Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak je u vás? aneb jakou vysokou  (Přečteno 8240 krát)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« kdy: 09 Prosince 2011, 22:43:25 »
Zdravím,

dospěl jsem do chvíle kdy je třeba si vybrat vysokou školu a ač je mé zaměření jasné - IT, tak není jasný ústav, který po maturitě (kromě hospody) budu navštěvovat. Moji favoriti jsou FIT VUT, FI MUNI, FIT CVUT. A podmínky by zněly asi tak, že bych se rád vyhnul fyzice, využíval hojně linuxových řešení a rád bych aby mi ta škola předala co nejvíce. Tuším, že ať půjdu na kteroukoliv z nich, asi bych chybu neudělal, ale jednu si vybrat musím. Prosím, piště veškeré informace, které by mě mohly zajímat k výběru vysoké, ať je to přímá zkušenost, obecné pravidlo nebo informace o jiné škole.

A jako ještě velice podstatnou informaci jsem zapomněl, na příjmací řízení. Možností jak se na tu školu dostat je hodně, tak bych rád také nějakou přímou zkušenost, jestli se mám třeba snažit o ty NSZ, nebo jít rovnou na příjmačky....

Děkuji
« Poslední změna: 09 Prosince 2011, 22:45:44 od Prsatá blondýna »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2011, 23:11:18 »
Základní otázka: jak jsi na tom s matykou? Vektory, matice, výroková logika, komplexní čísla, polynomy...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2011, 07:28:31 »
Studuju na FIT ČVUT (3. ročník Bc.).

Přijímačky: Spousta možností, jak se jim vyhnout (známky z matiky na střední, státní maturita z matiky na nějaká procenta, scio z matiky na nějaká procenta, účast na olympiádách atd. -- za vše bez přijímaček), samotné přijímačky jsou pak jen test z matiky.

Fyzika: Není.

Programování: základní kurz v C a C++, volitelné předměty na Javu, Python, PHP, RoR...

Linux: Je v podstatě na všech počítačích (v jedné velké učebně jsou Suny), někde v dualbootu s Windows, ale obecně se preferuje spíš Linux (Ubuntu a Gentoo) a pokud není potřeba nějaký konkrétní program, tak si na cviku můžeš dělat v systému, v jakém chceš.

--------

Osobní odrazení: Jsem na zaměření "Informační technologie" (servery a sítě) a musím říct, že je to u nás spíš takové "okrajovější" zaměření -- málo volitelných předmětů, podivné oborové předměty (u některých mám pocit, že je vzali od ostatních zaměření a nám přihodili jen proto, aby něčím zaplácli zbytek do 30kreditů).

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2011, 08:55:07 »
sachy: v matice ukoncenou gymnazialni uroven, coz neni ale prilis vypovidajici, tedy ci se tyce matematicke logiky, nemam problem, komplexni cisla jsem nacnul, predpokladam, ze ke konci rocniku jsou v planu nejak podrobneji a co tyce vektoru nebo obecne analyticke geometrie tak nic moc. ale vsechno se da doucit, ze ano.

Ale jinak jsem matikou poliben a mam v planu se ji venovat dale, tedy zadne "tak jak se dneska vyhnu matice, kdyz uz ji mam za 4"
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2011, 08:57:06 »
Vojta: díky za vyčerpávající informaci, tak nějak bych ji rad :)

CVUT beru spise jako vedlejsi alternativu a to hlavne z duvodu polohy, protoze jsem ze severni moravy a brno bude pro me mozna spadnejsi, ale urcite CVUT nevylucuji.

AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

premet

  • Host
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #5 kdy: 10 Prosince 2011, 10:09:21 »
A co http://www.inf.upol.cz/?

Je tam obor informatika a aplikovaná informatika, kde ta aplikovaná je o něco lehčí v matematických předmětech, je jich tam o něco méně.
Žádná fyzika a podobně.
Obsahově je to zhruba takhle pro aplikovanou informatiku:
1. ročník - Cčko, opakování matiky ze střední, nějaký základy teoretické informatiky (logika, struktura pc atd.), základní algoritmy, procedurální programování ve Schemu a objektové v Lispu je to z pedagogických důvodů a určitě užitečné.
2. ročník - C++, Java nebo C# myslím, že si ted můžou už vybírat, operační systémy + assembler, nějaká ta matika a formální jazyky a automaty a co se mi líbí nejvíc tak ročníkový projekt, kdy máte 2 semestry na vytvoření nějaké deskové hry pod vedoucím práce + na konci obhajoba což je asi první velký program, který na škole píšete, takže dobrá zkušenost.
3. ročník - Pokračování v operačních systémech - procesy, semafory, sdílená pamět, vlákna atd. v Linuxu a Windows, databáze, počítačové sítě a samozřejmě bakalářská práce.

+ jako aplikovaní si musíte vybrat B předměty jako např. pokračování algoritmů, logika, vyčíslitelnost a složitost atd.

Informatici mají tyto předměty vesměs povinné a mají asi o semestr víc matiky v podobě Mat. analýzy 1,2 a Algebra 1,2 oproti aplikáčům s Matika 1,2,3

Na katedře informatiky je možné dělat jak ve Windows tak i v Linuxu (nainstalovaný debian) + máme Mac učebnu, kde se vyučuje Scheme, Lisp a podobně. Jo a zapoměl bych, že u nás se příjmačky nedělají  :)
« Poslední změna: 10 Prosince 2011, 10:13:02 od Honza Grulich »

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2011, 14:36:49 »
Na FIT ČVUT je misto fyziky predmet Cislicove a analogove obvody, kde se probiraji zakladni veci z elektroniky. Rozhodne to ale neni zadny vyhazovaci predmet, zvladne to v podstate kazdy
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2011, 14:55:29 »
Na FIT ČVUT je misto fyziky predmet Cislicove a analogove obvody, kde se probiraji zakladni veci z elektroniky. Rozhodne to ale neni zadny vyhazovaci predmet, zvladne to v podstate kazdy

Jo ČAO, to byly časy :D

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2011, 15:44:33 »
Proč tedy nejdeš k nám na UPOL? Upřímně nerozumí tomuto, že se všeci cpou někam na nějaký VUTčka jak namrzlý.

NE nejsou to lepší školy, ANO velká škola neznamená všecko.
Pokud si chceš otrocky programovat ty Céčka tak jdi na VUTčko, kde budeš jedním z mnoha.


Nebo jdi na UPOL, kde se to po prvním semestru protřídí, potkáš  skutečné odborníky v oboru (pana profesora Bělohlávka by nám mnozí mohli závidět) a naučíš se i netradiční věci (Scheme, Common Lisp, které sice nemám moc rád, ale přiznávám, že mi něco víc daly) atp.
« Poslední změna: 10 Prosince 2011, 17:08:08 od skunkos »
ArchLinux (KDE)
Můj web

premet

  • Host
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2011, 15:46:36 »
Základní otázka: jak jsi na tom s matykou? Vektory, matice, výroková logika, komplexní čísla, polynomy...
[rejp]
A jak jsi na tom s češtynou?  :D
[/rejp]

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #10 kdy: 10 Prosince 2011, 18:11:10 »
Pokud tě zajímá Linux, tak asi nejzajímavější školou mezi brněnskými je FI MUNI, která má přímo ve stanovách, že se zaměřuje na Linux. Hodně úzce s námi (Red Hatem) spolupracuje. Mají tam docela dost kurzů o Linuxu, výzkumné projekty na něm atd.

UPOL je taky dobrý, ale když jsem tam dělal přednášku, tak mi studenti říkali, že se tam během studia s Linuxem moc nepotkali. Navíc je to oproti jiným informatikám hodně teoretické.

FIT VUT je z těchto tří jmenovaných nejvíc prakticky zaměřený. Nicméně není tak "Linux-friendly" jako FI MUNI.

Ani jednu z těchto škol jsem nestudoval. Ber to jako pohled člověka z firmy, který s informatickými výškami spolupracuje.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #11 kdy: 10 Prosince 2011, 18:22:12 »
Osobní odrazení: Jsem na zaměření "Informační technologie" (servery a sítě) a musím říct, že je to u nás spíš takové "okrajovější" zaměření -- málo volitelných předmětů, podivné oborové předměty (u některých mám pocit, že je vzali od ostatních zaměření a nám přihodili jen proto, aby něčím zaplácli zbytek do 30kreditů).

btw mam ten samy pocit, treba ve druhaku ta smrst assembleru mi do oboru "Informační technologie" nezapada
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #12 kdy: 10 Prosince 2011, 20:03:23 »
UPOL je dobrý, já vím. S kotrmelcem jsme to už tuším probírali, na DOD jsem byl a byl jsem nadšený (dalo mi to důvod přemýšlet o MUNI), ale má takovou jednu chybu, za kterou ale nemůže. nevím jestli ji všichni pochopíte, protože není zrovna ta nejdůležitější věc pod sluncem, ale je prostě blízko. Jsem z moravského berouna a olmík bych měl na dojíždění a snad mě někdo zde podpoří, že těch pár let na kolejích/privátě je prý nezapomenutelných. Aspon takové příklady mám z řad rodičů nebo již vysokoškolsky povinných kamarádů.

kromě dalších informací o zmíněných školách ( VUT a MUNI ještě snad detailně něpadla) bych Vás chtěl poprosit o informaci o přijetí. Jo, podmínky prominutí příjamček jsem četl všude, ale jak je těžké se na ty školy dostat? nikde jsem nenašel nějaké informace o procentu přijatých studentů, stručně řečeno - je těžké se na ty školy dostat? otázka, která mě nejvíce trápí pro nadcházejících pár dní zní, jestli se mám trápit s vyšší státní matikou a pokusit se na ty školy dostat takto, nebo jít na NSZ nebo se na to vše vykašlat a jít až na příjamčky... nějaká rada ?

Sešívaný: jo, nějaké informace o propojení MUNI a redhatu jsem už slyšel
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #13 kdy: 10 Prosince 2011, 20:35:18 »
Základní otázka: jak jsi na tom s matykou? Vektory, matice, výroková logika, komplexní čísla, polynomy...
[rejp]
A jak jsi na tom s češtynou?  :D
[/rejp]
Opravdu nevím co ti vadí :) A snad se shodnem, že informatik matematiku potřebuje, narozdíl od češtiny, která je při dobré anglické výbavě k prdu.

K tématu - pokud ti nevadí spíše teoretická informatika, tak se podívej na Softwarové inženýrství na FJFI ČVUT - ale počítej s tím, že ti toho předá tolik, že to s 90% pravděpodobností nedáš.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #14 kdy: 10 Prosince 2011, 23:04:38 »
K tématu - pokud ti nevadí spíše teoretická informatika, tak se podívej na Softwarové inženýrství na FJFI ČVUT - ale počítej s tím, že ti toho předá tolik, že to s 90% pravděpodobností nedáš.

Tam je ale fyzika a to na stejné úrovni jako u fyzikálních zaměření :)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #15 kdy: 10 Prosince 2011, 23:26:50 »
K tématu - pokud ti nevadí spíše teoretická informatika, tak se podívej na Softwarové inženýrství na FJFI ČVUT - ale počítej s tím, že ti toho předá tolik, že to s 90% pravděpodobností nedáš.

Tam je ale fyzika a to na stejné úrovni jako u fyzikálních zaměření :)

Dějiny fyziky pana Štolla se líbí snad každému :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #16 kdy: 11 Prosince 2011, 08:12:01 »
K tématu - pokud ti nevadí spíše teoretická informatika, tak se podívej na Softwarové inženýrství na FJFI ČVUT - ale počítej s tím, že ti toho předá tolik, že to s 90% pravděpodobností nedáš.

Tam je ale fyzika a to na stejné úrovni jako u fyzikálních zaměření :)

Dějiny fyziky pana Štolla se líbí snad každému :)

Tak dějiny fyziky určitě (btw. Štoll ještě přednáší, já myslel, že už šel do důchodu), ale takové roztomilosti jako TSFA se můžou líbit jen totálním cvokům :D

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #17 kdy: 11 Prosince 2011, 09:30:11 »
vvv ale je prostě blízko. Jsem z moravského berouna a olmík bych měl na dojíždění a snad mě někdo zde podpoří, že těch pár let na kolejích/privátě je prý nezapomenutelných.

Na druhou stranu jsem měl vždy pocit, že mí spolužáci bydlící na koleji měli horší podmínky na domácí studium; na koleji je prostě více rozptylující prostředí. Jako asi nejlepší možnost bych volil nalezení party kamarádů a společný pronájem nějakého bytu v okolí, což může nakonec vyjít i levněji než kolej.

Kdybych měl velmi zhruba shrnout bydlení u rodičů, bydlení na privátě a bydlení na koleji, tak:

Zážitky: kolej > privát > rodiče
Studijní výkon: rodiče > privát > kolej
Pohodlí: privát > rodiče > kolej
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #18 kdy: 11 Prosince 2011, 10:12:25 »
V tu možnost pronájmu bytu doufám:)

Nějaké dějiny fyziky... nestrašte ! Říkám, že bych se rád fyzice vyhnul :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #19 kdy: 11 Prosince 2011, 10:22:15 »
K tématu - pokud ti nevadí spíše teoretická informatika, tak se podívej na Softwarové inženýrství na FJFI ČVUT - ale počítej s tím, že ti toho předá tolik, že to s 90% pravděpodobností nedáš.

Tam je ale fyzika a to na stejné úrovni jako u fyzikálních zaměření :)

Dějiny fyziky pana Štolla se líbí snad každému :)

Tak dějiny fyziky určitě (btw. Štoll ještě přednáší, já myslel, že už šel do důchodu), ale takové roztomilosti jako TSFA se můžou líbit jen totálním cvokům :D

Ano stále přednáší, dokonce ted napsal novou knihu o nějakých starých kulturách. Jinak TSFA jsem ještě nepotkal, takže nemohu soudit :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #20 kdy: 11 Prosince 2011, 15:15:59 »
O Bratislave si nerozmýšlal?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #21 kdy: 11 Prosince 2011, 23:04:57 »
Téměř vůbec. myslíš, že mi může nabídnout něco navíc, než školy v CZ ? ( nemyslím to nijak zle )
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #22 kdy: 11 Prosince 2011, 23:13:43 »
Téměř vůbec. myslíš, že mi může nabídnout něco navíc, než školy v CZ ? ( nemyslím to nijak zle )
Tak určite ti to má čo ponúknuť...hlavne fitka...http://www.fiit.stuba.sk/generate_page.php?page_id=1679
Ale čo som počul od kamarátov, tak je to ťažké štúdium.
+ máme dobrú pálenku a víno
##na tom istom kopci je aj prírodovedecká fakulta a je tam kopec žien
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #23 kdy: 11 Prosince 2011, 23:23:49 »
Na počudovanie, momentálne je na FI MUNI tiež dosť žien (na informatiku extrém). Môžem potvrdiť, sme tam i my dvaja s priateľkou. Čo sa týka Linuxu, tak FI MUNI je na to doslova ako stvorená, výborné predmety o UNIXoch atď. Dúfam len, že ma tento semester nevylejú kvôli funkcionálnemu programovaniu. (Haskell je hrozný :P)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #24 kdy: 12 Prosince 2011, 12:09:52 »
Já 1. rokem studuju UPOL (naverboval mě Přemet ;D) a musím říct, že o lepší škole se mi asi ani nesnilo. Jestli se chceš naučit věci, které změní tvůj pohled na programování a které budeš moct okamžitě použít v praxi, tak doporučuju jít právě sem. Nejsou zde žádné zbytečné předměty, jsou tu příjemní učitelé a nedělají nám podrazy (ono to totiž není všude tak fajn, jak se může zdát).

Když to vztáhnu na sebe, tak moje situace je takováto:
Bydlím na koleji s celkem fajn lidmi, menzu mám přímo na koleji, takže tam chodím v kraťasech a pantoflích. Navíc tam je bufet, ve kterém si můžu koupit klidně 5 rohlíků, párky a jogurt. Taky mám 24 hodin denně možnost koupit bagety, pití, sušenky.. To vše na koleji!
Když mi škola začíná v 8:00, tak ráno vstanu v 7:45 a všechno stihnu, protože školu mám asi 300 metrů od koleje.
Všude si dojdu pěšky, nemusím jezdit všude metrem nebo tramvají jak blázen.
Většinu času programuju úkoly do školy nebo hraju hry se spolubydlícími na PC.

Nechtěl bych UPOL nijak přechválit, zvlášť teď před zkouškami, ale fakt se mi tam strašně moc líbí. Věř nebo ne, ale nejen škola je důležitá.. město a lidi udělají hodně.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.