Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změna IP  (Přečteno 1099 krát)

sebeja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
    • Kdo si hraje...
Změna IP
« kdy: 22 Listopadu 2011, 20:30:54 »
Zdravím všechny,
po nedávné aktualizaci UBUNTU mi začalo haprovat připojení k netu přes domácí Wi-Fi...

Prosil bych o radu, jak je možné nastavovat IP adresu? Ve Win je mi to jasné - v nastaveních adaptéru - ve vlastnostech.
Pokud si v UBUNTU vyjedu "Informace o spojení" jsou tam nastaveny hodnoty v kolonce IPv4 a ty bych rád změnil...
V pravém horním rohu pracovní plochy, pod ikonou připojení k síti, je na posledním místě "Upravit připojení...". Tam na záložce "Bezdrátová" kliknu na svou domácí síť a dám "upravit". Na záložce "Nastavení IPv4" jsem pak v koncích, nedaří se mi nastavit adresu, navíc tam nic není, respektive je nastaveno: "Automaticky DHCP a to i přesto, že v informacích o spojení jsou nějaké hodnoty IP, masky apod.

Možná míchám více věcí do hromady, nevím. Díky za radu..

PS: hledal jsem na fóru i na wiki a nebyl jsem úspešný... 8)

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re:Změna IP
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2011, 21:03:58 »
Tu roletku Automaticky DHCP rozklikni na manuální nastavení. Pak můžeš napsat IP, masku, bránu, DNS.

sebeja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
    • Kdo si hraje...
Re:Změna IP
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2011, 19:06:26 »
Ano, to je mi jasné,
ale již teď mám v informacích o spojení v IPv4 zadané nějaké hodnoty, kdežto v nastavení IP wi-fi sítě je nastaveno automaticky.
Mám tyto informace o IPv4 chápat jako už automaticky nastavené mým PC?

Díky

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re:Změna IP
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2011, 19:25:53 »
To su informacie automaticky ziskane z DHCP servera, taka ista tabulka existuje aj vo windows, a zobrazuje taktiez hodnoty i pri DHCP ;)
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.