Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s přidáním zdrojů pro medibuntu  (Přečteno 1423 krát)

paulie.r

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
problém s přidáním zdrojů pro medibuntu
« kdy: 30 Října 2011, 10:04:46 »
zdravím... mám aktualizovanou verzi ubuntu oneric ocelot nebo jak to je...  :D chtěl jsem si přidat zdroje... kromě pro medibuntu sem tam dal myslím i nějaký pro hry... vše podle obrázkového návodu na wiki... hnedle mi vyskočilo že mám dostupných 31 aktualizací... mezi nimi i normální, jak věci z medibuntu, tak důležité bezpečnostní aktualizace... samosebou, že jsem okamžitě klik na aktualizovat s nadšením, že si konečně pustím kmotra ve svém DVD formátu... co nasledovalo potom už mi tolik nadšení nevyvolalo... vyskočilo mi okénko "Je požadována instalace neprověřených balíků, Tato akce si vyžádá instalaci balíků z neověřených zdrojů." po kliknutí na jedinné možné tlačítko "zavřít" se vůbec nic nestane a mé naštvání se více a více stupnuje... děkuji za pomoc...  :) :)

aloisam

  • Host
Re:problém s přidáním zdrojů pro medibuntu
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2011, 10:37:01 »
ahoj. A ten balík medibuntu-keyring, jak je tam napsaný, jsi si doinstaloval? ;)

já jsem přidával medibuntu v terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo wget --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list http://www.medibuntu.org/sources.list.d/$(lsb_release -cs).list && sudo apt-get --quiet update && sudo apt-get --yes --quiet --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring && sudo apt-get --quiet update

Pepep

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:problém s přidáním zdrojů pro medibuntu
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2012, 12:29:22 »
Inu stejný problém. Když jsem na výzvu systému aktualizoval, zpochybnilo mi to nakonec, zda jsem vůbec připojený k netu.
Pokus o instalaci podpisového balíku medibuntu-keyring je v příloze.
Před tím jsem se pokoušel o jeho instalaci pomocí synaptic, ten ho vůbec nenašel, nevím v jakém repu/zdroji sw je.
Proběhlo sudo apt-get update, sudo apt-get upgrade, ani potom instalace medibuntu-keyring neproběhla úspěšně. Zdroj Medibuntu pořád není podepsán.

Dík
Pep

[příloha smazaná administrátorem]

Pepep

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:problém s přidáním zdrojů pro medibuntu
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2012, 14:06:41 »
Takže abych se taky pokusil dát nějakou svou vlastní radu:
Ze zdrojů, které se mi povedlo nainstalovat přes GUI (ať už z Centrum sw pro Ubuntu nebo třeba Synaptic-u) a to na základě
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF
jsem odstranil zdroj Medibuntu. Asi jsem tam měl nějakou botu. Když ale nejsem sám - kdo ví...

Pak jsem přidával zdroj medibuntu, ale už v terminálu na základě upraveného příkazu (pro mě, lamu), na víckrát - možná znaky "&&" znamenají právě to, že se to někdy musí rozdělit na víc příkazů, po sobě odenterovaných, takže :
Kód: [Vybrat]
sudo wget --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list http://www.medibuntu.org/sources.list.d/$(lsb_release -cs).list
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get --quiet update
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get --yes --quiet --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get --quiet updatePak jsem znova projel
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update a
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update a už nic neřve.
Pep

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.