}'| \
# cd $dir; ls -l?? Zločin!
Tady šlo o to, abych nemusel znovu definovat cestu při kopírování, ale je to fuk, vzhledem k push/pop :)

Citace
while read file;do cp $file "`xdg-user-dir DESKTOP`/$pid$file";done;done
# co když soubor "`xdg-user-dir DESKTOP`/$pid$file" už existuje? Bez varování přepíše!
# hlášení o výsledku neexistuje. Co když na ploše po spuštění nic není? Bug v programu? Video nenalezeno?
Nojo, zkopíruju video, abych ho někam rovnou přesunul, ne abych ho syslil na ploše s nesmyslným názvem, ale jsem dbal na to, aby se nemohly shodnout jména z více prohlížečů :) Jasně, je to přinejmenším dobré sdělit dopředu. Hlášení o výsledku je na ploše :D

Každopádně díky, žes mě zas postrčil, tu největší ostudu upravím v nejbližších minutách a pak se uvidí.

Jo a Jano, daysleeper je také můj oblíbenec :D

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #29 kdy: 09 Listopadu 2011, 09:57:21 »
Raději jsem se ujistila že jsem na fóru ubuntu, a ne na nějakém jiném.  :P

Citace
pushd `pwd`
# na co? po ukončení skriptu se mi to stejně vždy vrátí zpět do pův. adresáře automaticky
 
ps ax|grep libflashplayer.so|grep -v grep|awk '{print $1}'| \
# na co máme pgrep? nebo nejde filtr rovnou použít v awk, na co znova pouštět přes grep?
# na co ukončovat řádek přes \ ??

 while read pid;do cd /proc/$pid/fd;ls -l |grep Flash| awk '{print $8}'| \
# cd $dir; ls -l?? Zločin!

 while read file;do cp $file "`xdg-user-dir DESKTOP`/$pid$file";done;done
# co když soubor "`xdg-user-dir DESKTOP`/$pid$file" už existuje? Bez varování přepíše!
# hlášení o výsledku neexistuje. Co když na ploše po spuštění nic není? Bug v programu? Video nenalezeno?

tuhle tabulku jsem ukázala tátovi, no a ten mě ujistil že návod na výrobu pokrmů to určitě nebude.
Tak oblíbenci, ať se vám daří ! J. 
« Poslední změna: 24 Listopadu 2011, 21:38:59 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

miguelka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #30 kdy: 09 Listopadu 2011, 10:03:28 »
Ahoj, moc díky za tip. Já jsem si videa z youtube pořád jen ukládala do mého playlistu oblíbených videí. Teď, když jste mi ukázali cestu, jak si je stáhnout, budu si je raději stahovat. Bydlím totiž na vesnici, kde máme celkem pomalý internet, a tak tohle bude pohodlnější a kvalitnější podoba videí.
kvalitní návrh webu  a obsah webu je základem úspěchu

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #31 kdy: 17 Prosince 2011, 18:53:05 »
Citace
tady se musím strejdy GdH zastat, protože je to zase můj oblíbenec. ;D Já to dřív dělal jako ty, ale od určité verze firefoxu, je nemožný se v cache k něčemu proklikat. A funguje to nejen s ff. Takže si myslím, že se ti jeho postup bude ještě hodit. .)
Tak jsme přešli na U 11.10 64bit a skutečně youtube nelze kopírovat z cache, ale také je nefunkční skript popsaný v tomto vlákně. Jediné co funguje je youtube-dl   ???  Ve 32bitovém U 10.10 na starším PC jsou oba uvedené způsoby stále funkční, ale zase tam nefunguje youtube-dl. Jestli má na to takový vliv 32- 64bit verze, nebo co?
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

aloisam

  • Host
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #32 kdy: 17 Prosince 2011, 23:20:17 »
Jestli má na to takový vliv 32- 64bit verze, nebo co?

možná. Já mám 32bit a v 11.10 to funguje v pohodě...

radim.laik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #33 kdy: 21 Února 2013, 21:19:25 »
Zdravím jako laikovi se mě osvědčil doplněk do Firefoxu Complete YouTubeSaver
ze správce doplnků firefoxu se sám jednoduše nainstaluje a vloží se do lišty a je ihned připravenej k použití.... jednoduchost sama......

wenca87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #34 kdy: 22 Února 2013, 20:49:25 »
Když je řeč o těch doplňcích firefoxu, já používám tohle: http://www.downloadhelper.net/, což umí stahovat téměř veškerá streamovaná videa nebo hudbu. Doporučuji. Na liště firefoxu vedle URL řádku se objeví malá ikonka a když jste na stránce, kde něco takového je, po kliknutí na ikonku se zobrazí možnost stáhnout. Pro běžné uživatele ideální.
AMD E-300 APU with Radeon(tm) HD Graphics, Kubuntu 14.04 64bit ...a nestydím se za to!

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #35 kdy: 22 Února 2013, 22:55:18 »
JJ, časy se mění a také jsem se musela přizpůsobit. Doplněk ke Firefoxu je malá ale účinná pomůcka. Používám nyní obr1 kde je možno si určit s jakou koncovkou a rozlišením to chci stáhnout obr2.  Ale měla jsem už také nainstalován doplněk, který stahoval stejně jednoduše jakákoliv flashová videa, to znamená nejenom z youtube, jenomže nyní si nemohu vzpomenout jak se doplněk jmenoval.   :-[

[příloha smazaná administrátorem]
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

aloisam

  • Host
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #36 kdy: 23 Února 2013, 01:51:30 »
si troufnu pochybovat o tom, že by nějaký doplněk stahoval všechna flash videa. ;) Já teď skoro na všechno jdu přes externí jdownloader, který toho zvládne dost, ale ne všechno.. Jinak mám pocit, že zrovna výše zmíněný downloadhelper umí víc než jen youtube. ;)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #37 kdy: 23 Února 2013, 10:33:14 »
Nevěříš?  :'(
downloadhelper jako doplněk do firefoxu jsem nyní zkoušela, ale ten to není viz obr 1
to už má větší záběr obr.2, ale čt24 také nestáhne. Co jsem měla kdysi (tak půl roku zpět) stahoval vše, ale co si matně vzpomínám, tak jenom ve .flv, tedy byla možnost do více formátů, ale to už bylo na mě moc složité. Jestli ho ještě někdy najdu, pověsím ho sem.   :P

[příloha smazaná administrátorem]
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #38 kdy: 23 Února 2013, 11:18:24 »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #39 kdy: 23 Února 2013, 12:10:26 »
Díky za odkaz, ale mě tak nešlo o videa z čt24, ty zase tak často nesleduji, mě šlo o to najít správný doplněk do firefoxu který umí stáhnout vše a to včetně živého vysílání čt24. Doplněk který jsem tady kdysi měla to uměl a to každý doplněk neumí. Nevím zda jsem ho tenkrát našla v "získání doplňků", ale nenarazila jsem na flash, který by on-line nestáhl. Ráno jsem ho hledala a nenašla. Nyní mi aloisam nevěří.   :(
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

aloisam

  • Host
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #40 kdy: 23 Února 2013, 12:17:54 »
klidně ti budu věřit, půl roku je dost dlouhá doba. Jsem za tu dobu taky přišel nejmíň o jeden doplněk co jsem používal a teď už se prostě nevyvíjí... Ale jestli ten doplněk najdeš, tak to sem určitě hoď, něco univerzálního a klikacího, by se určitě hodilo. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.