Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Repozitář pro 64bit Flash  (Přečteno 1520 krát)

Rover623

Repozitář pro 64bit Flash
« kdy: 08 Listopadu 2011, 16:14:35 »
Narazil jsem na zajímavý problém, od verze 10.04 používám repozitář pro 64bit Flash player, konkrétně tento
Kód: [Vybrat]
http://ppa.launchpad.net/sevenmachines/flash/ubuntu ovšem dnes jsem zjistil, že složka flash ze serveru zmizela.

Bohužel se mi nějak nedaří dohledat co se vlastně stalo, takže nevíte někdo co se s repozitářem "sevenmachines" děje, že Flash z něj zmizel

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Repozitář pro 64bit Flash
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2011, 21:39:12 »
Je to asi týden co přestal být dostupný. http://www.ubuntuupdates.org/ppas/35 Tak tak hledám náhradu >:(

Rover623

Re:Repozitář pro 64bit Flash
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2011, 13:47:30 »
Takže už jsem na to asi přišel, dnes jsem provedl test. Odstranil jsem ze systému balík nspluginwraper, který byl donedávna povinnou závislostí pro nainstalování balíku adobe-flashplugin do 64bit systému. Balík nspluginwraper zprostředkovává chod 32bit programů pod 64bit systémem.

Zkusil jsem nainstalovat adobe-flashplugin (verze 11.0.1.152) a zjistil jsem, že žádné dodatečné závislosti už balík nepožaduje, což by naznačovalo, že se jedná o nativní 64bit Flash. Potom by bylo vcelku pochopitelné, že adresář Flash byl z repozitáře sevenmachines odstraněn, nemá cenu udržovat duplicitní balíček

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Repozitář pro 64bit Flash
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2011, 22:10:47 »
Takže už jsem na to asi přišel, dnes jsem provedl test. Odstranil jsem ze systému balík nspluginwraper, který byl donedávna povinnou závislostí pro nainstalování balíku adobe-flashplugin do 64bit systému. Balík nspluginwraper zprostředkovává chod 32bit programů pod 64bit systémem.

Zkusil jsem nainstalovat adobe-flashplugin (verze 11.0.1.152) a zjistil jsem, že žádné dodatečné závislosti už balík nepožaduje, což by naznačovalo, že se jedná o nativní 64bit Flash. Potom by bylo vcelku pochopitelné, že adresář Flash byl z repozitáře sevenmachines odstraněn, nemá cenu udržovat duplicitní balíček
Takže je 64bit plugin obsažen v non-free nebo medibuntu repository?

Rover623

Re:Repozitář pro 64bit Flash
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2011, 09:43:17 »
Je to v non-free, klasický partnerský repozitář Ubuntu, který je dostupný hned po instalaci (musí se zapnout). Balík se jmenuje pořád stejně adobe-flashplugin. Po prozkoumání toho hrozného webu Adobe, jsem navíc zjistil, že se konečně Adobe má k existenci 64bit Flashe pro Linux a nabízí i jeho stažení. Dřív se to muselo složitě lovit z labs jako ALPHA

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.