Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: stahovani z youtube  (Přečteno 9702 krát)

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
stahovani z youtube
« kdy: 25 Října 2011, 19:06:51 »
ubuntu 10.04 64bit
nedaří se mi najít kam se dočasně ukládají videa z youtubu... v /tmp se to už nedá najít delší dobu a po:
Kód: [Vybrat]
pidof plugin-containermi to nic nevipíše? Dříve se mi ukázalo číslo příslušné v /proc kde se dalo video najít v /proc/cislo/fd/flash....
dříve jsem používal ubuntu 10.04 x86
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2011, 19:21:46 »
To nevím, ale videa z YouTube stahuji přes clive, k tomu musíš nainstalovat balík clive z repositářů.
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2011, 19:39:16 »
Já bych vám doporučil YouTube downloader jako doplněk do prohlížeče :) ... u každýho videjka hned vedle tl. "sdílet" se ukáže "stáhnout" a ještě si můžeš vybrat kvalitu ;) :) http://youtubedownloader.anoniamto.com/

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2011, 19:41:07 »
Já bych to docela rád kopíroval z místa kam se dočasně ukládají jako do teď. Myslím že to musí nějak jít. :-)
Nechce se mi kvůli tomu stahovat něco jiného. Ale děkuji za tip
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

Kerny

  • Host
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2011, 20:55:19 »
Pěkný, dík za tip. :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2011, 21:41:31 »
Já bych to docela rád kopíroval z místa kam se dočasně ukládají jako do teď. Myslím že to musí nějak jít. :-)
Nechce se mi kvůli tomu stahovat něco jiného. Ale děkuji za tip

Zkus kouknout sem, je tam to, co žádáš.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #6 kdy: 25 Října 2011, 22:24:48 »
Já bych to docela rád kopíroval z místa kam se dočasně ukládají jako do teď. Myslím že to musí nějak jít. :-)
Nechce se mi kvůli tomu stahovat něco jiného. Ale děkuji za tip

Zkus kouknout sem, je tam to, co žádáš.

Super K+, pamatuju si tu verzi, kdy se to ukládalo do /tmp, ale tohle jsem nevěděl.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #7 kdy: 26 Října 2011, 10:12:05 »
Já bych vám doporučil YouTube downloader jako doplněk do prohlížeče :) ... u každýho videjka hned vedle tl. "sdílet" se ukáže "stáhnout" a ještě si můžeš vybrat kvalitu ;) :) http://youtubedownloader.anoniamto.com/

Děkuju za tento tip - snadný, rychlý a účinný, tak to mám rád :-)
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #8 kdy: 07 Listopadu 2011, 10:03:16 »
Hoši, já to jednoduše zkopíruji ze souboru kam se to ukládá.  :)
Používáme U 10.10 a kopíruji to z Místa→domovská složka(zobrazit skryté soubory)→.mozilla→firefox→haznui8y.default(nebo tak nějak)→Cache→najít a zkopírovat soubor.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #9 kdy: 07 Listopadu 2011, 10:31:59 »
Hoši, já to jednoduše zkopíruji ze souboru kam se to ukládá.  :)
Používáme U 10.10 a kopíruji to z Místa→domovská složka(zobrazit skryté soubory)→.mozilla→firefox→haznui8y.default(nebo tak nějak)→Cache→najít a zkopírovat soubor.

A já napíšu do příkazového řádku flv a je hotovo :)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #10 kdy: 07 Listopadu 2011, 15:20:40 »
Citace
A já napíšu do příkazového řádku flv a je hotovo :)

No, dívala jsem se na to, ale pokud jsem to dobře pochopila, tak se musí cosi instalovat a to se mi zdá složité. flv rozhodně nestačí. Nemusela jsem instalovat vůbec nic a přesto to spolehlivě funguje. Důležité ale je, že jsme oba spokojení!
« Poslední změna: 07 Listopadu 2011, 15:23:25 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #11 kdy: 07 Listopadu 2011, 15:40:22 »
No, dívala jsem se na to, ale pokud jsem to dobře pochopila, tak se musí cosi instalovat a to se mi zdá složité. flv rozhodně nestačí. Nemusela jsem instalovat vůbec nic a přesto to spolehlivě funguje. Důležité ale je, že jsme oba spokojení!

Rozmlouvat ti to nechci, ale instalovat nic nemusíš. Jediné, co jsem udělal já, je zapsání postupu, jak se dostaneš ke kýženému souboru/souborům do skriptu, který mě oprostí od zbytečného klikání, či psaní. Napsal jsem to jednou a teď už už to mám zadarmo :) Jediné, co bys musela udělat ty, je zkopírovat ten můj skriptík (složený ze zcela základních příkazů BASHe) do souboru ~/bin/flv, na začátek souboru přidat #!/bin/bash a nastavit mu spouštěcí příznak. Pak ti nebrání nic v tom, udělat si na ten skript spouštěč a kopírovat flash video na Plochu (můžeš si cestu přepsat i jinam) jediným kliknutím myši. Připadá ti to drahé? :)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #12 kdy: 07 Listopadu 2011, 15:53:59 »
Citace
Připadá ti to drahé?
Drahé ani ne, ale složité a bez pomoci bych to asi nezvládla.  :-[
Citace
do souboru ~/bin/flv
ani nevím kde bych ten soubor hledala. Víš já jsem jenom uživatelka.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube - zkultivován kód skriptu 10.11.11 0:36
« Odpověď #13 kdy: 07 Listopadu 2011, 17:59:15 »
Citace
Připadá ti to drahé?
Drahé ani ne, ale složité a bez pomoci bych to asi nezvládla.  :-[
Citace
do souboru ~/bin/flv
ani nevím kde bych ten soubor hledala. Víš já jsem jenom uživatelka.

Nevadí, popíšu to tedy krok za krokem, pokud by to zajímalo méně zkušené. Je třeba otevřít terminál, pro zadání pár příkazů:

Kód: [Vybrat]
mkdir ~/bin
Můžete vynechat, pokud již adresář máte, pokud nevíte, nic se nestane, když se ho pokusíte vytvořit znovu, jen vám to "vynadá".
Pak spustíte Gedit (nebo jiný oblíbený (plain)textový editor), kterým vytvoříte vlastní soubor se skriptem. Z terminálu:

Kód: [Vybrat]
gedit ~/bin/flv
Otevře se okno textového editoru, do kterého zkopírujete následující kód:

Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

pgrep -f libflashplayer.so|
 while read pid;do ls -l /proc/$pid/fd/|
  awk '/Flash/{print $8}'|
   while read file;do cp "/proc/$pid/fd/$file" "`xdg-user-dir DESKTOP`/$pid$file.flv"
   done
 done

Kliknete na Uložit a můžete textový editor zavřít.
V terminálu ještě souboru nastavíte spustitelný příznak:

Kód: [Vybrat]
chmod +x ~/bin/flv
Pokud jste adresář bin vytvořili nově, je nejednodušší odhlásit se a opět přihlásit, aby se připsal mezi adresáře, které shell prohledává, když zadáte příkaz bez celé cesty k němu.
A tím máte nový příkaz flv (pokud si ho chcete nazvat jinak, nahradíte výše flv za něco jiného), který zkopíruje všechna flashplayerem právě otevřená videa na Plochu, nezávisle na prohlížeči. Mužete ho spouštět z příkazového řádku, udělat si na něj klávesouvou zkratku, spouštěč na plochu, na panel, ... Příkaz je třeba spustit po nahrání celého videa, často to není dříve, než se video v prohlížeči celé přehraje. Jen upozornění - názvy zkopírovaných videí jsou čísla (PID procesu+jméno symlinku k souboru) s koncovkou flv a nekontroluje se, zda se již stejný název v cílovém adresáři nenachází.
« Poslední změna: 10 Listopadu 2011, 00:37:33 od GdH »

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #14 kdy: 07 Listopadu 2011, 21:20:54 »
Tak jsem to pro zajímavost zkoušela a
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #15 kdy: 07 Listopadu 2011, 21:34:00 »
Tak jsem to pro zajímavost zkoušela a

Teď je tu ovšem otázka, co jsi vlastně zkoušela? :)

aloisam

  • Host
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #16 kdy: 07 Listopadu 2011, 23:24:31 »

super, palec nahoru! ;) Já stahoval pomocí jdownloaderu, ale tohle je mnohem rychlejší.

pokud se někdo bojí terminálu, tak jako já, :) dá se to i bez něj. Stačí ve vybrané složce vytvořit nový dokument s výše uvedeným obsahem, a označit ho jako spustitelný. Klik pravým → Vlastnosti → Oprávnění → Povolit spouš...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #17 kdy: 08 Listopadu 2011, 00:15:18 »

super, palec nahoru! ;) Já stahoval pomocí jdownloaderu, ale tohle je mnohem rychlejší.

pokud se někdo bojí terminálu, tak jako já, :) dá se to i bez něj. Stačí ve vybrané složce vytvořit nový dokument s výše uvedeným obsahem, a označit ho jako spustitelný. Klik pravým → Vlastnosti → Oprávnění → Povolit spouš...

Já na to šel přes terminál především kvůli minimalizaci možných chyb, evidentně zbytečně :) Každopádně je jisté, že aloisam je můj oblíbenec :D

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #18 kdy: 08 Listopadu 2011, 09:07:14 »
Citace
Teď je tu ovšem otázka, co jsi vlastně zkoušela?

No podle uvedeného postupu! Ale nakonec táta mi pomohl a jednoduše vytvořil odkaz na již existující soubor flv skovaného v bin.
Jenomže stejně jednoduše vytvořil také odkaz na soubor cache, na který jsem se musela spíš proklikávat. Nakonec mám na ploše dva funkční odkazy na které stačí pouze kliknout s tím rozdílem, že u odkazu na cache se nemusí nic instalovat ať už to je přes terminál, nebo nějak jinak.
Myslím si ale, že důležitý je úspěšný výsledek, ne?  :)

Také jsem si všimla, že když stáhnu stejné video z youtube oběma způsoby, video stažené způsobem popisovaným panem GdH má poloviční velikost jak zkopírovaný ze souboru cache.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2011, 09:49:19 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #19 kdy: 08 Listopadu 2011, 09:49:07 »
Citace
Teď je tu ovšem otázka, co jsi vlastně zkoušela?

No podle uvedeného postupu! Ale nakonec táta mi pomohl a jednoduše vytvořil odkaz na již existující soubor flv skovaného v bin.
Jenomže stejně jednoduše vytvořil také odkaz na soubor cache, na který jsem se musela spíš proklikávat. Nakonec mám na ploše dva funkční odkazy na které stačí pouze kliknout s tím rozdílem, že u odkazu na cache se nemusí nic instalovat ať už to je přes terminál, nebo nějak jinak.
Myslím si ale, že důležitý je úspěšný výsledek, ne?  :)

Uvedený postup je v pořádku, ta chyba vznikla z tvé vlastní iniciativy. Ale jak pravíš - hlavně, že jsi se k cíli dostala :)

aloisam

  • Host
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #20 kdy: 08 Listopadu 2011, 10:55:30 »


tady se musím strejdy GdH zastat, protože je to zase můj oblíbenec. ;D Já to dřív dělal jako ty, ale od určité verze firefoxu, je nemožný se v cache k něčemu proklikat. A funguje to nejen s ff. Takže si myslím, že se ti jeho postup bude ještě hodit. .)

pokud jde o velikost/kvalitu, tak ta je taková, jakou si zvolíš při přehrávání...

Jako když toho budu stahovat víc, tak si ten jdownloader stejně spustím a tam si vyberu formát, kvalitu, a stačí jen linky, nemusím to přehrávat. Ale na operativní :) stažení, je to ideální.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #21 kdy: 08 Listopadu 2011, 11:56:57 »
Také jsem si všimla, že když stáhnu stejné video z youtube oběma způsoby, video stažené způsobem popisovaným panem GdH má poloviční velikost jak zkopírovaný ze souboru cache.

Ten soubor má velikost podle toho, kolik se toho již z webu stáhlo. V některých případech ne nenačítá výrazně rychleji, než se přehrává a tak je jistota celého souboru po skončení jeho přehrávání na webu. V dolní liště Flashplayeru by mělo být vidět, kolik je toho dopředu načteno a podle toho se můžeš orientovat - až to doběhne do konce, pak teprve musíš ten příkaz spustit, jinak to nebude celé.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 531
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #22 kdy: 08 Listopadu 2011, 13:40:28 »
Citace
až to doběhne do konce, pak teprve musíš ten příkaz spustit, jinak to nebude celé.
Vypadá to, že máš pravdu!  :D
Citace
ale od určité verze firefoxu, je nemožný se v cache k něčemu proklikat. Takže si myslím, že se ti jeho postup bude ještě hodit.
I toto je pravděpodobné   :-[

Citace
protože je to zase můj oblíbenec.
Hoši, máte hodně takových oblíbenců ?  ::)  (berte to jako vtip)
« Poslední změna: 08 Listopadu 2011, 13:44:34 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #23 kdy: 08 Listopadu 2011, 19:39:10 »
GdH je taky můj oblíbenec, ale je to mizerný kodér  ;D

Kód: [Vybrat]
pushd `pwd`
# na co? po ukončení skriptu se mi to stejně vždy vrátí zpět do pův. adresáře automaticky
 
ps ax|grep libflashplayer.so|grep -v grep|awk '{print $1}'| \
# na co máme pgrep? nebo nejde filtr rovnou použít v awk, na co znova pouštět přes grep?
# na co ukončovat řádek přes \ ??

 while read pid;do cd /proc/$pid/fd;ls -l |grep Flash| awk '{print $8}'| \
# cd $dir; ls -l?? Zločin!

 while read file;do cp $file "`xdg-user-dir DESKTOP`/$pid$file";done;done
# co když soubor "`xdg-user-dir DESKTOP`/$pid$file" už existuje? Bez varování přepíše!
# hlášení o výsledku neexistuje. Co když na ploše po spuštění nic není? Bug v programu? Video nenalezeno?

aloisam

  • Host
Re:stahovani z youtube
« Odpověď #24 kdy: 08 Listopadu 2011, 20:29:01 »
tak nemachruj, a přepiš to. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.