Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spustenie free pascalu  (Přečteno 2378 krát)

JC

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Spustenie free pascalu
« kdy: 24 Listopadu 2011, 17:49:00 »
Ahoj, prosím poradiť ako mám spustiť free pascal. Nainštaloval som si balíčka FP-IDE aj som preštudoval okolo spustenia a všade som skončil že v termináli zadať FP enter a je spustené, no mne konzola skočí na nový riadok a nič sa nedeje. NApr kompilátor spustiť ide FPC enter a je spustené, ale FP nič.
Vie mi niekto poradiť?

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re:Spustenie free pascalu
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2011, 10:54:23 »
Sice neporadim preco sa ti nezobrazi IDE free pascalu, ale ked chces IDE pre pascal, neskusal si si nainstalovat lazarus? http://wiki.lazarus.freepascal.org/Screenshots
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

Kedrigern

Re:Spustenie free pascalu
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2011, 11:52:23 »
Nevypíše ti to, že příkaz neexistuje?

Kód: [Vybrat]
> sudo aptitude install fp-ide
[instalace]
> fp-2.4.4
A jsem v ošklivém prostředí.  Doporučuji napsat fp a pak dát tabulátor - vypíše ti to možné příkazy. Vyber si ten, který chceš. Popřípadě jsem zkopíruj výpis z terminálu (slovně nikdy nepopíšeš vše). Zkoušel jsem na 11.10 (Oneiric)

Lazaurus je docela složitý a vykašlal bych se na něj, pokud je to jen něco drobného do školy. Já používám kombinaci fpc + geany a jede to krásně. Geany navíc využiješ na bambilion dalších jazyků (html, css, php, bash, ...).

JC

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Spustenie free pascalu- vyriešené
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2011, 12:20:49 »
Vďaka za radu pomohlo fp a tabulátor a výpis programov a zistili som že sa free pascal nespustí po zadaní fp ale pozadaní fp-2.4.4. Musím povedať že vo všetkých návodoch bolo iba fp a dosť..

Dík pomohlo

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.