Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak dostat titulky z DVD?  (Přečteno 3578 krát)

Rover623

Jak dostat titulky z DVD?
« kdy: 07 Prosince 2011, 19:52:10 »
Zkusil jsem už kde co, ale udělat z titulků uložených na DVD normální textový soubor se jeví jako dost neřešitelný problém.

Vyzkoušel jsem OGMrip, ten ovšem spadne s chybou, program Acidrip se sice tváří, že něco dělá, ale nedělá. DVD::rip mě při pokusu o uložení titulků neustále otravuje s tím, že musím znovu načíst obsah DVD a tím se z toho stává začarovaná smyčka. Avidemux mi sice vytvoří SUB soubor, ale to je pouze soubor s obrázky titulků+IDX soubor, což je časový index.

Při pokusu z toho udělat SRT se mě potom Avidemux pořád dokola dotazuje, co je tohle a tohle za písmenko. Zkusil jsem i pár programů pro Windows které se dušují jak to jde snadno, ovšem dělají to samé co Avidemux, neustále se mě doptávají co je tohle a tohle za znak.

Převod souboru SUB na text za pomoci terminálu a nějakého OCR nástroje (nejlepší výsledek podává zatím cuneiform) je sice možný, ale chybí mi tam ten časový index, který to neumí zohlednit.

Nezná tedy někdo, nějaký časově méně náročný způsob jak z DVD dostat titulky?

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Jak dostat titulky z DVD?
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2011, 21:05:59 »
stáhnout nový z titulky.com a přečasovat
taky jsem to řešil a je to fakt vopruz

Rover623

Re:Jak dostat titulky z DVD?
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2011, 22:01:40 »
Čekal jsem, že třeba takový Subrip pro Windows to bude umět, vzhledem k faktu jak dobré jsou na něj ohlasy, ovšem jeho schopnosti jsou jen o malinko lepší než to co mi pod Linuxem předvádí Avidemux.

Cuneiform by pro to byl ideální volbou, jeho chybovost u českých titulků je minimální, z titulků k 2 hodinovému filmu udělala jen 3 chyby, ale bohužel ten časový index tam nedostanu.

Přečasovávat jiné titulky už mě taky napadlo, ale programy které jsou zmíněné na Wiki pro práci s titulky mi krajně nevyhovují, ani jeden nepracuje správně, existuje ještě něco jiného

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Jak dostat titulky z DVD?
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2011, 12:19:44 »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Rover623

Re:Jak dostat titulky z DVD?
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2011, 13:31:30 »
To už jsem zkoušel, nefunguje to. Ten dočasný soubor v /tmp kde by se ty titulky měli nacházet je prázdný a pokud to zkusím nechat doběhnout, tak ten program skončí s chybou, kde mi nakonec v logu oznamuje, že právě ten soubor kde by ty titulky měli být je prázdný.

Ještě jsem k tomu něco hledal a zjistil, že jako zásuvné moduly pro OGMrip lze použít na titulky buď tessarct nebo ocread (nic jiného nebere v potaz). Bohužel oba dva programy nezvládnou češtinu, ale ono je to v celku jedno, OGMrip končí s chybou i při jakémkoli jiném jazyku. Dokonce i bez ripu titulků spadne s chybou, jen mi potom v logu ukazuje, že konfigurační soubor pro libdvdread je prázdný

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Jak dostat titulky z DVD?
« Odpověď #5 kdy: 08 Prosince 2011, 15:20:38 »
To jsem chtěl napsat, že problém by mohl být v jazyku.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

to.tak

Re:Jak dostat titulky z DVD?
« Odpověď #6 kdy: 08 Prosince 2011, 16:29:17 »
To nejjednodušší co mi fungovalo na přešasování a konverzi sub-doc-srt  byl Aq tool. Dělal jsem s ním ale naposledy dávno a pod Windlema. Jestli se ti ho podaří rozběhnout pod wine, mělo by to podle mě tvůj problém vyřešit.

Rover623

Re:Jak dostat titulky z DVD?
« Odpověď #7 kdy: 08 Prosince 2011, 18:24:41 »
Jestli se mi ho vůbec podaří stáhnout, ten projekt skončil

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.