Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu  (Přečteno 10394 krát)

Slunečnice77

  • Host
Pěkný večer,jsem vášnivá čtenářka knížek .  Slyším pořád ,kdo miluje pc "ajťáci" nečtou jen odbornou literaturu. Je to pravda ? Případně Vás odešlu na nejlepší Českou stránku o knihách která je dokonce ..... Databáze knih je archivována Národní knihovnou ČR .   www.databazeknih.cz

http://www.databazeknih.cz/autori/ivan-bibr-8473

Jaké knížky nejraději čtete,vedete Vaše děti ke čtení  ? Používáte čtečky,čtete knihy v pdf přímo v pc,ntb ? Mám ráda,space opera,krimi - psychologické , horor většinou S. King  , D.Koontz. Dá se říci dobrodružné sci-fi S.Alten série Meg. Nejčastěji čtu slash .
« Poslední změna: 01 Listopadu 2011, 12:28:49 od BSG Sharon Valerii »

mk33

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2011, 21:42:01 »
Tak na základce a na střední ještě nějak čas byl si nějakou knížku(y) do měsíce přečíst, na vysoké už to bylo jen několik knížek ročně (nepočítám skripta, odbornou literaturu a články).

Na tištěnou knížku nic nemá, ale člověk musí vzít za vděk i pdfkem (tam se líp hledá:)).

Od mala mě braly různé gamebooky, kdo z vás to schválně nezná (Ian Livingstone, Joe Dever),
dále různé encyklopedie zbraně a válčení téměř vše od chladných zbraní až po letadla doporučím knížku Duše meče - O´Connell Robert L.,
ze scifi-fantasy sérii Nekroskop - Brian Lumley,
jinak nesměla chybět klasika od Poe, King, Tolkien, Stoker ...
od českých autorů si vybavím jedině pana Švandrlíka a jeho Draculův zlověstný doušek (povídka Guláš nemá chybu)
detektivky od Jeffery Deaver (Sběratel kostí a další knihy s Lincolnem Rhymem)
to by bylo asi vše nebo to podstatné na co jsem si za tu chvilku vzpomněl.


 
   
začínám tak trpělivost a pevné nervy :-) since  21. Listopad 2006
-------------------------------------------------------------------------
|Aopen MX4SGI-4DN2|P4 2,8GHz HT|2x512MB RAM|ATI 9550|Linux Mint 9 Isadora|  |Asus P4B533|P4 1,8GHz|3x256 MB RAM|ATI 7500|Ubuntu 7.04|  |IBM Thinkpad T40p|Ubuntu 9.04|  |Lenovo Thinkpad T61|Linux Mint 9 Isadora|Lenovo Thinkpad T410|Linux Mint 13

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2011, 21:52:45 »
Dobrý večer, "ajťák" nejsem a ani vášnivý čtenář, ale čtu svému 3-letému synovi. Nedávno jsem objevil super knížku pro děti a jejich rodiče "Straka v říši entropie". Jsou to bajky o fyzikálních zákonech.  :D Vřele doporučuji, vážně.
Ale jinak občas si něco přečtu i pro sebe. Mám rád sci-fi povídky (např. Bláznivý vesmír, Roboti a Androidi), ale většinou čtu literaturu faktu o II. s.v., především o německé Kriegsmarine (válečné námořnictvo). Pak vojensko-technické romány jako Boží pěst nebo Duhová šestka.
Zmínka o space opeře mi připomnělo, že bych si rád zkusil přečíst i něco jiného a to trilogii Věštkyně, Orákulum a Prorok. Uvidím.  ;)
Ovšem za svůj největší klenot ve své knihovně považuji knihu, která nemá nic společného s výše zmíněným a je to kniha severských mytologii "Edda". Je zvláštní už jen tím, že je určena k hlasitému přednesu nebo zpěvu. Nejedná se o fantasy, ale nevím kde by byli všichni ti Páni prstenů, kdyby nebyla Edda a epos "Píseň o Nibelunzích"?
Jak jsem se dostal ke čtení Eddy? Skrz norský Black Metal.  ;D ;D
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2011, 22:05:57 »
Zamlada jsem přečetl všechno co se mi dostalo pod ruku. Ted jsem se schválně podíval do police: Linux - začínáme programovat, Spanělština pro samouky, matematicko-fyzikální tabulky, Operační výzkum, Algoritmy - datové struktury, v současnosti ale převažují scripta... Což je docela na pováženou:)

PDFek je víc, kompletní A. C. Clarke, Zola (Zabiják, Nana), Stopařův průvodce, Gleick, Coveney, Verne, K. Mitnick...nutno přiznat že většinu jsem měl v ruce v papírové podobě, některé v originále:) Raději si napřed čtu knihu a až potom kvůli referencím stahuji PDF.

@BSG: Vzhledem k tvé skladbě ti doporučuji knihy Michael Crichton - Kořist, a Frank Schetzing - Vzpoura oceánů. ;)

@Deadly: Straka v říši entropie je perfektní.:)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2011, 00:43:16 »
Jedna z mých oblíbených.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2011, 01:13:31 »
Snažím sa a na strednej som dával jednu za druhou, ale od minulého roku, kedy som nastúpil na MUNI sa k tomu väčšinou nedostanem. Predsa len si chce človek po našprtaní skrípt trochu oddýchnuť od písaného slova a cez prázdniny som zas nemal vôbec čas kvôli rodinným povinnostiam. Tak či onak mám veľkú knižnicu a asi 15 rôznojazyčných nových kníh, ktoré mi na poličke zapadajú prachom... Asi znovu začnem čítať v šaline, aspoň čo-to dobehnem a zopakujem si AJ/FJ.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Slunečnice77

  • Host
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2011, 09:29:14 »
Pěkné dopoledne.  Jsem moc ráda že se najdou Linuxáci s knížkami ;)  .  Ano Jeffery Deaver,mám ráda jeho knihy  http://www.databazeknih.cz/autori/jeffery-deaver-485 .


Ovšem za svůj největší klenot ve své knihovně považuji knihu, která nemá nic společného s výše zmíněným a je to kniha severských mytologii "Edda". Je zvláštní už jen tím, že je určena k hlasitému přednesu nebo zpěvu. Nejedná se o fantasy, ale nevím kde by byli všichni ti Páni prstenů, kdyby nebyla Edda a epos "Píseň o Nibelunzích"?
To si ráda pujčím v knihovně .

Spanělština 
@BSG: Vzhledem k tvé skladbě ti doporučuji knihy Michael Crichton - Kořist, a Frank Schetzing - Vzpoura oceánů. ;)
 

Moc mě těší že se někdo objevil z příbuzným jazykem. Ne pořád jen "uměle" preferovaná Angličtina i když člověk více pochytí od Brita a Australana než Američana kteří Anglický jazyk všelijak zkracují,ano to stejně se dá říci o "naší" Portugalštině ;)  . Vzporu oceánu sem poprvé nečetla česky.   V Češtině jsou kvalitní překlady a mám ráda že překladatelé se snaží vše přeložit. Někdy to udělá dost a pak je skvělí zážitek ;)

. Asi znovu začnem čítať v šaline, aspoň čo-to dobehnem a zopakujem si AJ/FJ.

Pěkné když už jste navykl "šalině ;)  Francouzský je krásný ale nikdy sem si na něho netroufla. Nebo máte namysli Finštinu ?


Jedna z mých oblíbených.

 

Ray Bradbury má u nás své čtenáře i mezi těmi, kteří nejsou vysloveně fanoušky science fiction. Možná to způsobil jeho téměř básnický jazyk a dokonalý literární styl. Jeho povídky mám nejraději . Vždy se snažím nemyslet, že některé znám na spaměť http://www.databazeknih.cz/zivotopis/raymond-douglas-bradbury-421

http://www.databazeknih.cz/knihy/gimp-52578  http://www.databazeknih.cz/index.php?q=linux&hledat=&stranka=search

Pokud najdete knihu o Linuxu která Vás zaujme a ještě není na na databázi knih ....prosím vložte ji ...možná ji najde někdo kdo chce s Linuxem začít .   Znovu se snažím pomalu číst a něco se naučit z Českého vvdání D.J. Barrett Kapesní přehled. http://www.databazeknih.cz/knihy/linux-kapesni-prehled-linuxove-prikazy-strucne-a-presne-93935

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopadu 2011, 09:53:58 »
Moc čas číst nemám, ale když najdu něco, co mě baví, dokážu takovou středně velkou knížku přečíst za večer/noc. Nedávno jsem objevil tohoto pána a za poslední týden jsem od něj přečetl asi šest kousků :)

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #8 kdy: 01 Listopadu 2011, 10:05:10 »
Já jsem se ted po delší době (cca 5 let) zase "rozečetl". Můj nový oblíbenec je Lukjaněnko http://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/sergej-vasiljevic-lukjanenko-290, ale rozhodl jsem se, že si opráším i Prachetta a jeho Zeměplochu (momentálně mám rozečtený Magický Prazdroj).
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopadu 2011, 10:06:41 »
Čtu velice rád, ač toho času už tak není moc, ale jeden z mých mnoha oblíbenců Stefan Zweig.

Sci-fi mi moc neříká, až na pár výjimek, např. Mark Stone.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #10 kdy: 01 Listopadu 2011, 10:45:52 »
Ad BSG Sharon Valerii: FJ som myslel Francúzštinu. Pred týždňom mi švagriná požičala niekoľko kúskov po francúzsky, len sa do nich neviem nanútiť. Ešte mám rozčítané "Catch XXII" ale nedokážem sa k tomu nikdy posadiť a doraziť to...
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Slunečnice77

  • Host
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #11 kdy: 01 Listopadu 2011, 10:58:27 »
Ad BSG Sharon Valerii: FJ som myslel Francúzštinu. Pred týždňom mi švagriná požičala niekoľko kúskov po francúzsky, len sa do nich neviem nanútiť. Ešte mám rozčítané "Catch XXII" ale nedokážem sa k tomu nikdy posadiť a doraziť to...

To si ráda přečtu díky za tip http://www.databazeknih.cz/knihy/hlava-xxii-403 . S  Francouzštinou  držím palce .  ;) Pevně doufám že si někdo z Vás udělá na databázi účet ;) .

aloisam

  • Host
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopadu 2011, 11:10:24 »
Nejedná se o fantasy, ale nevím kde by byli všichni ti Páni prstenů, kdyby nebyla Edda a epos "Píseň o Nibelunzích"?

vypadali by úplně jinak. Tolkien uměl Eddu pravděpodobně i pozpátku. Stará severština byla jeho specialita. ;)  Když už jsme u Tolkiena, a byly tu zmíněny děti, tak doporučuju Hobita a Pohádky. Já to teda na žádném dítěti netestoval, :D ale mně se líbily moc.

Slunečnice77

  • Host
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #13 kdy: 01 Listopadu 2011, 19:14:05 »
Zajímavé knížky http://www.linux.cz/knihy/knihy.htm . Sice jsou to starší tituly , ale pro inspiraci postačí je tam i Mandriva 2006,2007 které mám ještě doma . http://www.linux.cz/knihy/80-7226-844-9.htm toto je zajímavé musím se podívat jestli není novější vydaní .

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopadu 2011, 20:37:32 »
Moc mě těší že se někdo objevil z příbuzným jazykem. Ne pořád jen "uměle" preferovaná Angličtina i když člověk více pochytí od Brita a Australana než Američana kteří Anglický jazyk všelijak zkracují,ano to stejně se dá říci o "naší" Portugalštině ;)  . Vzporu oceánu sem poprvé nečetla česky.   V Češtině jsou kvalitní překlady a mám ráda že překladatelé se snaží vše přeložit. Někdy to udělá dost a pak je skvělí zážitek ;)
No, zatím jsem skončil na číslovkách a základním sklonování...ale mám to v TODO listu :) Ad angličtina: budme (ajtáci) rádi za americkou, tady je srovnání jak by vypadaly programovací jazyky v britské verzi: http://www.addedbytes.com/blog/if-php-were-british/  ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Slunečnice77

  • Host
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ?
« Odpověď #15 kdy: 01 Listopadu 2011, 21:33:20 »
Moc mě těší že se někdo objevil z příbuzným jazykem. Ne pořád jen "uměle" preferovaná Angličtina i když člověk více pochytí od Brita a Australana než Američana kteří Anglický jazyk všelijak zkracují,ano to stejně se dá říci o "naší" Portugalštině ;)  . Vzporu oceánu sem poprvé nečetla česky.   V Češtině jsou kvalitní překlady a mám ráda že překladatelé se snaží vše přeložit. Někdy to udělá dost a pak je skvělí zážitek ;)
No, zatím jsem skončil na číslovkách a základním sklonování...ale mám to v TODO listu :) Ad angličtina: budme (ajtáci) rádi za americkou, tady je srovnání jak by vypadaly programovací jazyky v britské verzi: http://www.addedbytes.com/blog/if-php-were-british/  ;)

Tak to si někdy na srazu popovídáme ale ani Česky a Anglicky ;)  . Proč Vám nesedí Britská Angličtina.  Více Vám vyhovují USA zkratky ? Britská má takové svoje kouzlo z mého pohledu .  Mladej "šprtá" Espanglish. Ta mě docela jde :D

Kedrigern

Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #16 kdy: 01 Listopadu 2011, 21:55:44 »
No nevím, mě ty US zkratky lezou na nervy. Člověk z nich degeneruje. A třeba v Haskellu mi Britská Angličtina moc nevadí. Samozřejmě, že délka je také důležitá, ale přilišné zkratky škodí. A také mě to dost deprimuje v dokumentaci, když programátoři šetří každý znak a pak tam vůbec nejsou věty, ale spíš jen poznámky. Je pravda, že mi také jde hůř US Angličtina, než Britská (třeba Orwellovu mám rád).

Čtu, čtu hodně. Faktrografii, sci-fi, fantasy, odbornou literaturu, filosofii, politologii. Bohužel poslední dobou si moc nemohu vybírat a čtu, co je potřeba.
Pokud to jde čtu fyzicky, občas ve čtečce. Odborné věci (blogy, návody, fóra, ...) na PC.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #17 kdy: 01 Listopadu 2011, 22:43:44 »
No mám radši stručnou dokumentaci (manpages atp), než román - za předpokladu že je informační hodnota +-stejná. Rozsáhlá dokumentace je jistě potřebná (viz TLDP), ale na akutní záležitosti je lepší něco stručného. A ruku na srdce - dokud se to nerozbije, málokoho způsob fungování zajímá.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #18 kdy: 02 Listopadu 2011, 08:18:05 »
Zná někdo čtečku s e-inkoustem ve který je Linux?
Někdy mám třeba ve stanu u detektivky absťák a zařádil bych si s terminálem.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2011, 08:19:41 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Slunečnice77

  • Host
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #19 kdy: 02 Listopadu 2011, 09:20:32 »
Pěkné dopoledne,obyčejná čtečka nestačí ? http://ctecky-elektronickych-knih.heureka.cz/?gclid=CLPlm9XBl6wCFcMl3godIQ_yNg .  FBReader jste na pc,ntb zkoušel ?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #20 kdy: 02 Listopadu 2011, 09:23:47 »
Pěkné dopoledne,obyčejná čtečka nestačí ? http://ctecky-elektronickych-knih.heureka.cz/?gclid=CLPlm9XBl6wCFcMl3godIQ_yNg .  FBReader jste na pc,ntb zkoušel ?

Čtečky znám, FBReader taky, taky mám readery v androidu, ale NB do stanu ani na vodu nevozím a Android nemám rootlej, takže, když dostanu chuť místo čtení hrabat se v nějakém linuxovém systému, mám smůlu...  :D
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Slunečnice77

  • Host
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #21 kdy: 02 Listopadu 2011, 09:27:41 »
Aha nějak mě to "nedošlo" jak jste to myslel. Jiní uživatelé snad poradí lépe.  ;) . Jaké čtečky knih doporučíte ? Případně kterým se opravdu vyhnout ?
« Poslední změna: 02 Listopadu 2011, 09:33:19 od BSG Sharon Valerii »

Slunečnice77

  • Host
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #22 kdy: 03 Listopadu 2011, 10:01:53 »
Se čtečkami nemám zkušenosti. Ale jak sem četla není mezi nimi takoví rozdíl sem si vybrala Amazon Kindle 2 http://opiniao.mercadolivre.com.br/amazon-kindle-2-630352-VCP nebo máte jiný tip ? Děkuji.

Kedrigern

Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #23 kdy: 03 Listopadu 2011, 10:37:38 »
No je tu několik rovin. Levnější více noname čtečky mají většinou pomalý procesor a velmi špatný OS (rozuměj nejsou tam zpřístupněny rozumné funkce). Čili na nich lze číst beletrii, ale jinak je to k ničemu.

Z mého pohledu je však třeba Amazon dost nepřípustný díky jeho zapojení proti Anonymous, Wikileaks, politice zpětného rušení smluv, zcela jistě šmírování, hnusného preferovaného formátu (namísto otevřených)... Nehodlám toto podporovat, stejně jako nepodporuji MS.

Jednu čtečku mám a jsem velmi nespokojen (Sibrary G6). Hodlám si pořídit nějakou s napojením na Google library - nejsem z toho nadšen, ale je to kompromis mezi funkčností a fašismem.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2011, 11:34:52 od Kedrigern »

Slunečnice77

  • Host
Re:Linuxáci "ajťáci" čtete knižky ? - Knižní koutek nejen o Linuxu
« Odpověď #24 kdy: 03 Listopadu 2011, 10:53:35 »
Jednu čtečku mám a jsem velmi nespokojen (Sibrary G6). Hodlám si pořídit nějakou s napojením na Google library - nejsem z toho nadšen, ale je to kompromis mezi funkčností a fašismem.

 Děkuji mám tedy vybráno ;) .

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.