Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [VYŘEŠENO]Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?  (Přečteno 2223 krát)

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Mám problém již půl roku, spíše ze své lenosti ho řeším až teď. Pokaždé když nechám spuštěnou Operu, tak se Ubuntu x64 (11.04; 11.10) odmítá vypnout. Zasekne se při ukončování služeb a naprosto neodpovídá. Počítač dle chování asi jede v uzavřené smyčce na plný výkon. Nakonec po několika hodinách mi ho vypne senzor na teplotu procesoru odpojením od napájení. Pokud před vypnutím ukončím Operu ručně a nějaký čas počkám na ukončení i procesu operaplugin*, tak se vypíná v pořádku. Hledal jsem přesně tuto specifikaci problému na launchpadu, ale nenašel jsem. A tak jsem se dostal k problému jak vlastně tento problém reportovat. Standardní cestou přes ubuntu-bug to není asi vůbec možné.
Víte někdo jak na to? Případně máte někdo stejný problém? Nebo jste někdo tento bug našel už reportovaný? Či úplně v nejlepším případě, máte někdo řešení?
Díky všem předem
« Poslední změna: 22 Listopadu 2011, 16:50:54 od Citrisin »
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2011, 12:11:31 »
Zkousel jsi prejmenovat/nekam presunout adresar s profilem, aby se vytvoril novy prazdny? Mel by to byt ~/.opera . Tak to napred vyzkousej, jestli i s novym profilem to bude takhle blbnout. Jestli jo, tak to nahlas na https://bugs.opera.com/wizarddesktop/ .
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2011, 16:10:07 »
Zkousel jsi prejmenovat/nekam presunout adresar s profilem, aby se vytvoril novy prazdny? Mel by to byt ~/.opera . Tak to napred vyzkousej, jestli i s novym profilem to bude takhle blbnout. Jestli jo, tak to nahlas na https://bugs.opera.com/wizarddesktop/ .
Opera i samotné Ubuntu jsem během půl roku několikrát přeinstalovával. Přecházel jsem z verze 11.04 na 11.10. Nejedná se o chybu Opery, spíše o chybu samotného Ubuntu. Není asi schopný při vypínání Operu zcela zabít a odmítne se tak vypnout. Nyní jsem ještě zjistil dodatečnou informaci, pravděpodobně s tím bude spojena i hardwarová akcelerace. Přestože Opera 11 ji nemá využívat tak se tento problém ztratí ve chvíli kdy odinstaluji proprietární ovladač grafiky ATI/AMD. Mám v nbt radeon hd 3650. Tedy asi zase chyba v kompatibilitě grafického ovladače.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2011, 16:40:22 »
Vyzkoušej vývojový build Opery 12 s hardwarovou akcelerací (hlavně si předtím pro jistotu zazálohuj profil ~/.opera, i když vývojová větev by měla používat ~/.opera-next, ale každopádně nový formát profilu - zejména pošty - NENÍ kompatibilní se starší verzí Opery)

Link na .deb balíček: http://snapshot.opera.com/unix/hwa_12.00-1155/opera-next_12.00.1155_amd64.deb

// Edit: a kdyby ti ta Opera Next nějak padala nebo byla pomalá, tak si vypni tu HW akceleraci - opera:config#UserPrefs|EnableHardwareAcceleration nastav na "0"
// Edit2: jo a Opera Next by se měla nainstalovat normálně vedle stávající Opery.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2011, 16:43:32 od donny »
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2011, 18:23:17 »
Pravděpodobně jsme se nepochopili, problém není v opeře, nebo v jejím vypínání. Problém je ve vypínání PC. Má to co do činění s Operou a ovladačem grafické karty, protože pokud mám nainstalovaný ovladač a nechám před vypnutím spuštěnou operu Ubuntu se nevypne a zůstane zaseknuté na vypínací obrazovce. Přesto dobrým tipem je, že by mohla pomoci nová verze opery, která by měla mít díky akceleraci přepsané jádro, zkusím a napíšu jestli pomohlo. Snad to spraví i tenhle bug: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/nautilus/+bug/885461
Jinak řeším jak to nahlásit na lauchpad, když klasickou cestou https://help.ubuntu.com/community/ReportingBugs není možné bug automaticky ohlásit a nejsem ani schopný z PC dostat jakýkoli log (tedy nevím o žádném). Právě o to mi jde, aby jste mi poradili jak to mám nahlásit, přesněji jak získat nějaké podrobnější informace. Nějaký log z akcí při vypnutí, nebo tak. Prostě zjistit co je špatně.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2011, 20:21:51 »
S Opera 12 se mi moc nechce mořit, jde mi spustit pouze jednou, ale i tak když vypínám a nechávám operu běžet tak se vypínání zasekne.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2011, 20:35:40 »
Můžeš zkusit do "vypínací sekvence" dát příkaz k logování.
zazálohuj /etc/init.d/sendsigs a za řádky
Kód: [Vybrat]
do_stop () {
        OMITPIDS=
přidej
Kód: [Vybrat]
exec > /var/tmp/sendsigs.log 2>&1
Možná tam uvidíme, na čem to visí.

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2011, 22:33:17 »
Můžeš zkusit do "vypínací sekvence" dát příkaz k logování.
zazálohuj /etc/init.d/sendsigs a za řádky
Kód: [Vybrat]
do_stop () {
        OMITPIDS=
přidej
Kód: [Vybrat]
exec > /var/tmp/sendsigs.log 2>&1
Možná tam uvidíme, na čem to visí.
Zkusil jsem přesně jak jsi psal, ale log se nezapsal. V /var/tmp/ mám jen logy pádu Opera-next z dneška, tři staré logy pádu Opera a nějaké soubory od KDE  :o (asi jen nějaké soubory k kpatience). Jediná možnost se mi zatím jeví jako natočit obrazovku při vypínání a tak zaznamenat výpis.
Z toho co jsem pochopil tak jako první na čem se to zasekne je asi nějaký výpis obsahu ramek, pak dojde k chybě asi při odpojení disku s tím že je asi otevřený nějaký proud a nakonec jen donekonečna opakuje v několika minutových intervalech že je asi spuštěn nějaký jeden proces (uvádí i nějaké číslo asi toho procesu, ale to se mění). Dál to nejede.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?
« Odpověď #8 kdy: 20 Listopadu 2011, 11:23:48 »
Zapomněl jsem tam dát jeden řádek, teď jsem se na svém stroji snažil zjistit, proč mi to zabije zálohovací proces při vypnutí, a tak jsem se v tom trochu hrabal, má to být
Kód: [Vybrat]
set -x
exec > /var/tmp/sendsigs.log 2>&1

Také bych spustil ukecanější výstup upstartu
Kód: [Vybrat]
sudo initctl log-priority debug
podrobnosti
http://upstart.ubuntu.com/cookbook/#debugging

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Report bugu při vypínání Ubuntu když zůstane spuštěná Opera?
« Odpověď #9 kdy: 22 Listopadu 2011, 16:50:06 »
Důvodem nevypnutí bylo, že se opera nikdy nevypnula zcela. Vždy zůstal proces, který se neukončil. Je třeba ho ručně zabít. Pokud Operu zabiji, tak se dokonce neshodí ani GTK. Tedy Výsledkem je skript na ploše pro vypínání a skript před vypnutím stejné funkce.
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

killall opera
Návod jak spustit tento skript před vypnutím:
Kód: [Vybrat]
sudo cp vášSkript.sh /etc/init.d
sudo ln -s /etc/init.d/vášSkript.sh /etc/rc0.d/K00vášSkript.sh
sudo ln -s /etc/init.d/vášSkript.sh /etc/rc6.d/K00vášSkript.sh
Dále se mi to prozatím řešit nechce. Děkuji za snahu.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.