Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů  (Přečteno 3535 krát)

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
ahoj všem prosim potřebuji pomoc nemohu naistalovat ovladače na fs amilo la 1703 :-\

ješte jedna technicka pls kde najdu nejake navod jak fungovat na ubuntu  :-\

 jsem začinal na w98 až po vistu!ale z ubuntu jsem vedle jak ta jedle  :o  ??? :-\
« Poslední změna: 31 Října 2011, 19:26:51 od Filip Dominec »

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:fujitsu simens grafika nejde naistalovat na Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2011, 12:56:28 »
tak navod jsem našel na http://wiki.ubuntu.cz/U%C5%BEivatelsk%C3%A1%20p%C5%99%C3%ADru%C4%8Dka
je to sice starej ale dobrej  ;)
ale jak tam dostat grafiku tak to jsem stoho magor  :-X

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:fujitsu simens grafika nejde naistalovat na Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2011, 23:58:41 »
Vám nejede grafické prostředí?
Openchrome ovladače by měly být už v základu.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:fujitsu simens grafika nejde naistalovat na Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2011, 19:18:33 »
to je sice hezke že to ma v zakladu,ale dam system tak mne to piše žadna grafika,nejakej zaklad.to nespustim ani metina 2  >:(
jinak mne to piše systémove info přehled:Ubuntu 11.10
                                                        Pamět 874,2 Mib
                                                      Procesor mobile AMD Sempron(tm)Processor 3600+
                                                        Grafika Není známo
                                                        Typ OS 32bitová
                                                           Disk 118,1GB
Grafika:Ovladač:Není známo
             Režim:Standardní
skoušel jsem insalovat pres Wine
sice klasickej windows je na prd.ale v systemu najdu co nemam za ovladače! >:(
to ze mne nenajde ovladače na integrovanou wifinu jsem vyřešil ti že jsem tam strčil do uzb externi  :'(
omlovam se všem ale ten to OS je asi jenom pro vyvolene?!? :'(
« Poslední změna: 31 Října 2011, 19:32:53 od hadr11 »

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:fujitsu simens grafika nejde naistalovat na Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2011, 19:26:16 »
Aha, takže ty tam teď máš jen výchozí, svobodné ovladače graf. karty.

Přeješ si, aby se nainstalovaly ovladače od výrobce, které budou podporovat akcelerovanou grafiku.

Hra Metin2 je potřebuje, to je dost možné.

Návodů, jak fungovat na Ubuntu, je tolik, že je lepší je nečíst :) Mrkni sem http://wiki.ubuntu.cz/ a vyber si, co je potřeba.

EDIT: Asi jsem se pletl, vařím z vody. Pardon. Viz níže.
« Poslední změna: 01 Listopadu 2011, 14:48:00 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2011, 19:33:19 »
Problém s nesvobodnými ovladači na graf. kartu řešen zde:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xserver-xorg-video-openchrome/+bug/290245 (duplikát)
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xserver-xorg-video-openchrome/+bug/274340

Dál v tomto poradit asi neumím. Někdo zkušenější?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:fujitsu simens grafika nejde naistalovat na Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2011, 19:34:39 »
to už koukam asi 3den na http://wiki.ubuntu.cz/

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2011, 19:47:47 »
Nojo, ale co mám poradit. S linuxem jsem začal tak, že jsem to instaloval, potřeboval jsem pracovat a tak jsem problémy řešil za pochodu. Můj počítač měl tehdy 266 MHz Pentium, 64 MB RAM, 2 GB disk, takže jsem musel řešit i věci spojené s těmito omezeními. S tím teď problém není.

Jestli si chceš o Linuxu mermomocí přečíst souvislý český text, tak tady máš výběr z wiki v PDF: http://wiki.ubuntu.cz/Uživatelská%20příručka

Nebo si kup tuhle knihu http://www.linuxexpres.cz/knihy/recenze-ubuntu-prakticka-prirucka-uzivatele-linuxu
« Poslední změna: 31 Října 2011, 19:50:38 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2011, 20:10:17 »
dekuji za radu.jinak ten manual v pdf už jsem jsi stahnul.přemežlim že jsi tu knižku koupim.přikazove řadky v terminalu jsem našel neco malo v čs.jinak jsem našel v en.ješte jednou dik moc ;)

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2011, 20:49:30 »
dekuji za radu.jinak ten manual v pdf už jsem jsi stahnul.přemežlim že jsi tu knižku koupim.přikazove řadky v terminalu jsem našel neco malo v čs.jinak jsem našel v en.ješte jednou dik moc ;)
tak jsem našel neco malo ale jsem byl v p....,http://openchrome.org/trac/ticket/165
ja nevim najde se nekdo kdo mne pošle link pro měne chapave jak to udělat?dekuji všem za pomoc ;)

Rover623

Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #10 kdy: 31 Října 2011, 21:51:42 »
Zadej do terminálu tohle
Kód: [Vybrat]
lspci a výpis toho příkazu v "
Kód: [Vybrat]
" hoď sem

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #11 kdy: 31 Října 2011, 21:57:41 »
Zadej do terminálu tohle
Kód: [Vybrat]
lspci a výpis toho příkazu v "
Kód: [Vybrat]
frog@frog-AMILO-La1703:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge
00:00.1 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge
00:00.2 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge
00:00.3 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge
00:00.4 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge
00:00.5 PIC: VIA Technologies, Inc. K8M890CE I/O APIC Interrupt Controller
00:00.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge
00:01.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237/8251 PCI bridge [K8M890/K8T800/K8T890 South]
00:02.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. K8T890 PCI to PCI Bridge Controller
00:03.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. K8T890 PCI to PCI Bridge Controller
00:0f.0 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT8237A SATA 2-Port Controller (rev 80)
00:0f.1 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE (rev 07)
00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.3 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.4 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 86)
00:11.0 ISA bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237A PCI to ISA Bridge
00:11.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237/8251 Ultra VLINK Controller
00:12.0 Ethernet controller: VIA Technologies, Inc. VT6102 [Rhine-II] (rev 7c)
00:13.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237A Host Bridge
00:13.1 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237A PCI to PCI Bridge
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. K8M890CE/K8N890CE [Chrome 9] (rev 01)
04:01.0 Audio device: VIA Technologies, Inc. VT8237A/VT8251 HDA Controller (rev 10)
frog@frog-AMILO-La1703:~$
" hoď sem

Rover623

Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopadu 2011, 05:30:50 »
Grafika Chrome 9 od VIA, výkon nic moc ani pod Windows, ovladač je v jádře, kompletně začleněn ve verzi jádra 2.4, od té doby nulový vývoj. Mimochodem, je to přímo ovladač od výrobce (uvolněn jako open source), bohužel jeho výkon je nevalný a navíc je vývoj dávno ukončen

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #13 kdy: 01 Listopadu 2011, 09:01:00 »
Grafika Chrome 9 od VIA, výkon nic moc ani pod Windows, ovladač je v jádře, kompletně začleněn ve verzi jádra 2.4, od té doby nulový vývoj. Mimochodem, je to přímo ovladač od výrobce (uvolněn jako open source), bohužel jeho výkon je nevalný a navíc je vývoj dávno ukončen
děkuji ti za radu! ;) ale jsem se te neptal na to co to je za grafiku to uz vim davno :-[.pro mene chapave potřebuji dostat do ubuntu ovladač na grafiku!a ne info že ta grafika je na pytel  >:(
prosim pokud se nekdo najde jak tam dostanu spravnej ovladač tak budu rad dik moc

Rover623

Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopadu 2011, 11:00:48 »
Ale vždyť to píšu, ovladač přímo od výrobce karty už je začleněn od jádra 2.4, od té doby probíhají jen úpravy aby podporoval novější X server (VIA ten ovladač nakonec vydala jako open source) nic takového jako svobodný a nesvobodný ovladač u téhle karty od jádra 2.4 neexistuje, je pouze ten nesvobodný uvolněný jako open source.

Nicméně, v jádru je starý ovladač (kupodivu od verze 10.04 vydala VIA novější driver), takže jsou 2 možnosti, buď můžeš zkusit použít upravený X server pro tuhle grafiku, hledej balík
Kód: [Vybrat]
xserver-xorg-video-openchrome nebo můžeš zkusit novější driver přímo od VIA, pak se mrkni sem https://help.ubuntu.com/community/OpenChrome#Beta_Drivers_for_Ubuntu_10.04

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #15 kdy: 01 Listopadu 2011, 19:47:33 »
tak zase nic pls hellp :'(

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #16 kdy: 02 Listopadu 2011, 01:20:15 »
Ovladač tam máte už od instalace systému. Jinak by to žádnou grafiku nezobrazovalo.
Bohužel nemáte Nvidia/Intel/Ati.
Prodejte to někomu kdo používá Windows a kupte něco jiného. Grafikám od Via (3D v nějaké kombinaci HW/SW občas funguje) /SiS (3D prý umí jen "Barros Lee", ale toho nikdo nikdy neviděl... ) se raději obloukem vyhněte.

Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #17 kdy: 02 Listopadu 2011, 13:05:30 »
Ovladač tam máte už od instalace systému. Jinak by to žádnou grafiku nezobrazovalo.
Bohužel nemáte Nvidia/Intel/Ati.
Prodejte to někomu kdo používá Windows a kupte něco jiného. Grafikám od Via (3D v nějaké kombinaci HW/SW občas funguje) /SiS (3D prý umí jen "Barros Lee", ale toho nikdo nikdy neviděl... ) se raději obloukem vyhněte.
děkuji za radu.tak až vykradu banku tak jsi koupim novej notas k vuli OS!!!tak takovouhle podporu na Unbutu jsem nečekal prodej notase a kup noveho.jenom pro info asi jsem žebrak ale nemam na to každe 3rok kupovatnoveho notase  >:(

    jinak pomoc jak svina kup jsi jinej počitač OMG co je to za podporu  :-X ??? :o

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #18 kdy: 02 Listopadu 2011, 13:53:09 »
Ovladač tam máte už od instalace systému. Jinak by to žádnou grafiku nezobrazovalo.
Bohužel nemáte Nvidia/Intel/Ati.
Prodejte to někomu kdo používá Windows a kupte něco jiného. Grafikám od Via (3D v nějaké kombinaci HW/SW občas funguje) /SiS (3D prý umí jen "Barros Lee", ale toho nikdo nikdy neviděl... ) se raději obloukem vyhněte.
děkuji za radu.tak až vykradu banku tak jsi koupim novej notas k vuli OS!!!tak takovouhle podporu na Unbutu jsem nečekal prodej notase a kup noveho.jenom pro info asi jsem žebrak ale nemam na to každe 3rok kupovatnoveho notase  >:(

    jinak pomoc jak svina kup jsi jinej počitač OMG co je to za podporu  :-X ??? :o

OMG, LOL, ROFL... to jsou zkratky na můj mlýn! Pokud chceš PODPORU, tak napiš výrobci své grafiky, firmě VIA! Pokud si někdo kupuje NB a jediným parametrem, kterým se řídí při výběru je CENA, pak to tak většinou dopadá. Podobně když si někdo koupí nabušenej stroj od SONY, tam zase platí, že méně je někdy více. Přesně tuhle grafiku jsem měl integrovanou na předchozí desce od Biostaru a měla výkon horší než Nvidia Riva TNT2, to je cca 3 roky zpět...Bohužel.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Rover623

Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #19 kdy: 02 Listopadu 2011, 14:16:11 »
Technicky vzato by se měl dožadovat podpory za strany výrobce toho NTB. Ale když to řeknu slušně, když jsem se já po Sony dožadoval podpory pro můj ani ne 2 a půl roku starý notebook (a to jsem se doptával na ovladače pro W7, podpora pouze pro Vistu) tak mě slušně poslali někam, výrobce se nechce starat o podporu tvého 3 roky starého notebooku. Já si taky nestěžuji, že pod XP SP3 mi prostě přestal ovladač právě pro tu výše zmíněnou Rivu fungovat a systém mi jen oznámil, že není podpora. Pokud jsi přešel na Linux jen proto, že jsi pod XP dopadl stejně jako já s Rivou a čekal, že se to nějakým zázrakem vyřeší, tak smůla. Navíc udatovaný ovladač pro tuhle kartu je pro kernel 2.6.32, pokud ho jen toereticky chceš použít, potřebuješ distro s jádrem 2.6.32 (10.04)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #20 kdy: 02 Listopadu 2011, 14:34:05 »
Technicky vzato by se měl dožadovat podpory za strany výrobce toho NTB. Ale když to řeknu slušně, když jsem se já po Sony dožadoval podpory pro můj ani ne 2 a půl roku starý notebook (a to jsem se doptával na ovladače pro W7, podpora pouze pro Vistu) tak mě slušně poslali někam, výrobce se nechce starat o podporu tvého 3 roky starého notebooku. Já si taky nestěžuji, že pod XP SP3 mi prostě přestal ovladač právě pro tu výše zmíněnou Rivu fungovat a systém mi jen oznámil, že není podpora. Pokud jsi přešel na Linux jen proto, že jsi pod XP dopadl stejně jako já s Rivou a čekal, že se to nějakým zázrakem vyřeší, tak smůla. Navíc udatovaný ovladač pro tuhle kartu je pro kernel 2.6.32, pokud ho jen toereticky chceš použít, potřebuješ distro s jádrem 2.6.32 (10.04)

Ano, problémy s ovladči jsou i na windows, protože obvykle nejsou whql. Nevím jak s Rivou ve WXP, tu už snad dnes nikdo pro stáří nepoužívá, ale ovladač Geforce FX 5200 se mi do W7 dostat podařilo, systém obsahuje ovladače až od řady 6xxx výš. Jenomže u NB s VIA Chrome je tohle neřešitelný problém.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #21 kdy: 02 Listopadu 2011, 15:07:44 »
ja jsem puvodne použival Windows Vista Basic ale umřel mne hdd tam jsem mnel instalačku na Vistu.pokud seženu vistu basic tak jsi ji tam zase naistaluji tam funguje NTB normalné.na ubuntu mně nejde ani integrovana wifi!mam akorad original čislo na vistu basic.tak jsem chtel skusit jinej OS.pod Vistou jde via chrome na 100%.tak jako diskuze že integrovana grafika toho to notase je na p....,od vyrobce je podpora na XP a vistu Basic ale pod XP mně nejde wifi ale grafika normalné.ale až vykradu banku tak jsi koupim pořadneho notase.hold budu skoušet najit original OS nebo nejak to vyřešit problem z grafikou na podporu jsem psal vyrobce tak čekam co mne odepišou  :-\

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #22 kdy: 02 Listopadu 2011, 17:44:57 »
ja jsem puvodne použival Windows Vista Basic ale umřel mne hdd tam jsem mnel instalačku na Vistu.pokud seženu vistu basic tak jsi ji tam zase naistaluji tam funguje NTB normalné.na ubuntu mně nejde ani integrovana wifi!mam akorad original čislo na vistu basic.tak jsem chtel skusit jinej OS.pod Vistou jde via chrome na 100%.tak jako diskuze že integrovana grafika toho to notase je na p....,od vyrobce je podpora na XP a vistu Basic ale pod XP mně nejde wifi ale grafika normalné.ale až vykradu banku tak jsi koupim pořadneho notase.hold budu skoušet najit original OS nebo nejak to vyřešit problem z grafikou na podporu jsem psal vyrobce tak čekam co mne odepišou  :-\
Pochybuju, že pochodíš:/. Jestli jsi koupil notes s předinstalovaným systémem bez instalačních medií, zkusil bych se zeptat prodejce na instalační méedia, nebo od někoho půjčit, či stáhnout...Klíč bys měl mít vylepený dole na šasi ..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

hadr11

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #23 kdy: 02 Listopadu 2011, 18:17:47 »
ja jsem puvodne použival Windows Vista Basic ale umřel mne hdd tam jsem mnel instalačku na Vistu.pokud seženu vistu basic tak jsi ji tam zase naistaluji tam funguje NTB normalné.na ubuntu mně nejde ani integrovana wifi!mam akorad original čislo na vistu basic.tak jsem chtel skusit jinej OS.pod Vistou jde via chrome na 100%.tak jako diskuze že integrovana grafika toho to notase je na p....,od vyrobce je podpora na XP a vistu Basic ale pod XP mně nejde wifi ale grafika normalné.ale až vykradu banku tak jsi koupim pořadneho notase.hold budu skoušet najit original OS nebo nejak to vyřešit problem z grafikou na podporu jsem psal vyrobce tak čekam co mne odepišou  :-\
Pochybuju, že pochodíš:/. Jestli jsi koupil notes s předinstalovaným systémem bez instalačních medií, zkusil bych se zeptat prodejce na instalační méedia, nebo od někoho půjčit, či stáhnout...Klíč bys měl mít vylepený dole na šasi ..
jj čislo na na šasi ale sehnat original dvd vista basic.prodejce skrachoval už před rokem hardex.cz  >:(

Srupik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Fujitsu Siemens Amilo 1703: instalace nesvobodných ovladačů
« Odpověď #24 kdy: 10 Prosince 2011, 12:53:08 »
ja jsem puvodne použival Windows Vista Basic ale umřel mne hdd tam jsem mnel instalačku na Vistu.pokud seženu vistu basic tak jsi ji tam zase naistaluji tam funguje NTB normalné.na ubuntu mně nejde ani integrovana wifi!mam akorad original čislo na vistu basic.tak jsem chtel skusit jinej OS.pod Vistou jde via chrome na 100%.tak jako diskuze že integrovana grafika toho to notase je na p....,od vyrobce je podpora na XP a vistu Basic ale pod XP mně nejde wifi ale grafika normalné.ale až vykradu banku tak jsi koupim pořadneho notase.hold budu skoušet najit original OS nebo nejak to vyřešit problem z grafikou na podporu jsem psal vyrobce tak čekam co mne odepišou  :-\
Mám úplně stejný ntb a mě na XP funguje jak wifi tak grafika
http://www.uloz.to/11663658/fts-wlanminicardd2301-5110391081-1007582-exe
tady máš odkaz na ovladač wifi kterej používám já na XP jinak na ubuntě mám taky externí v USB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.