Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Šialená batéria  (Přečteno 488 krát)

psychogenius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Šialená batéria
« kdy: 11 Listopadu 2011, 07:21:59 »
Mám ubuntu 11.10 dvojročný notebook bateria vydrží cca 1:30 ale niekedy ked odpojím z elektriky plne nabitý notebook ubuntu sa rozhodne že battery is critically low a proste ho vypne. Aj ked v nasteveniach napájania mám nastavené že ho nemáš za žiadnych podmienok vypnuť maximalne uspať. Ale robí to fakt len asi tak raz z 30 prípadov odpojenia. Neviete či to je nejaký bug ktorý treba opraviť v jadre alebo sa to dá riešiť aj nejako menej odborne ?

DanoTT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Šialená batéria
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2011, 10:42:39 »
rovnaky problem mam aj ja, az na to, ze u mna to robi skoro pri kazdom odpojeni adaptera.. podla mna to bude bug v gnomackom spravcovi napajania, ktory sa vlecie tusim od verzie distra 9.10.. inak v prostredi KDE je vsetko v naprostom poriadku a notebook sa ani nevypne, ani neuspi po odpojeni adaptera..

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Šialená batéria
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2011, 17:54:09 »
Hej je to bug a dá sa to niekde na silu vypnúť. Každopádne teraz vyšiel patch do jadra, ktorý upravý tieto, ako si už naznačil, šialené hodnoty. Bohužial sa objaví zjavne až v jadre 3.3. Ale do ubuntu by sa aj tak mal dostať. Bude to ale až ďalšie vydanie. Výdrž na batériu sa dá rôznymi skriptami a nastaveniami predĺžiť aj do deklarovaných(od výrobcu)(pri max tuningu aj viac, mám vyskúšané na netbooku) hodnôt.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.