Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: služba Avahi vypnutá  (Přečteno 1928 krát)

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
služba Avahi vypnutá
« kdy: 22 Listopadu 2011, 20:05:19 »
router Zyxel prestige 600 series, PC nettop Acer Aspire R3600. Půl roku spolu normálně běhali, zyxel má teda svých pár let za sebou... Ale teď se to najednou splašilo, zyxel mně odpojil a už Acera na net nepustil. Teda vůbec tam nepustil konektory lan. Chodila jen wifina. Resetnul jsem ho celý, znovu nastavil, šel pár hodin a znovu. Po prvním resetu jsem vrátil do nastavení oblíbené heslo, tuto chybu jsem podruhé neudělal - a ejhle - jsem tu a píšu dotaz. Že by mi zyxela někdo naboural?
 Má to háček nyní po opětovném resetu, novém přístupovém heslu v zyxelovi a zaheslované domácí wifině, (což před tím taky nebylo, to jsem jen filtroval MAC) se zdá být vše OK. Ale občas při připojení notesu s Lubuntu, nebo zmíněného Acera s Xubuntu vyhodí linux tuto hlášku:
"Služba vyhledávání sítí je vypnuta
Vaše současná síť má .local doménu, která není doporučená ani kompatibilní se službou hledání síťových služeb Avahi. Služba byla zakázána."
Nakonec se to i přez tuto hlášku připojí, na notesu musím ručně znovu povolit síť vpravo na liště na ikoně. Ale ta hláška se mi nelíbí, už jen proto, že před tím při té nefunkčnosti lan se objevovala taky. Ví někdo co s tím? Nepište mi přejmenovat .local doménu. To tuším, ale nevím kde a jak ji přejmenovat.

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:služba Avahi vypnutá
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2011, 20:43:44 »
Zkusit aktualizovat firmware routeru ? Mě flash firmware pomohl od náhodných výpadků spojení u routeru D-Link D521.

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re:služba Avahi vypnutá
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2011, 21:00:53 »
JJ, to jsem zapomněl napsat - hned před prvním resetem jsem FW aktualizoval. Konec konců můj dotaz už teď až tak moc neřeší router, ten už výpadky nemá. Jde o tu .local doménu - ta mi nedá spát. Ta naopak možná buď novým FW, nebo tím resetem naskočila.

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re:služba Avahi vypnutá
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2011, 08:38:13 »
vyřešeno - závada na routeru. Zyxel se asi odporoučel, tedy spíš něco co souvisí s wifinou. Při vypnuté wifi všechny 4 lan chodí jak z partesu. Jakmile se zapne wifi, přes to, že k ní není nic připojeno, začnou padat výstupy lan. Neustále se odpojují a znovu připojují a na přeskáčku některý z nich pak už připojit nejde. Přičemž ten co už nejde připojit - zhasne i dioda na síťové kartě počítače. Prostě onen konektor je fyzicky odpojen. Spolehlivě připojit se v takovou chvíli dá pouze přes wifi. To platí i o připojení do webového rozhraní ovládání routeru. I ta wifina ovšem hlásí onu výše popsanou hlášku. Jakmile se wifi vypne, lan chodí jak má a hláška se přestane objevovat.
Nepomáhá ani reset na tovární nastavení, ani poslední firmware. Tak jsem prostě vypnul wifi a na jeden lan připojím wifi router za pár kaček a bude.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.