Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nahrávání zvuků v recordMyDesktop  (Přečteno 8112 krát)

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« kdy: 05 Listopadu 2011, 09:46:33 »
Hote, lidstvo,
prosimvás, jestli máte někdo zkušenost s programem recordmydesktop,
Kód: [Vybrat]
http://wiki.ubuntu.cz/recordMyDesktopkterý slouží k nahrávání dění na obrazovce, jak se prosimvás dá nahrávat zvuk i z aplikací(třeba z javy, nebo skype). Mě se nahrává akorát mikrák..
Díky
« Poslední změna: 05 Listopadu 2011, 20:21:07 od daysleeper »
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

aloisam

  • Host
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2011, 11:28:40 »
Ahoj, zkušenost nemám, ale není to tak jako se záznamníkem zvuků? Když chci nahrávat to co se přehrává, musím do Předvoleb zvuku, a změnit Analogové duplexní stereo na Analogové stereo Output...

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2011, 11:38:45 »
Ahoj, zkušenost nemám, ale není to tak jako se záznamníkem zvuků? Když chci nahrávat to co se přehrává, musím do Předvoleb zvuku, a změnit Analogové duplexní stereo na Analogové stereo Output...
Bohužel, takovou možnost v nastavení nevidím... :\
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

aloisam

  • Host
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #3 kdy: 05 Listopadu 2011, 11:41:30 »
Předvolby zvuku → Hardware → Vnitřní zvukový systém → Nastavení pro vybrané zařízení

nic takového?

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #4 kdy: 05 Listopadu 2011, 11:57:45 »
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #5 kdy: 05 Listopadu 2011, 13:02:02 »
nabídka nastavení zvuku vypadá takhle...
http://wiki.ubuntu.cz/recordMyDesktop?action=AttachFile&do=get&target=settings-sound.png
To bylo myšleno na nastavení zvuku v systému a ne v té aplikaci.

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #6 kdy: 05 Listopadu 2011, 13:21:18 »
Áh, jasně... :D
Tak tam se dostanu, ale v nabídce "profil" je spousta možností, mám vybrané "analogové duplexní stereo"
Co s tím? O:)
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

aloisam

  • Host
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #7 kdy: 05 Listopadu 2011, 13:56:29 »
Áh, jasně... :D
Tak tam se dostanu, ale v nabídce "profil" je spousta možností, mám vybrané "analogové duplexní stereo"
Co s tím? O:)


Ahoj, zkušenost nemám, ale není to tak jako se záznamníkem zvuků? Když chci nahrávat to co se přehrává, musím do Předvoleb zvuku, a změnit Analogové duplexní stereo na Analogové stereo Output...

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #8 kdy: 05 Listopadu 2011, 14:19:33 »
Áh, jasně... :D
Tak tam se dostanu, ale v nabídce "profil" je spousta možností, mám vybrané "analogové duplexní stereo"
Co s tím? O:)


Ahoj, zkušenost nemám, ale není to tak jako se záznamníkem zvuků? Když chci nahrávat to co se přehrává, musím do Předvoleb zvuku, a změnit Analogové duplexní stereo na Analogové stereo Output...

Oukej, pardon, neuvědomil jsem si to..
Ale když v "Hardware" nastavím analogové stereo output, tak v záložce "vstup" není mikrofon :/
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

aloisam

  • Host
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #9 kdy: 05 Listopadu 2011, 19:41:37 »
no to ano, já prostě nahraju co potřebuju, a přehodím to zpátky. Není to moc praktický, ale takhle nahrávám spíš výjimečně. I když ten mikrofon taky nějak moc nevyužívám. :)

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesctop
« Odpověď #10 kdy: 05 Listopadu 2011, 19:43:02 »
Jasně, to chápu
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #11 kdy: 23 Června 2012, 13:16:30 »
Už si stím "hraju" přes 2,5 hodiny a pořád nahrává pouze bez zvuku. Prohledal jsem na netu vše, co se dalo a nic. Nejlepší návod je asi zde: http://recordmydesktop.sourceforge.net/rug/p1_2c.php. Nainstaloval jsem podle toho programy, kterými se dá vstup zvuku nastavit. Ani v jednom není možnost Wave nebo Mix. V položce Předvolby zvuku to nastavit taky nejde. Moc mi nepomohly ani programy pro nastavení PuseAudia http://wiki.ubuntu.cz/PulseAudio. Vyzkoušel jsem všechny možnosti. Jediné, co se mi "podařilo", že se zvuk nahrával po nastavení v Předvolby zvuku na vstup Rear microphone, z mikrofonu, i když záznamu nebylo skoro rozumět. Fakt už nevím...
Potřebuju nahrávat ze zdroje wave nebo mix, tedy zvuk, který jde z reprodutorů. Mám distribuci Ubuntu 12.04. Pomůže někdo?
« Poslední změna: 25 Června 2012, 19:13:40 od vanad »
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

augustus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
  • In Unity we trust
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #12 kdy: 24 Července 2012, 15:16:58 »
Mám podobný problém, recordmydesktop mi nahra zvuk len z mikrofonu a aplikacie spustane len v okne (napr. som hral lugaru, fullscreen, pustil som video a tam len cierna obrazovka).
Recorditnow nepouzitelne, Xvidcap bez zvuku taze tiez nic, istanbul ked spustim, objavi sa cervene kolecko na panely, spustim a potom uz nereaguje. Fraps sa mi cez wine podari zapnut, ale akokolvek silno alebo casto tlacim F9 na spustenie nahravania, tak nic sa nedeje. Dalej som skusal GLC, (30sec video a 228mb :D) ale takisto bez zvuku.
Pocul som este o Yukon (vraj to je taka adekvatna alt za fraps), ale nepodarilo sa mi ho stiahnut, zadam prikaz svn....[ http://www.sysadminwiki.net/wiki/index.php?title=Screen_Capatures_and_Desktop_Recording_in_Ubuntu ] a potom uz sa nic nedeje.

Nemate nejaky tip na sw ktory nahra video a audio ako z mikrofonu tak aj z hry/programu? Ď
PC: Ubuntu 12.10 | Intel Core2Quad 2.4GHz, 4GB RAM, nVidia GeForce GT240 1GB
NB: Ubuntu 12.04 LTS | ASUS K50IJ: Intel Core2duo 2GHz, DDR2 RAM 2GB+1GB, Intel GMA 4500M 256MB

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #13 kdy: 26 Července 2012, 16:19:37 »
Mám Ubuntu 11.04 a RecordMyDesktop mi video nahrává normálně, jak okna tak fullscreen. Zvuk nahrává z mikrofonu i to co hraje v reprácích, ale má to háček. Nejprve je potřeba si doinstalovat pavucontrol (Kontrola hlasitosti PulseAudio). Spustit si ho a otevřít si záložku "nahrávání" (zatím tam nic není). Spustím RecordMyDesktop a nechám ho zaznamenávat (to je jedno co, třeba plochu) a teď ve spuštěné kontrole hlasitosti PulseAudio je zobrazeno co a z čeho se nahrává. Takže aby jsme mohli nahrávat to co hraje v reproduktorech, tak musíme změnit zvukové zařízení za Monitor of ... (v mém případě SB Live! EMU10k1... za Monitor of SB Live! EMU10k1... ) a je to. Můžete zavřít (zastavit) RecordMyDesktop a taky Pulse Audio. Teď už RecordMyDesktop bude vždy nahrávat to z repra.  Analogové duplexní stereo na Analogové stereo Output není vůbec potřeba měnit!
« Poslední změna: 26 Července 2012, 16:26:38 od Deadly »
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #14 kdy: 28 Července 2012, 17:26:16 »
Strávil jsem s tím moře času a vyzkoušel tunu programů. Všechny stály za... :-X. Až jednou...stal se zázrak - našel jsem prográmek, který bez jakéhokoliv složitého nastavování funguje na 100%. Je sice v EN, ale to vůbec neva, protože to nastavení pochopí každý.
Vše co potřebujete, se nastavit dá:

Velikost regionu
Možnost záznamu zvuku (automaticky nahrává z repro)
Možnost výstupního formátu MP4
Počet snímků za vteřinu
Časový posun nahrávání
(Ne)zachytávat myš

Potřebuje někdo něco víc? Já ne, mě to bohatě stačí a jsem nadmíru spokojen!

Ještě perlička na závěr. Program se jmenuje Kazam Screencaster a je přímo v repozitářích. Stačí otevřít Centrum softwaru a najít si ho tam.  ;)

Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

augustus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
  • In Unity we trust
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #15 kdy: 28 Července 2012, 21:06:20 »
prave som to isiel napisat ;D Kazam +1
PC: Ubuntu 12.10 | Intel Core2Quad 2.4GHz, 4GB RAM, nVidia GeForce GT240 1GB
NB: Ubuntu 12.04 LTS | ASUS K50IJ: Intel Core2duo 2GHz, DDR2 RAM 2GB+1GB, Intel GMA 4500M 256MB

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #16 kdy: 28 Července 2012, 21:59:59 »
kazam uz je v repozitari? vyborne. Urcite ho pak zkusim. Poradite, co se vam nejlip osvedcilo pod KDE? Ja hledal v 11.10 neco pro gnome-shell a defacto nic nefungovalo na 100%. Bud bez zvuku, nebo se zvukem, ale obrazovymi chybami.. Ted me vyber zrejme ceka znovu, protoze vetsina sw se nejspis u KDE bude chovat trochu jinak, nez v GS.
« Poslední změna: 28 Července 2012, 22:04:48 od libor007 »
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #17 kdy: 28 Července 2012, 22:35:41 »
nepouzival jsem. bezchybny byl obraz v systemovem nahravani gnome-shellu, ale zas nenahraval zvuk..
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #18 kdy: 31 Července 2012, 15:41:26 »
No, tak jsem laboroval s fglrx, při té příležitosti jsem zkusil kazam. Choval se divně, musel jsem ho často killnout. Pak jsem vrátil zpět oss ati a světe div se - kazam maká na 1*.
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #19 kdy: 31 Července 2012, 15:57:32 »
Tak jsme doma, kazam jede při snímání obrazu, ale při pokusu nahrát taky zvuk nejde zastavit record...
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nahrávání zvuků v recordMyDesktop
« Odpověď #20 kdy: 07 Srpna 2012, 21:39:52 »
Já jsem zase našel výborný screencaster - Eidete, který mi jako jediný v Kubuntu funguje jak má, včetně zvuku. Je potřeba si přidat jeho repozitář, ale jinak je instalace a provoz bez problémů. Nahrává do webm souborů.
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.