Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Knights of honor pod wine nejde spustit  (Přečteno 4480 krát)

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Knights of honor pod wine nejde spustit
« kdy: 29 Listopadu 2011, 11:23:26 »
Chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s touto hrou (Knights of honor). Zkoušel jsem to nainstalovat pod Wine a instalace se tvářila ok. Když se hru pokusím spustit tak nic.
Tady na fóru jsem našel starý dotaz, kde byl popsán stejný problém, ale odpověď tam není.
Wine 1.2.2
Ubuntu 10.04
Díky
« Poslední změna: 29 Listopadu 2011, 13:00:25 od Neo »
Ubuntu 17.04.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Knights of honor pod wine nejde spustit
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2011, 13:15:29 »
Citace: http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=7607
How to get KoH running

Note: You do not need a proprietary 3d video card driver (no ati nor nvidia) to play this game. A 2d capable driver is sufficient due to the old graphics ;-)

1. Install game with wine as you would do in windows

2. Patch the game to version 1.05 (regular patch, nocd crack is not needed)

3. Run the game and have fun :-)

Known issues: The mouse cursor does not support moving cursors due to missing ani cursor support in Wine. But you probably won't notice that in the game.

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re:Knights of honor pod wine nejde spustit
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopadu 2011, 15:25:12 »
Dík za nápovědu, ale ještě další komplikace. Stahnul jsem toto: KoH_Patch_105_GER_UK_FRA.exe
Instalace se ale přeruší, že prý nemám KoH nainstalováno. Naistalované to ale mám tak nevím kde je chyba. Mám hru od firmy topcd normálně koupeno v Albertu a při instalaci jsem vybral češtinu což ale platilo jen pro instalátor. Hra je anglicky.
Ubuntu 17.04.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Knights of honor pod wine nejde spustit
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2011, 19:06:18 »
Já mám Knights of Honor taky od TopCD a funguje normálně včetně češtiny. Po poklikáni na ikonu se nějakých 5 sekund nic neděje, ale pak se hra normálně spustí. Žádný patch nainstalovaný nemám. Teď si ale nejsem jistý, jestli jsem neinstaloval češtinu zvlášť (musel bych hru odinstalovat a znovu nainstalovat, abych to zjistil). Ale asi jo, protože mám na disku češtinu pro verzi 1.03 a to je přesně ta verze z TopCD.
KoH_Patch_105_GER_UK_FRA.exe podle mne v české (rozuměj z TopCD) verzi fungovat nebude.

Jinak musím říct, že je to skvělá hra u které jsem probděl několik nocí. Diplomacie mě nikdy tak nechytla. ;)
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re:Knights of honor pod wine nejde spustit
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2011, 21:41:11 »
Hra je to skvělá, kdysi jsem to hrál a teď jsem to koupil dětem k Vánocům a spustím to na jednom NTB s XP, ale rád bych to rozchodil i v Linuxu - zvlášť když to někomu funguje. Nechci, aby si děti zvykali na Windows :-)
Jaký máš OS a jakou verzi Wine? Není potřeba nějak nastavit Wine? Nejde to spustit v Terminálu, aby to napsalo co to chce?
« Poslední změna: 29 Listopadu 2011, 21:43:52 od Neo »
Ubuntu 17.04.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Knights of honor pod wine nejde spustit
« Odpověď #5 kdy: 29 Listopadu 2011, 23:22:48 »
Můj OS: Ubuntu 11.04 (pod příspěvkem je i moje konfigurace), ale jelo mi to i na 10.04. Wine mám taky 1.2.2.
Wine jsem nijak zvlášť nenastavoval, ale mám to takhle:
Verze Windows - XP
Obraz - Povolit aplikacím DirectX zadržet ukazatel myši ve svém okně
         - Povolit správci oken kontrolu nad okny
         Podpora stínování vertexů - Hardwarový
                                             - Povolit stínování pixelů
Zvuk - Ovladač ALSA
        - Hardwarová akcelerace - Emulace

Neměl jsem dobré zkušenosti s původními knihovnami ve Wine, takže jsem do .wine/windows/system32 přidal, nebo nahradil tyto knihovny z Widows XP (než jsem ty XP z disku smazal  :D ) :
d3dx9_24.dll - 42.dll
dinput8.dll
dmime.dll
dmloader.dll
dmsynth.dll
dmusic.dll
dplaysvr.exe
dplayx.dll
dpnet.dll
dpnhpast.dll
dpwsockx.dll
dsound.dll
dswave.dll
l3codecx.ax
mfc42.dll
mfc71.dll
mfc80.dll
midimap.dll
msacm32.dll
msacm32.drv
msvcp60.dll
msvcp71.dll
msvcp80.dll
msvcr71.dll
msvcr80.dll
msvcrt.dll
Patchw32.dll
Neříkám, že ty knihovny (nebo některá z nich) mají vliv na běh Knights of Honor, ale s němi jsem rozjel daleko víc her než bez nich.
Hru spouštím přes zástupce (ikonu) v menu.
Na http://www.winehq.org nic zvláštního k této hře nepíšou jen "Only runs with patch 1.05", ale jak už jsem psal mě jede verze 1.03 (přesně 1.03.1528).  :P ;)
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re:Knights of honor pod wine nejde spustit
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2011, 12:25:36 »
Díky mrknu na to. Ještě mě napadá jestli nemůže být problém v direktX. Myslím, že jsem ho samostatně neinstaloval. Dá se nějak ve Wine zjistit jestli to mám nainstalováno?
Ubuntu 17.04.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Knights of honor pod wine nejde spustit
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2011, 21:28:00 »
Knights of Honor vyžaduje DirectX 9.0c.
Jestli máš nainstalován DirectX zjistíš ve Winetricks (je v centru softwaru). V něm zvolíš "Select the deafult wineprefix" a pak "Install a Windows DLL or component" a tam uvidíš které součásti systému máš ve Wine nainstalovaný. Pokud DirectX není zaškrtlý tak ho zaškrtni a dej budiž, tím se stáhne a nainstaluje.
Nebo DirectX nainstaluj normálně a pokud už máš ve Wine náhodou nainstalovanou starší verzi, tak ta se přepíše. Kdyby si měl ve Wine novější než kterou chceš instalovat, tak Tě instalačka upozorní.
Důležité jsou knihovny d3dx9_24.dll až ...42.dll. Ty sice ve Wine jsou, ale nestojí za nic. Rozdíl poznáš v tom, že ty původní knihovny mají do pár set kilobajtů a ty z Windows (nebo DirectX) mají kolem 2,3 MB.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.