Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu vs Lubuntu  (Přečteno 14016 krát)

Slunečnice77

  • Host
Xubuntu vs Lubuntu
« kdy: 16 Listopadu 2011, 12:37:31 »
Pěkné odpoledne.  Jsem četla na různých fórech Xubuntu vs Lubuntu . Je to zajímavé, jaký pohled na to máte ?  Když „máme“ dvě odvozeniny pro starší pc,ntb . Jaké vidíte rozdíly mezi Lubuntu Xubuntu ať pozitivní či negativní ?

http://www.wikivs.com/wiki/Lubuntu_vs_Xubuntu
« Poslední změna: 16 Listopadu 2011, 12:40:27 od BSG Sharon Valerii »

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re:Xubuntu vs Lubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2011, 14:10:57 »
Osobne sa mi viac paci prostredie XFCE, nie je to iba klon Gnome2 aôe mnohi tvrdia, prinasa sice podobne ale aj dacim odlisne ovladanie, ktore men uplne sadlo. Pre krasu v jednoduchosti nezahanbi ani novsi PC, s dobrou temou a zapnutou kompoziciou sa daju robit kuzla :)
LXDE som skusal na netbooku ale pripadalo mi lepsia tam rovno hodit nejaki ten fluxbox ked uz to ma byt take odlahcene :P
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

Slunečnice77

  • Host
Re:Xubuntu vs Lubuntu
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2011, 15:46:15 »
LXDE som skusal na netbooku ale pripadalo mi lepsia tam rovno hodit nejaki ten fluxbox ked uz to ma byt take odlahcene :P

LXDE je geniální na externí monitory nastavení obrazu. Neříkám že v jiném prostředí to také nejde lehce ale toto mě sedlo ;) Co se týká netbooků jde Lubuntu velmi svižně .
« Poslední změna: 16 Listopadu 2011, 15:49:36 od BSG Sharon Valerii »

xmilda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Xubuntu vs Lubuntu
« Odpověď #3 kdy: 16 Listopadu 2011, 19:49:29 »
Nevidím Xubuntu jako distribuci vyloženě pro starší PC nebo méně výkonné NTB. Po mnoha zkoušení různých prostředí Unity počínaje, přes KDE, LXDE a Linux Mint 12 s Gnome 3 konče jsem nakonec skončil u Xubuntu. Nejvíc vyhovuje mému stylu práce a rozběhl jsem v něm věci, se kterými jsem měl třeba v Unity problémy. LXDE mi musím říct příliš neoslovilo, ale to je každého boj. Já už si vybral a zatím spokojenost :-)

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Re:Xubuntu vs Lubuntu
« Odpověď #4 kdy: 18 Listopadu 2011, 11:14:35 »
ja na mojom netbooku frčím na Xubuntu a som v podstate spokojný, ale v poslednom čase mi nejak nevyhovuje rýchlosť, tak sa chystám teraz skúsiť distribúciu Lubuntu....  8)
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re:Xubuntu vs Lubuntu
« Odpověď #5 kdy: 18 Listopadu 2011, 11:24:09 »
Mezi Lubuntu a Xubuntu jsem neviděl až takový rozdíl. Tedy ne v rychlosti. Z hlediska pohodlnosti ovládání se mi více líbí Xfce, takže jsem zůstal na Xubuntu.
Have you tried turning it off and on again?

Slunečnice77

  • Host
Re:Xubuntu vs Lubuntu
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2011, 20:11:50 »
ja na mojom netbooku frčím na Xubuntu a som v podstate spokojný, ale v poslednom čase mi nejak nevyhovuje rýchlosť, tak sa chystám teraz skúsiť distribúciu Lubuntu....  8)

Pěkný večer ,to mě těší. Lubuntu sem si zamilovala a pořádně ,ale samozřejmě každé prostředí má své kouzlo ;)

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Xubuntu vs Lubuntu
« Odpověď #7 kdy: 17 Ledna 2013, 21:17:59 »
Já teď používám Xubuntu na PC(i na tátově ntb), ale uvažuju o přechod na Lubuntu. Tak nějak se mi víc líbí a nerozumím tomu natolik abych řekl, že tohle je lepší na tohle či tamto.. Prostě mi připadá pohodlnější Lubuntu.
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.