Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Softwareové odpojení napájení  (Přečteno 1649 krát)

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Softwareové odpojení napájení
« kdy: 02 Prosince 2011, 08:16:19 »
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je možné nějakým skriptem jakoby odpojit adaptér od notebooku. Zjistil jsem, že "powertop" to umí, kdykoliv jej spustím a mám připojenou nabíječku, tak ntb ignoruje napájení a jede na baterku. Nevíte někdo, jak by tohoto šlo docílit? Kdyby to šlo chtěl bych to napsat v pythonu:-)

Díky moc

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Softwareové odpojení napájení
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2011, 08:55:04 »
Jestli jde jet o to spustit powertop z pythonu, tak použij funkci

Kód: [Vybrat]
import subprocess

def run(cmd):
    p = subprocess.Popen(cmd, shell=True, stdout=subprocess.PIPE)
    out = p.stdout.read().strip()
    return out
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Softwareové odpojení napájení
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2011, 09:23:13 »
I když je pravda, že asi bude stačit jen ten powertop spustit a ten to odpojí:-)

No šlo mi o to, aby se ntb po plném nabití baterie odpojil od sítě a vypnul. Jak počítač vypnout pomocí pythonu vím, i vím jak zjistit stav baterie, ale nevím jak odpojit to napájení.

Zkusím spustit powertop a vypnout, možná to bude řešení

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Softwareové odpojení napájení
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2011, 20:11:02 »
No šlo mi o to, aby se ntb po plném nabití baterie odpojil od sítě a vypnul. Jak počítač vypnout pomocí pythonu vím, i vím jak zjistit stav baterie, ale nevím jak odpojit to napájení.
Jsem trochu zvědavý, proč ho potřebuješ odpojit od sítě když ho potom stejně budeš vypínat?
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Softwareové odpojení napájení
« Odpověď #4 kdy: 04 Prosince 2011, 20:50:15 »
Kvůli tomu, aby se nepřebíjela baterka. Už ji mám dost v háji ;)

Kedrigern

Re:Softwareové odpojení napájení
« Odpověď #5 kdy: 04 Prosince 2011, 21:07:53 »
Kvůli tomu, aby se nepřebíjela baterka. Už ji mám dost v háji ;)
Nejsem expert, ale IMHO tím tomu nepomůžeš. Ne u moderních baterek. Těm už to dávno nevadí.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re:Softwareové odpojení napájení
« Odpověď #6 kdy: 19 Prosince 2011, 20:10:36 »
Pritelkyne ma trochu rozbity notebook v tom smyslu, ze kdyz pripoji nabijecku, tak nesviti dioda indikujici nabijeni a windows nerozpoznaji nabijeni. Avsak i presto se baterie vzdycky nabije. Takze z toho lze usoudit, ze se to softwarove asi jen tak odpojit neda. Bylo by to ostatne taky dost divne.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.