Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spojazdnenie 5.1 kanálového zvuku  (Přečteno 1756 krát)

kenco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Spojazdnenie 5.1 kanálového zvuku
« kdy: 17 Listopadu 2011, 11:33:01 »
Zdravím Vás, mám problém s posledným Kubuntu 11.10, pričom v ňom neviem zapnúť 5.1 kanál zvuk. Mám dosku Asus P5GC-MX. V starších verziách Kubuntu som v KMix mal priamo možnosť zmeniť zvuk na 5.1 kanál, avšak v poslednom vydaní 11.10 túto možnosť nemám. Pod Ubuntu, resp. Linux Mint mi zasa fungovala jediná možnosť, a to stiahnuť gamix (GNOME Alsa Mixer), a tam som mal možnosť zapnúť zvuk v konfigurácii 5.1 kanál. Skúšal som naištalovať GNOME Alsa Mixer aj pod Kubuntu, v pohode ho nainštaluje, avšak ak ho dám spustiť, tak ho "načítava" a spadne. A taktiež nefunguje ani možnosť editácie /etc/pulse/daemon.conf nakoľko aj keď ho zeditujem (namiesto 2 vo voľbe kanálov napíšem 6), po reštarte sa vytvorí druhý súbor daemon.conf (s tou "vylnovkou" za .conf, ALT+126 mi nefunguje, aby som to napísal), pričom v tomto súbore je konfigurácia kanálov 2, čiže len stereo.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

kenco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Spojazdnenie 5.1 kanálového zvuku
« Odpověď #2 kdy: 17 Listopadu 2011, 12:54:21 »
https://help.ubuntu.com/community/SurroundSound

Toto som skúšal, avšak ako som napísal do prvého príspevku, daemon.conf zeditujem (2 prepíšem na 6), ale po reštarte mi vytvorí nový súbor daemon.conf (s tou "vlnovkou" za príponou), pričom tam bude zasa len počet kanálov 2.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Spojazdnenie 5.1 kanálového zvuku
« Odpověď #3 kdy: 17 Listopadu 2011, 12:55:43 »
Robíš to s právami roota? A v nastaveniach zvuku ti to zmeniť nejde?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

kenco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Spojazdnenie 5.1 kanálového zvuku
« Odpověď #4 kdy: 17 Listopadu 2011, 15:20:14 »
Áno, presne podľa postupu. Ono mi to zmení (2 na 6), aj uloží, keď ten súbor následne otvorím, avšak po reštarte PC vytvorí nový súbor (ten pôvodný, ktorý som zeditoval nechá aj s hodnotou 6) s tým istým názvom, len za príponou je ešte tá značka "vlnovky" (neviem to napísať na klávesnici, ale skratka je asi ALT+126). A nejde to zmeniť.

kenco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Spojazdnenie 5.1 kanálového zvuku
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2011, 18:53:49 »
Ďakujem za snahu, prípadne zmažte toto vlákno, tak ako v Ubuntu mi 5.1 kanál dokázal spojazdniť iba GNOME Alsa Mixer, tak sa mi to po X-skúšaniach rôznych "ovládačov" zvuku podarilo pod Kubuntu pomocou Gmerlin Alsamixer. Pričom žiadna editácia počtu kanálov v /etc/pulse/daemon.conf nefungovala..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.