Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TexMaker - Problém se zobrazením diakritiky  (Přečteno 1661 krát)

WombatMFF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
TexMaker - Problém se zobrazením diakritiky
« kdy: 12 Prosince 2011, 23:00:39 »
Ahoj,

potřeboval bych poradit s poměrně podivným chováním TexMakeru. V programu se pracuje výborně, ale celkem často se mi stane, že když se pokusím napsat českou diakrituku pomocí klávesy (+=ˇ´ v pravo vedle backspace), tak se mi místo validních znaků "á, é, ó, š, ž, ť,..." píše "´a, ´e, ´o, ˇs, ˇz, ˇt, ...". Když se tak stane, stačí se přepnout do jiného programu "firefox, nautilus, ...", zde napsat pár písmen a vrátit se zpět k texmakeru, kde zas chvilku všechno funguje jak má. Výskyt tohoto problému je náhodný, ale značně frustrující a vůbec nevím, jak ho řešit.

Nevíte si někdo rady?

Díky moc a hezký večer

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:TexMaker - Problém se zobrazením diakritiky
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2011, 23:15:45 »
Kdysi jsem se s tím také setkal, pak jsem vyklepal klávesnici (pěkný humus) a problémy zmizely. Myslím že Texmaker za to nemůže (používám ho roky problémů), spíš hledej problém v klávesnici.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

WombatMFF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:TexMaker - Problém se zobrazením diakritiky
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2011, 23:21:09 »
No já nevím, podle mě nemáš pravdu. V jiných programech tyto problémy nemám. Dokonce jsem zapojil externí klávesnici (obvykle píšu na notebookuvé) a problém zůstal. Navíc klávesnici celkem pravidelně čistím.

Nevím, možná by mohl být problém něčem (asi hw ovladač), co interpretuje stisky kláves a předává to progaramu texmaker. Ale to rozhodně nejsem schopen odhalit. Nevíš jak na to?

Díky za odpověď. 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.