Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?  (Přečteno 3815 krát)

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488

aloisam

  • Host
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2011, 11:07:00 »
tak ještě plug-in kterej to hodí napravo. Mně to teda vlevo vyhovuje, ale když už tak už. :)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2011, 22:26:11 »
Osobný postreh - skúšal som panel dať dole, ale prišlo mi to také divne roztrhané. Páči sa mi ako je vrch a ľavá strana pekne spojená Launcherom a panelom. Podobné reakcie som dostal i od viacerých ľudí, ktorím som Ubuntu nahodil, keď som sa ich spýtal, či im ho mám premiestniť naspod. Každý sa pýtal: "Načo? Kto by to chcel?"
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2011, 12:13:28 »
Je to zajímavá možnost, třeba se objeví toto nastavení v 12.04 a třeba to někdo ocení ale já k nim určitě patřit nebudu. Jsem naprosto spokojen tak jak to je. ;)

Každopádně bude jenom dobře pokud si každý bude moct vybrat. :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2011, 01:21:24 »
Zdravim vas. Tak tady koukam, ze se to Unity nekterym libi  ;D Nevim mno, diky Unity obliba Ubuntu hodne klesa. Pred Ubuntu se uz dostaly distra jako Open SuSe a Fedora. Ale az cas ukaze jestli Canonical nestrelil s tim Unity hodne vedle.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2011, 10:33:31 »
Nikdy se nikomu asi nepodaří udělat něco co by se hned líbilo všem.
Tak asi jak všichni nadávaly na Windows Vista a nakonec to trošičku vyladili a teď je Windows 7 bez problémů přijat, a tak nějak to vidím že to bude s Unity.

Já už jsem zde psal že naopak díky Unity jsem přilákal spoustu nových uživatelů kteří dříve experimentovaly s klasickým Gnome2 a vždy se zatím vrátily k windows.

Chce to čas...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2011, 11:02:30 »
Nevim mno, diky Unity obliba Ubuntu hodne klesa. Pred Ubuntu se uz dostaly distra jako Open SuSe a Fedora.
dej nam prosim link na relevantni clanek k tomuto prohlaseni
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosince 2011, 13:12:16 »
Prosim.
http://www.linuxexpres.cz/linux-mint-valcuje-ubuntu-muze-za-to-unity?highlightWords=ubuntu
I ja jsem jeden z mnoha kteri utekli od Ubuntu kvuli Unity prave k Mintu. Nyni jsem se snazil dostat do Ubuntu 11.10 klasicky Gnome nicmene se mi to nepodarilo tak jak jsem chtel. Takze smazat 11.10 a Viva La Mint.  ;D
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #8 kdy: 02 Prosince 2011, 14:48:57 »
Pýtal sa na relevantný článok. Samotný autor v podstate priznal, že nadpis je hlúpy a zavádzajúci. To, že na distrowatch klesol počet kliknutí na Ubuntu neznamená, že nastal odliv uživateľov, ja napríklad som naň klikol naposledy cca v roku 2007 a odvtedy klikám len na iné, pretože o Ubuntu viem dosť. Naopak klikám na to, čo nepoužívam aby som si rozšíril obzory. Nemám rád také bombastické nadpisy ako Mint valcuje Ubuntu, apod., je to len krmenie plebsu senzáciami.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #9 kdy: 02 Prosince 2011, 15:02:40 »
Prosim.
http://www.linuxexpres.cz/linux-mint-valcuje-ubuntu-muze-za-to-unity?highlightWords=ubuntu
I ja jsem jeden z mnoha kteri utekli od Ubuntu kvuli Unity prave k Mintu. Nyni jsem se snazil dostat do Ubuntu 11.10 klasicky Gnome nicmene se mi to nepodarilo tak jak jsem chtel. Takze smazat 11.10 a Viva La Mint.  ;D
Mint tím zaradil do svojho distra prostredie MATE, ktoré je iba fork Gnome2 vytvorený arch linux komunitou. Mint je to isté ako Ubuntu akurát sú tam iné pozadia a pár úprav.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #10 kdy: 02 Prosince 2011, 15:27:53 »
Nemám rád také bombastické nadpisy ako Mint valcuje Ubuntu, apod.,

Bohužel to je ale pravda. Relevantní nebo ne to je jedno. Každopádně to tak je. Po republice moc nejezdím ale v mém blízkém okolí v Brně už přešly dvě knihovny z Ubuntu na Mandrivu s Gnome. Když jsem se ptal proč tak mi bylo řečeno, že se na tom nedá dělat a je to jak pro zaměstnance knihovny tak i pro návštěvníky hrozny ovládání. Mandriva jim byla doporučena a dodána firmou OR CZ. Toto ale nemění nic na tom, že s autorem článku musím za každých okolností souhlasit a to bezvýhradně.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #11 kdy: 02 Prosince 2011, 15:30:52 »
Tak to neviem prečo ale sám unity aktuálne nepoužívam ale myslím si, že je to BFU friendly. Akurát v prehliadači keď sa snažím kliknúť na šípku späť tak sa ukáže launcher.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #12 kdy: 02 Prosince 2011, 15:35:48 »

Mint tím zaradil do svojho distra prostredie MATE, ktoré je iba fork Gnome2 vytvorený arch linux komunitou. Mint je to isté ako Ubuntu akurát sú tam iné pozadia a pár úprav.
Hmm to mě moc nezajímá čí je co. Prostě se ovládá lépe a proto je u mě doma Linux Mint jak na desktopu tak i na NB.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #13 kdy: 02 Prosince 2011, 16:59:39 »
Tak to neviem prečo ale sám unity aktuálne nepoužívam ale myslím si, že je to BFU friendly. Akurát v prehliadači keď sa snažím kliknúť na šípku späť tak sa ukáže launcher.

Na to jsem zde popsal řešení plus malý bonus. ;)
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59996.msg428470#msg428470
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #14 kdy: 02 Prosince 2011, 22:03:31 »
Tak to neviem prečo ale sám unity aktuálne nepoužívam ale myslím si, že je to BFU friendly. Akurát v prehliadači keď sa snažím kliknúť na šípku späť tak sa ukáže launcher.

Na to jsem zde popsal řešení plus malý bonus. ;)
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59996.msg428470#msg428470
Viem, akurát som si nepamätal v akom vlákne to bolo. Ale unity aj tak žere vela CPU takže tak...:/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #15 kdy: 05 Prosince 2011, 15:24:56 »
tak launcher je v pohodě, akorát mám někdy problém, když mám třeba VLC maximalizované, resp. přes celou ale ne fullscreen, a chci dát pauzu - která je vpravo dole, tak je to vždy boj o to kdo bude rychlejší, jestli se launcher vysune dřív, ne tam dojedu :o) - vém že bych ho mohl nastavit pomalejší, ale to byl za bylo na prd. Njn, taky se vám to děje?
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Launcher dole! Že bych Ubuntu ještě jednou vyzkoušel?
« Odpověď #16 kdy: 05 Prosince 2011, 15:49:38 »
Jaj, to je jako problém si dát ten launcher kam chci? Někdo rád nahoře, někdo dole, někdo na boku...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.