Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Logitech mě potěšil  (Přečteno 2653 krát)

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Logitech mě potěšil
« kdy: 03 Ledna 2012, 23:18:00 »
Tak jsem koupil pod stromeček bezdrátovou myš Logitech, Mile mě potěšilo, že mezi podporovanými OS jsem si mimo jiné přečetl Linux kernel 2.6 a vyšší. Doufám, že těcho vlaštovek bude přibývat.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2012, 00:22:37 »
Mohu se zeptat na konkrétní model.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2012, 01:53:53 »
Taková vlaštovka není zdaleka ojedinělá. Například v alza.cz je možné najít takového hardwaru desítky. Avšak zajímalo by mě upřímně, zda je kompatibilita testovaná stejně precizně, jako tomu je u jiných OS.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2012, 02:34:07 »
Mohu se zeptat na konkrétní model.

Model M 185

Chodí pěkně a zaujalo mě  také 12 month batery life. Tak doufám, že vydrži alespoň 3 mměsíce.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2012, 07:10:49 »
Díky. Jám mám v myši (bluetooth) 2x AAA (nabíjecí) a vydrží tak tři měsíce (při vypínání).

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2012, 08:58:39 »
Vždy mě u prodejců překvapí, kolik flešek, externích disků, apod. je POUZE pro Windows, nebo v lepším případě i pro Mac.
Mít internetový obchod s HW s klidným svědomím bych u všech těchto psal, že jsou i pro veškeré Linuxy. Chce to je NEBÁT SE!

Chápu pouze prodejce, které mají zkušenost pouze s Windows, protože tam člověk bez testování opravdu neví, kde skončí a bojí se. Jistě jste zažili situace, když nainstalováním webkamery přestala fungovat synchronizace s mobilem, připojením bezdrátové myši přestal fungovat tablet a výměnou DVD za DVD-R se přestal počítač uspávat apod.
« Poslední změna: 04 Ledna 2012, 09:02:26 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2012, 09:37:57 »
Taky mam nekolik mysi od Logitech.

Oblibenec je M305.

Nepatral nekdo po rozchozeni pohybu kolecka mysi do stran ?

Jinak mys doporucuji.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2012, 09:47:29 »
Já jsem si k vánocům koupil myšičku Microsoft 5000 bluetooth.  ;D


Vím že to zní trošku provokativně ale HW od Microsoftu je fakt extra kvalitní a naprosto bezchybně funkční pod Linux včetně všech multifunkčních kláves.  ;D
S klávesnicema a webcamerama od MS mám stejně dobré zkušenosti.

Zajímavé jak může jedna společnost dělat dvě věci v tak rozdílné kvalitě. HW vs SW.
« Poslední změna: 04 Ledna 2012, 09:49:30 od RRadek »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #8 kdy: 04 Ledna 2012, 10:03:59 »
Zajímavé jak může jedna společnost dělat dvě věci v tak rozdílné kvalitě. HW vs SW.

Nechat si natisknout na dobrý HW známé logo (které ti patří), není žádné umění.

Nebo si fakt myslíte, že MS v křemíkovém údolí lisuje myši?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #9 kdy: 04 Ledna 2012, 10:12:05 »
Nebo si fakt myslíte, že MS v křemíkovém údolí lisuje myši?

Ne že nemyslím ale přímo nevěřím! :o

Jak už jsem psal je to paradox a ano jsem Microsoftu věrný už přes pět let ale jen co se HW týče.  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #10 kdy: 04 Ledna 2012, 12:06:29 »
Ja mam od Microsoftu web kameru a musim uznat ze jasne nejlepsi tehdy byla.
A mel jsem velkou klavesnici od Microsoftu a tam sla rozjet madialni tlacitka take.


Kdy zacne Microsoft vyrabet notebooky? By se tam hodil Linux kdyz maji tu dobrou podporu jeho  ;D
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #11 kdy: 04 Ledna 2012, 14:41:19 »
Kdy zacne Microsoft vyrabet notebooky? By se tam hodil Linux kdyz maji tu dobrou podporu jeho  ;D

Musel by se přejmenovat na Microhard.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #12 kdy: 04 Ledna 2012, 16:31:59 »
Tak Já mám:
Logitech Wirele​ss Combo MK520, CZ
Je to bezdrátová klávesnice vypínatelná s myší rovněž bezdrátovou a vypínatelnou, a tento set se chlubí, že vydrží 3 a 1 rok (v pořadí klávesnice a myš).
Pracuji s tím na Ubuntu, Debianu, Fedoře, a musím říci, že myš drží v chodu stále původní baterky a to už mám set asi rok.
Má to microPřijímač/vysílač do USB takže nikde nezavází.
U klávesnice fungují tuším všechny mediální klávesy a citlivost myši je stejná jako u Windows (teda dle mého pocitu).
Takže kvalita. Doporučuji.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #13 kdy: 04 Ledna 2012, 20:14:09 »
Vždy mě u prodejců překvapí, kolik flešek, externích disků, apod. je POUZE pro Windows, nebo v lepším případě i pro Mac.
Mít internetový obchod s HW s klidným svědomím bych u všech těchto psal, že jsou i pro veškeré Linuxy. Chce to je NEBÁT SE!

Chápu pouze prodejce, které mají zkušenost pouze s Windows, protože tam člověk bez testování opravdu neví, kde skončí a bojí se. Jistě jste zažili situace, když nainstalováním webkamery přestala fungovat synchronizace s mobilem, připojením bezdrátové myši přestal fungovat tablet a výměnou DVD za DVD-R se přestal počítač uspávat apod.
Prodejce prodává. Neřeší co jak funguje. Jen pokud na tom má újmu, tak si to tam může doplnit. Ne, opravdu se nedá zvládat testovat každou chujovinu(i napohled stejné fungují a komunikují jinak).
Jestli sis někdy ráčil všimnout, tak většina e-shopů pouze kopíruje od velkých, a to včetně chyb.
Výrobci. Samozřejmě na nějakou Českou republiku se často kašle. Takže se mezi překlady dají najít perly. Není vzácností specifikace, která v 20 jazykových mutacích v 15z nich uvádí velmi humorné věci.

Takže shrnuto: Kdyby sis psal u produktů co píšeš, pěkně si natentuješ do gatí. :-) Prodejci mají i tak problémů nad hlavu díky samotným výrobcům.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #14 kdy: 04 Ledna 2012, 20:36:07 »
Citace
Prodejce prodává. Neřeší co jak funguje. Jen pokud na tom má újmu, tak si to tam může doplnit. Ne, opravdu se nedá zvládat testovat každou chujovinu(i napohled stejné fungují a komunikují jinak).
Jestli sis někdy ráčil všimnout, tak většina e-shopů pouze kopíruje od velkých, a to včetně chyb.
Výrobci. Samozřejmě na nějakou Českou republiku se často kašle. Takže se mezi překlady dají najít perly. Není vzácností specifikace, která v 20 jazykových mutacích v 15z nich uvádí velmi humorné věci.


Naprosty souhlas. Ja sam jsem pracoval pro jednu nejmenovanou firmu, ktera poskytovala administratorske prostredi pro nekolik eshopu  .... a moje prace byla napsat kecy k nejakemu vyrobku. Z 90 procent se to kopiruje od nekoho kdo uz to prelozil z originalni dokumentace.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Logitech mě potěšil
« Odpověď #15 kdy: 04 Ledna 2012, 22:45:54 »
Já jsem si k vánocům koupil myšičku Microsoft 5000 bluetooth.  ;D

Mám ji už přes rok a spokojenost. Možná by mohla být malinko větší, ale bluetooth myší moc v nabídce není.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.