Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím (vyřešeno)  (Přečteno 1624 krát)

mknet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Ahoj, jsem jen uživatel, tak omluvte nesprávnost v mém vyjadřování. Mám Linux 2 měsíce a bohužel mi nefunguje to, co bylo předtím běžné:
1. pokud tvořím test v Moodle, tak se při odesílání objeví hláška, že se chystám "otevírat modedit.php, což je Skript PHP," a ptá se, co má aplikace Firefox udělat. Nabídne otevřít v gedit, což nechci. NOrmálně by se měl zobrazit jako webová stránka.
To samé se mi děje při pokusu založit zde nové téma. Musel jsem použím jiný počítač s windows.

2. Nefunguje internetové bankovnictví u Mbank. Tam se nezobrazuje nic. zkrátka "vyprší čas spojení".

(Píšu oba problémy, protože by mohly souviset.)

Zkoušel jsem dle rad ostatních nainstalovat Java Oracle (dle návodu na tomto fóru), zkoušel jsem i jiný prohlíážeč (Chrome), zkoušel jsem přeinstalovat Ubuntu... ale teď už bohužel nevím.

Pokud by někoho něco napdalo, budu mu velmi vděčný..:-)





« Poslední změna: 24 Listopadu 2011, 07:51:14 od mknet »

Rover623


mknet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2011, 10:22:58 »
Dík. Zkusil jsem. Dle návodu jsem přepsal Gedit, ale vše zůstalo při starém..:-(

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2011, 10:23:17 »
No otevři terminál, piš tohle:
Citace
sudo su
<Zadáš své rootovské heslo>
apt-get update
apt-get upgrade
apt-get install ubuntu-restricted-extras
apt-get install tasksel
tasksel
<vyber LAMP server (mezerníkem) a přes TAB najeď na ok>
exit

Toto by mělo vyřešit oba popisované problémy...
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2011, 10:25:34 »
Jen kdyby ten php stále nešel, zkopíruj ho do /var/www (pomocí gksudo nautilus z terminálu) , do webového prohlížeče zadej 127.0.0.1 .
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

mknet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2011, 12:05:07 »
Díky. Bohužel mi terminal při instalaci ubuntu-restricted-extras nějak "zamrzne" na nastavování balíků (je to takové světle šedé okno v terminálu, konkrétně je to: nastavuji: ttf - mscorefonts - installer. Poprvé jsem mu dal asi 10 minut, a pak jsem zavřel okno terminálu a po opravě zkusil instalovat znovu. Opět se objevilo to samé okno, čekal jsem tedy asi hodinu, ale je tam pořád. Mám nechat instalaci stále běžet? Zdá se mi příliš dlouhá. Děkuju za radu.

mknet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2011, 12:11:11 »
Omlouvám se, byl tam o.k., na který jsem se musel dostal tabulátorem. Jinak to nešlo, to jsem nevěděl, takže zatím instaluji dál. Díky za trpělivost..

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2011, 13:01:45 »
Jj, ten kdo nemá wine instaluje fonty od microsoftu až při instalaci restricted-extras.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

mknet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #8 kdy: 19 Listopadu 2011, 13:23:50 »
Tak bohužel stále nic. nastavení servru na LAMP problémy nevyřešilo. Zkoušel jsem tedy ten skript zkopírovat, ale bohužel jsem nepřišel na to jak. Pokud se mi otevře v geditu, je to jen prázdná stránka. 0 kb. Nevím taky, co bych měl kopírovat. Zadat prostě jen modedit.php a kopírovat v terminálu?

mknet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #9 kdy: 20 Listopadu 2011, 10:30:30 »
Díky za radu, ale ani kopírování nic bohužel nevyřešilo. Hlavní problém by mohl být v tom, že skript modedit.php, je prázdný. Má 0 kb. Stránka se asi dvě minuty pokouší načíst a pak se zpustí okénko, které mě vybízí k otevření v geditu.. Stejné je to, když se pokouším vložit dotaz na toto fórum. Musím to udělat z jiného PC.. Nemohla by být chyba v komunikaci se servrem, který mi vrací prázdný skript php? Omluvte, prosím, pokud se vyjadřuju nepřesně, moc tomu nerozuméím. Díky za jakýkoli návrh řešení. :-)

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #10 kdy: 20 Listopadu 2011, 11:43:11 »
V LiveCD ti fórum a mBank funguje?

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #11 kdy: 20 Listopadu 2011, 12:35:00 »
Ahoj, jsem jen uživatel, tak omluvte nesprávnost v mém vyjadřování. Mám Linux 2 měsíce a bohužel mi nefunguje to, co bylo předtím běžné:
1. pokud tvořím test v Moodle, tak se při odesílání objeví hláška, že se chystám "otevírat modedit.php, což je Skript PHP," a ptá se, co má aplikace Firefox udělat. Nabídne otevřít v gedit, což nechci. NOrmálně by se měl zobrazit jako webová stránka.
To samé se mi děje při pokusu založit zde nové téma. Musel jsem použím jiný počítač s windows.

2. Nefunguje internetové bankovnictví u Mbank. Tam se nezobrazuje nic. zkrátka "vyprší čas spojení".

(Píšu oba problémy, protože by mohly souviset.)

Zkoušel jsem dle rad ostatních nainstalovat Java Oracle (dle návodu na tomto fóru), zkoušel jsem i jiný prohlíážeč (Chrome), zkoušel jsem přeinstalovat Ubuntu... ale teď už bohužel nevím.

Pokud by někoho něco napdalo, budu mu velmi vděčný..:-)
Myslím si, že by tazatel měl prvně dodržet zásady ptaní, tzn. uvést popis hardware mj. Za druhé vůbec nevím, co tazatel na PC prováděl, zejména co instaloval. Za třetí si myslím, že Vaše rady jsou zbytečné, zejména rada zakázat IPV6. Já na počítači jsem nikdy podobný problém neměl a myslím si, že souvisí s instalací něčeho, co by v ubuntu být nemělo. Co to je ale samozřejmě nevím.

mknet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #12 kdy: 20 Listopadu 2011, 13:03:50 »
Tak to LIve CD nepomohlo. Jinak mam PC od HP: Intel Core Duo CPu E4500, 2,20 GHz x 2, 32-bit. Instaloval jsem Ubuntu (myslel jsem, že je to jasné, když jsem na foru ubuntu, ale pokud nebylo, tak se omlouvam. S PC jsem jinak vůbec nic neprováděl. Snažím se na něm pracovat. V současné době potřebuji tvořit testy v Moodle. Snad Vám to pomůže půj problém vyřešit.. Děkuji všem.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #13 kdy: 20 Listopadu 2011, 13:23:35 »
Vyzerá to na SW chybu ale keď hovoríš, že ti to na LiveCD robí to isté, tak neviem. Akú verziu používaš?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mknet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #14 kdy: 20 Listopadu 2011, 20:10:35 »
Mám celou dobu poslední verzi Ubuntu 11.10. Jen teď jsem na zkoušku nainstaloval Mint, abych vyloučil původ chyby v distribuci. Odpovídat v tomto fóru můžu jen z jiného PC. Z mého mi to bohužel hlásí již zmíněnou chybu se skriptem PHP..:-(

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Problém s otevíráním skriptů PHP a elektronickým bankovnictvím u Mbank
« Odpověď #15 kdy: 20 Listopadu 2011, 23:27:32 »
Mám celou dobu poslední verzi Ubuntu 11.10. Jen teď jsem na zkoušku nainstaloval Mint, abych vyloučil původ chyby v distribuci. Odpovídat v tomto fóru můžu jen z jiného PC. Z mého mi to bohužel hlásí již zmíněnou chybu se skriptem PHP..:-(
Mint zrovna nie je to praé riešenie, nakolko je postavený na Ubuntu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mknet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
zdravím, tak problém je v routru (buď v celém zařízení, ale spíš v jeho nastavní). To jsem zatím nedokázal správně nastavit. Dotaz proto přesunu do jiné sekce. Děkuji všem za podporu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.