Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odinstalace balíku ... chyba  (Přečteno 1215 krát)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Odinstalace balíku ... chyba
« kdy: 13 Ledna 2007, 16:14:35 »
Včera jsem trochu řešil dosemu a instalací balíků z různých zdrojů pomocí dpkg -i a dnes jsem to chtěl odstranit a narazil jsem na podivnou chybu, kterou hlásí Synaptic při spuštění a udělá ho to tím pádem nefunkčním. Vypadá, jako by neviděl žádné balíky tedy neměl žádný seznam, při hledání žádný nenajde.

E: Balík xfonts-dosemu je potřeba přeinstalovat, ale nemohu pro něj nalézt archiv.
E: Vnitřní chyba při otevírání vyrovnávací paměti (1). Prosím nahlašte tuto chybu.

Dosemu i dosemu-freedos jsem odstranil normálně tedy pomocí dpkg -r.
Pokus o dpkg -P xfonts-dosemu :
dpkg: chyba při zpracovávání xfonts-dosemu (--purge):
 Balík je ve velmi špatném, nekonzistentním stavu - raději ho přeinstalujte před pokusem o odstranění.

Už nevím co dál ... Adept zdá se funguje, ale nelíbí se mi stav Synapticu, který používám raději. Dík
Hmmm tak i Adept nefunguje ... hlásí chybu, tudíž nemůžu instalovat vůbec nic ... :(
Ubuntu 6.06.
Aj dont spíík ííngliš :)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Odinstalace balíku ... chyba
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2007, 20:25:32 »
No tak už to funguje. Očůral jsem to tak, že jsem v souboru status umístěném ve /var/lib/dpkg[/i] smazal informaci o tom problematickém balíčku. Uvidíme jestli to nebude mít vliv ještě na něco.
Aj dont spíík ííngliš :)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Odinstalace balíku ... chyba
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2007, 20:26:27 »
System si ted bude myslet, ze balicek vubec neni nainstalovany.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Odinstalace balíku ... chyba
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2007, 22:34:04 »
Citace: lukas.svoboda
System si ted bude myslet, ze balicek vubec neni nainstalovany.
Já vím a předpokládám, že při eventuální příští "čisté" instalaci těch souborů, přepíše původně instalované soubory a vše se zapíše, tak jak má být. V tomto případě to narušilo celkovou práceschopnost balíčkovacího systému a bohužel mi nikdo nic neporadil. Máš lepší nápad, jak se v takovém případě zachovat?
Aj dont spíík ííngliš :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.