Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vypálování DVD filmů  (Přečteno 4931 krát)

Dejw Cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Vypálování DVD filmů
« kdy: 07 Listopadu 2011, 15:16:04 »
Zdravím.
Jsem začátečník s Linuxem a začal jsem na Ubuntu 11.10.
Prosím vás o radu jak mám vypálit na DVD film v DVD formátu. Tedy na HDD mám uložen film ve složce VIDEO_TS a v té jsou všechny potřebné soubory (VOB, IFO, BUP). Kdysi jsem měl na Windowsech program DVDfab (pokud ho někdo znáte) a já bych chtěl něco podobného. Hlavně aby to hodilo ten film na DVDčko a šlo to přehrát v klasickým DVD přehrávači u televize.

Předem díky.

Slunečnice77

  • Host
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2011, 15:18:36 »
Pěkné odpoledne otevřené k3b dvd video - otevřete soubory VIDEO_TS všechny soubory přetáhnete DO K3bVIDEO_TS  . Nejdříve samozřejmě můžete zkusit vypálit na rw .
« Poslední změna: 07 Listopadu 2011, 15:30:11 od BSG Sharon Valerii »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2011, 15:49:31 »
Jakámkoli vypalovačem vypálit složku VIDEO_TS na DVD.

V případě, že se to nevejte na 4.7 GB DVD, kup si palírnu na dvouvrstvá DVD a 8.5 GB média.

Samozřejmě lze ušetřit komprimací, ale trvá to déle a filmy mohou mít nižší kvalitu. Doporučuji první řešení.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2011, 15:55:59 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Slunečnice77

  • Host
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2011, 15:51:50 »
Jakámkoli vypalovačem vypálit složku VIDEO_TS na DVD.

V případě, že se to nevejte na 4.7 GB DVD, kup si palírnu na dvouvrstvé a 8.5 GB média.

Stačí K9copy . Nebo přes wine dvdshrink .
« Poslední změna: 07 Listopadu 2011, 15:53:44 od BSG Sharon Valerii »

Dejw Cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2011, 16:04:00 »
Tak jsem zkusil K3b a píše mi to chybu: "Nelze otevřít novou session.", "Asi problém s médiem." A to i přes to, že ten film má 3,9GB. A zkoušel jsem i vícero DVD-RW a u všech to píše tohle.

Slunečnice77

  • Host
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2011, 16:13:00 »
Podívejte se do synapticu jestli máte vše doinstalované  k3B. Vetšinou sem dodatečné balíky doinstalovala a vše šlo. Případně Nero Linux . Sním sem spokojená bez žádních potřebních balíku k doinstalování.

Rover623

Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #6 kdy: 07 Listopadu 2011, 16:45:39 »
DVD není žádná věda, celé DVD se skládá z 2 adresářů AUDIO_TS a VIDEO_TS a vypaluje se to jako data, takže stačí spustit Brasero (je součástí instalace systému), dát si, že chci pálit data, vytvořit prázdnou složku AUDIO_TS a VIDEO_TS, do VIDEO_TS přešoupnout to co je na disku, případně pokud už máš i se složkou, tak tam šoupni celou složku a vypal

Hlášení u K3B, že nelze vytvořit novou session znamená, že je ten disk buď zavřený, není na něm dost místa pro další stopu nebo je poškozený
« Poslední změna: 07 Listopadu 2011, 16:47:21 od Rover623 »

Dejw Cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #7 kdy: 07 Listopadu 2011, 17:05:47 »
Tak jsem to tam šoupnul přez K9copy a vypadálo to nadějně. Zkoušel jsem to přehrát v PS3 a nic nepoznalo to, že se jedná o DVD s filmem.

branec

  • Host
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #8 kdy: 07 Listopadu 2011, 21:19:33 »
Skúste nástroj DeVeDe možno pomôže.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #9 kdy: 08 Listopadu 2011, 08:15:44 »
Tak jsem to tam šoupnul přez K9copy a vypadálo to nadějně. Zkoušel jsem to přehrát v PS3 a nic nepoznalo to, že se jedná o DVD s filmem.

Někde je chyba. Tento postup funguje, dělal jsem to 100x. I když jsem to nezkoušel v PS3.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Slunečnice77

  • Host
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #10 kdy: 13 Listopadu 2011, 08:45:50 »
Pěkný den . Povedlo se ? Snad jste to nevzdal s Ubuntu ?

Dejw Cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #11 kdy: 13 Listopadu 2011, 09:16:06 »
Pěkný den . Povedlo se ? Snad jste to nevzdal s Ubuntu ?
No jedno se povedlo prez k9copy, tak jsem zvedavej jestli se bude darit i nadale. V tom domacim kine co maji rodice se to docela dloho chroupalo, ale nakonec se to nacetlo. Jak jsem jiz psal kamaraduv PS3 to nevzal.
A s Ububtu to jen tak nevzdam i kdyby ty DVDcka nesly. Protoze na Windows jako system jsem byl uz hodne nastvanej :-)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #12 kdy: 13 Listopadu 2011, 09:43:32 »
No, jinak, na pálení doporučuji Brasero. Pálit na max. poloviční rychlost která je nabízena (pokud je max 22*, pal na 8*). Ne že by to pak nefungovalo, ale už se mi stalo, že se to třeba kouslo na přehrávači atp.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #13 kdy: 13 Listopadu 2011, 17:50:00 »
a používej DVD-R (ne +R nebo jiná)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Rover623

Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #14 kdy: 13 Listopadu 2011, 20:54:02 »
Doporučuji do systému přidat knihovnu libdvdcss2 je v repozitářích Medibuntu

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #15 kdy: 14 Listopadu 2011, 08:22:22 »
Doporučuji do systému přidat knihovnu libdvdcss2 je v repozitářích Medibuntu

Jasně, ale jestli mu nejde prostě vypálit adresář VIDEO_TS na DVD tak, aby to hrálo, tak ani libdvdcss2 nepomůže...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #16 kdy: 14 Listopadu 2011, 09:54:13 »
a používej DVD-R (ne +R nebo jiná)

Nejaký dôvod, alebo osobné preferencie?
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #17 kdy: 14 Listopadu 2011, 10:02:11 »
a používej DVD-R (ne +R nebo jiná)

Nejaký dôvod, alebo osobné preferencie?

Vypálil jsem stovky DVD a ze zkušenosti DVD-R vypalovaná nižší rychlostí (4-12x) mají největší naději na úspěch u všech přehrávačů.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Slunečnice77

  • Host
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #18 kdy: 14 Listopadu 2011, 10:24:50 »
a používej DVD-R (ne +R nebo jiná)

Nejaký dôvod, alebo osobné preferencie?

Vypálil jsem stovky DVD a ze zkušenosti DVD-R vypalovaná nižší rychlostí (4-12x) mají největší naději na úspěch u všech přehrávačů.

Pěkný den . S tím sem zatím neměla problém kromě Sony.  Nemám dobré zkušenost s přehrávači Sony a dalšími výrobky,ale přiznávám že už to může být lepší ale nemám chuť to zkoušet. . Používám Nero Linux . K3B používám na převádění mp3 atd.






Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #19 kdy: 14 Listopadu 2011, 12:32:20 »
a používej DVD-R (ne +R nebo jiná)

Nejaký dôvod, alebo osobné preferencie?

Vypálil jsem stovky DVD a ze zkušenosti DVD-R vypalovaná nižší rychlostí (4-12x) mají největší naději na úspěch u všech přehrávačů.

V prvom rade nižšia rýchlosť znamená väčšiu spoľahlivosť rovnako u - ako u +. V druhom rade toto možno platilo v minulosti, keď väčšina (lacných) prehrávačov bola buď +, alebo - a len niektoré prehrávali oboje. Teraz je to už jedno, pretože je ťažké nájsť niećo, čo neprehráva oboje.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #20 kdy: 14 Listopadu 2011, 13:22:09 »
Tak jsem zkusil K3b a píše mi to chybu: "Nelze otevřít novou session.", "Asi problém s médiem." A to i přes to, že ten film má 3,9GB. A zkoušel jsem i vícero DVD-RW a u všech to píše tohle.

Mě K3b taky nechtělo vypalovat, dokud jsem neoznačil mechaniku v nastavení zařízení. I když mám jen jednu, ale musel jsem ji zaškrtnout a pak už to fungovalo.
Jinak K3b je výbornej program. Mám odzkoušeno, že DVDFab Platinum funguje přes Wine, ale nepožívám ho. Používám raději k9copy a DeVeDe.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

Dejw Cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #21 kdy: 15 Listopadu 2011, 17:00:58 »
No já jsem to hlavně vždycky na na Winech pálil na DVD-RW s tím že se na to rodiče podívali pak jsem to zase vzal smazal a v DVDfabu jsem tam zase napálil jinej film a nebyl problém ani to, že to mělo třeba 4.6GB tady na Ubuntu asi bude problém s tím že to taky chci házet na DVD-RW a má to taky třeba 4.2 - 4.6GB, kdybych to pálil na R tak by možná problém nebyl, ale to nechci.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #22 kdy: 15 Listopadu 2011, 20:43:10 »
Prečo by mal byť problém s DVD-RW? Ja na RW napaľujem často a nikdy som nemal žiadny problém.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Dejw Cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #23 kdy: 15 Listopadu 2011, 21:05:31 »
Prečo by mal byť problém s DVD-RW? Ja na RW napaľujem často a nikdy som nemal žiadny problém.
Nevím, jen mě to napadlo.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vypálování DVD filmů
« Odpověď #24 kdy: 16 Listopadu 2011, 08:36:39 »
Prečo by mal byť problém s DVD-RW? Ja na RW napaľujem často a nikdy som nemal žiadny problém.

A na kolika přehrávačích jsi to zkoušel? Na jednom? Dvou? Jak starý byl ten starší? Komu jde o maximální kompatibilitu, nebude vypalovat na DVD-RW.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.